BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Şehir Terminali'ne 2'nci firma da geldi

  18 Temmuz 2005

  Bolu Belediyesi, Bolu'da faaliyete geçen Metro Firması'ndan gelen teklif üzerine şehir terminalinde yeni bir yazıhane yapmak için ihaleye çıktı. İhaleye 7 firma katılırken, 6 firmanın eksik evrak vermesi nedeniyle ihale dışında bırakılmasına karar verildi. Çavuşoğlu Turizm'in teklifi, ihale komisyonu tarafından değerlendirilmeye alındı.

  Bolu Belediyesi, şehir terminalinde yazıhane açmak için başvuran, ancak boşta yazıhane olmadığı için yeni bir yazıhane inşa edilmesi için ihaleye çıktı. Yeni yapılacak yazıhanenin ihalesi, geçtiğimiz hafta yapıldı. Emniyet güçleri tarafından yoğun güvenlik önlemleri alınarak gerçekleştirilen ihaleye, 7 firma katıldı.

  İhale Komisyonu'na teslim edilen tekliflerin bulunduğu zarflar, komisyon üyeleri tarafından değerlendirilirken, ihale şartnamesi gereği dosyada bulunan bazı evraklarını tamamlamadıkları için 6 firma ihale dışı bırakıldı. İhaleyi Çavuşoğlu Turizm kazanırken, Üstün Erçelik, Lider, Yeni Özmen, Lüks İnal, İrtaş ve Tural firmaları evrak eksikliğinden dolayı ihale dışı bırakıldı. İhalenin sonucu kamuoyuna açıklanmazken, ihaleyi kazanan firmanın şehir terminalinde Bolu Belediyesi tarafından gösterilecek yere yazıhane inşa edeceği belirtildi. Çavuşoğlu Turizm, bir süre önce Metro Firması adına şehir merkezinde yazıhaneler açmaya başlamıştı.

  Başkan Yılmaz'dan açıklama geldi;

  İhalenin ardından bazı basın-yayın organlarında çıkan haberler üzerine Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz bir basın bülteni yayınlayarak, ihale hakkında açıklamalarda bulundu. Yılmaz açıklamasında, "Bazı basın-yayın organlarında Şehirlerarası Otobüs Terminali ek bina ihalesi ile ilgili olarak çıkan haberlerde şahsıma isnat edilen bir takım açıklamalara yer verilerek, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine yol açılmıştır. 12 Temmuz 2005 Salı günü yapılan ve 7 firmanın katılımı ile gerçekleştirilen ihaledeki asıl amacımız, Bolu'daki ulaşım sektörünün rekabet gücünün artırılmasıdır, yapılan ihale çok daha öncesinden yine aynı yayın organlarının yayınlanan ihale ilanları ile kamuoyuna duyurulmuştur. 12 Temmuz 2005 Salı günü gerçekleştirilen ihale aynı zamanda, ihaleyi takip etmek isteyen yerel basın mensuplarımız tarafından da izlenmiştir. Yapılan ihale sonucunda 6 firmanın ihale şartnamesinde öngörülen evraklardan bir kısmını zamanında veremediği, ya da hiç bulunmadığı tespit edilerek, ihale sonuçları yine komisyon ve ihaleyi izleyen basın mensuplarının huzurunda açıklanmıştır. Bu açıklamalar ışığında; bazı basın-yayın organlarında şahsıma isnat edilen açıklamalarda belirtildiği gibi, Bolu Belediyesi şimdiye kadar hiçbir kişi yada kişilerin veya kuruluşların tarafını tutamaz, taraf da olamaz. Bolu Belediyesi'ni bazı kişi ya da kişilerin tarafında göstermeye yönelik yayınlanan her türlü haber, ya da imâ eden her türlü yazı ve makale kötü niyetli girişimlerin bir göstergesi olmaktan ileri gidemez. Bolu Belediyesi, Bolu halkının menfaatleri doğrultusunda hareket edip, Bolu halkının bütün kesimleriyle barışık ve uzlaşmacı tavrını devam ettirmektedir" denildi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak