BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Abant İlköğretim'in içler acısı hali!

Abant İlköğretim'in içler acısı hali!
  18 Temmuz 2005

  Akpınar Mahallesi Muhtarı Mustafa Şengüleç, geçtiğimiz hafta gazetemizde yer alan ?Ecevit'e var, idarecilere yok!' başlıklı haberimizin ardından, mahallesindeki Abant İlköğretim Okulu'nun içler acısı halini gözler önüne serdi. Lağım borularından sızan pis suların, öğrencilerin üzerine döküldüğü, yapılan tüm müracaatlara rağmen ödenek aktarılmayan Abant İlköğretim Okulu'nu kamuoyunun dikkatine sunma ihtiyacı hissettiğini belirten Muhtar Şengüleç tepkisini dile getirerek, "Okulumuza sahip çıkılmıyor" dedi.

  İl Milli Eğitim camiasında geçtiğimiz hafta ilgiyle okunan ve çok sayıda idarecinin de destek verdiği ?Ecevit'e var, idareciye yok!" başlıklı haberimiz üzerine, Akpınar Mahallesi Muhtarı Mustafa Şengüleç, 1960 yılından bu yana hizmet veren ve yetkililerin ilgisizliği nedeniyle adeta kaderine terk edilen Abant İlköğretim Okulu'nun içler acısı halini kamuoyunun bilgisine sundu. Bolu'nun en eski okullarından olmasına rağmen, bakım ve onarımların yapılması için istenen ödeneklerin çeşitli bahaneler üretilerek verilmediği Abant İlköğretim Okulu, yetkililerin ilgisini bekliyor.

  Kendisinin de Abant İlköğretim Okulu'ndan mezun olduğunu belirten Muhtar Mustafa Şengüleç, "1960 yılından bu yana eğitim ve öğretimin hizmetinde bulunan okulumuz, şu anda kaderine terk edilmiş durumda. Defalarca okulumuzun durumunu yetkililere aktarım. Ancak kimse ilgilenmedi. Okulumuzun sınırlarını belirleyen istinat duvarlarının büyük bir kısmı yokken, olanlarda artık delik deşik durumda. Öğrencilerimizin kullandıkları tuvaletlerdeki pis sular, lağım boruları kaçırdığı için aşağı katlarda çocuklarımızın üzerine akıyor. Ödenek talepleri çeşitli bahanelerle hep geri çevrildi. Şifai olarak da defalarca okulumuzun içinde bulunduğu durumu İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine aktardım, her defasında ilgileneceklerini söylediler ama, görünen köy kılavuz istemiyor. Bizler okulumuzun ilgisizlik nedeniyle bu hale gelmesinden büyük üzüntü duyuyoruz" diye konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak