BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Big Blu Dalış Okulu hizmete girdi

Big Blu Dalış Okulu hizmete girdi
  18 Temmuz 2005

  Deniz dibindeki hayatı merak edenler için şehrimizde dalış okulu açıldı. İzzet Baysal Caddesi Albay Sokak'da bulunan eski YKM binasında faaliyete geçen dalış okulu kursiyerlerine ders vermeye başladı.

  Göllerinin çokluğuyla dikkat eken ilimizde, deniz dibindeki hayatı merak edenler için dalış okulu açıldı. Öncelikle talep üzerine açılan dalış kursu, ilerleyen zamanlarda daha büyük çapta açılmayı planlanıyor. "Dive and see" sloganıyla kursiyerlerine hizmet vermeye başlayan Big Blu Dalış Okulu eğitmeni Engin Kondul, "Federasyonumuzun vermiş olduğu bir kitap ve müfredatımız var. Bu kitapla, dalışta kullanılan malzemeler ve su altındaki basınç hacim ilişkileri gibi konuları anlatıyoruz" diye konuştu.

  Okulun ortaklarından İsmail Sayın ise, "Uzun zamandır bu tür bir kurs açmayı düşünüyorduk. Zaten çevremizden de talep vardı. Ancak küçük bir kitle ile başladık. Bunu ilerleyen zamanlarda daha da büyütmek istiyoruz. Burada bir sıkıntımız var. O da Bolu'da dalış yapacak yer yok. Bunun için iki haftalık teorik kursun ardından kursiyerleri dalış yapılabilecek bir yere götürüyoruz" ifadelerini kullandı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak