BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Rektör Akbıyık'a rağmen dış kredi geliyor!

  18 Temmuz 2005

  11 Mayıs İzzet Baysal Şükran Günleri etkinlikleri çerçevesinde AİBÜ'de gerçekleştirilen etkinliklerde kendisini karşılamayan AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık'ın tavrına ve sonraki açıklamalarına rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzzet Baysal Tıp Fakültesi ve Uygulama Hastanesi'nin 16 milyon dolarlık dış kredi anlaşmasını bakanların imzasına açtı. Bu haberi Bolu kamuoyuna müjdeleyen AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner, "Dış kredi anlaşmasının özellikle Başbakanımızın talimatıyla imzalanması, AKP iktidarının olaylara popülist yaklaşmadığının ve ülkemizin kalkınması için çalıştığının açık göstergesidir" diye konuştu.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yıllardır Bolu kamuoyu tarafından beklenen 16 milyon dolarlık dış krediyi Bakanlar Kurulu'nun imzasına açtı. Dış kredinin imzaya sunulduğu müjdesini veren AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner, "AİBÜ Tıp Fakültesi'nin 16 milyon dolarlık dış kredi anlaşması, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı. Yurt dışında olan bakanlar haricinde bir çok bakanımızın imzaladığı anlaşma, 25 Temmuz 2005 günü Bakanlar Kurulu toplantısında sonuçlanacaktır. Böylece ilimizde sağlık alanında çok ciddi bir gelişme daha kaydedilmiş olacaktır" ifadelerini kullandı.

  Açıklamalarında AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Yaşar Akbıyık'a göndermelerde bulunmayı ihmâl etmeyen Milletvekili Güner, "Bu arada şu hatırlatmayı da gerekli görüyorum. Bilindiği üzere Sayın Başbakanımızın ilimizi teşriflerinden sonra, malum hadise sebebiyle ?Artık dış kredi onaylanmaz' şeklindeki yorumları duymuş ve okumuştuk. Ancak bu dış kredi anlaşmasının özellikle Sayın Başbakanımızın talimatıyla imzalanması, AKP iktidarının olaylara popülist yaklaşmadığının ve ülkemizin kalkınması için çalıştığının açık bir göstergesidir. Kaldı ki; Merhum İzzet Baysal'ı ?Vakıf İnsan' olarak tanımlayan bir Başbakan onun eserlerinin gelişmesi ve yaşatılması içim tüm gayretleriyle destekleyeceklerini açıkça beyan etmiştir" diye konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak