BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Atıl binalar yeniden ihaleye çıkıyor

  18 Temmuz 2005

  Mülkiyeti Anadolu Üniversitesi'nde olan, kullanımı ise İl Özel İdare Müdürlüğü'ne geçtiğimiz yıllarda bırakılan Göynük'teki lojman binaları, turizmin hizmetine sokulabilmesi için yeniden ihaleye çıkartılıyor.

  Anadolu Üniversitesi tarafından yüksekokul olarak kullanılmak için Göynük'de yapımı tamamlanan, ancak aradan geçen yıllara rağmen bir türlü faaliyete geçirilemeyerek kullanım hakkı İl Özel İdare Müdürlüğü'ne bırakılan binalar yeniden kiraya çıkıyor. İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından bir süre önce ihaleye çıkarılan fakülte binaları, Göynüklü yatırımcılar tarafından kiralanmış ve Doğa Otel ismiyle faaliyete geçirilmişti.

  Anadolu Üniversitesi tarafından öğretim üyeleri için yaptırılan ve şu anda atıl vaziyette bulunan, kullanım hakkıda İl Özel İdare'ye bırakılan lojman binaları ihaleyle kiraya verilecek. 2'şer katlı 4'er daireli 4 bloktan oluşan, toplam 16 daireli binalar ile 1 adet tek katlı bina ve bekçi kulübesinin 500 YTL'den kiraya çıkarılacağı belirtildi. Lojman binaları daha öncede ihaleye çıkarılmış, ancak muhammen bedel olan 800 YTL ihaleye girmek isteyenlerce çok bulunmuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak