BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Kura için konutların boşalmasını bekliyorlar

Kura için konutların boşalmasını bekliyorlar
  18 Temmuz 2005

  12 Kasım Depremi sonrasında, Bayındırlık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan hasar tespitlerine itiraz eden ve açtıkları davaları kazandıkları için hak sahibi olan depremzedeler, okulların kapanmasına kadar süre verilen, hak sahibi olmadıkları belirlenmesine rağmen, kalıcı konutlarda oturan vatandaşların evlerini boşaltmalarını bekliyor.

  Açtıkları davaları kazanarak kalıcı konutlardan konut sahibi olan depremzedeler, Bayındırlık İl Müdürlüğü'nden evlerini alacakları günü bekliyor. Kura çekimini bekleyen hak sahipleri gazetemize yaptıkları şikayetlerinde, 12 Kasım Depremi sonrasında hak sahibi olduklarını belirterek Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'ndan konutlarını alan, ancak yapılan incelemeler sonucunda hak sahibi olmadıkları tespit edilen vatandaşların evlerini boşaltmaları için verilen sürenin sona ermesine rağmen evleri boşlatmadıklarını ve bunu üzerine kendilerinin evlerine taşınamadıklarını ifade ettiler. Bayındırlık İl Müdürlüğü yetkililerinin bir an önce evleri boşaltmasını isteyen Hak sahipleri, Bolu Valiliği'nin de konuya duyarlılık göstermesini istediler.

  • hüseyin kapdan3 Ocak 2015 . 18:37

   yazılarınızı okurken bir zaman makinasının içinde hissediyor insan.özlenen eski boluya gitmek anıları yasamak büyük bir keyf veriyor  tesekkürler erdogan bey

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak