BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Bakan Akdağ köklü değişimin sinyallerini verdi!

Bakan Akdağ köklü değişimin sinyallerini verdi!
  18 Temmuz 2005

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Bolu'daki tüm hastaneleri yakından inceleyerek hastane başhekimlerinden bilgiler alırken, geleceğe yönelik de mesajlar verdi. Akdağ'ın ziyaretinin hastanelerde yapılması düşünülen köklü değişikliklerin sinyali olarak yorumlandı.

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ AKP Bolu milletvekilleri ve teşkilatlarının dahi bir gün öncesine kadar haberleri olmadan ani bir ziyaretle, şehrimizde bulunan bakanlığına bağlı hastaneleri sıkı bir denetimden geçirdi.

  Köroğlu'nu oda oda gezdi;

  Köroğlu (Eski SSK) Devlet Hastanesi'ne giden Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve beraberindeki heyet, burada Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. İsmail Yamaner tarafından karşılandı. Dünya Bankası'ndan sağlanan kredi ile yapımı tamamlanan, eksiklikleri tamamlanamadığı için yataklı kısımları ve ameliyathaneleri açılamayan hastaneyi gezen Bakan Akdağ, eksikliler hakkında bilgiler aldı.

  İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi'nde canı sıkıldı;

  Bakan Akdağ ve beraberindeki heyetin ikinci durağı İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi oldu. Burada Başhekim Opr. Dr. Fahrettin Yılmaz tarafından karşılanan Bakan Akdağ, Acil servisten başladığı gezisini Alman Kızılhaç tarafından yapılarak Sağlık Bakanlığı'na teslim edilen prefabrik hastaneye kadar tüm binaları gezdi. 12 Kasım Depremi'nde orta hasar alan ve Bakanlık tarafından gönderilen ödenekle onarımı tamamlanan binayı da gezen Bakan Akdağ, burada basın mensuplarını yanlarından uzaklaştırdı. Hastanenin ihtiyaçları nedeniyle ekler yapılarak 5 ayrı binadan oluştuğunu gören Bakan Akdağ, yapılmasını istediği değişiklikleri Başhekim Yılmaz'a söyleyerek en kısa zaman da sonuç istediğini belirtti.

  Verem Savaş taşınsın;

  İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne ani bir kararla giden Bakan Akdağ, ilk önce hastane bahçesinde bulunan 112 Acil Servisi tarafından kullanılan binayı inceledi. Binayı inceleyen Akdağ, ağaçlara zarar vermeden 2 katlı binanın yıkılarak sıfırdan bina inşa edilmesini, hastane bahçesinde bulunan Verem Savaş Dispanseri'nin her hangi bir sağlık ocağına kaydırılmasını ve binanın hastanenin kullanımına alınmasını istedi. Ayrıca Çocuk Hastanesinde özel oda olarak isimlendirilen tek kişilik odaların özel oda olarak isimlendirilmemesini istedi.

  Fizik Tedavi Hastanesi'nde poliklinikleri beğenmedi;

  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nde de incelemelerde bulunan Bakan Akdağ, burada poliklinikleri incelerken genelde yaşlı hastaların ağırlıklı olarak geldiği hastanedeki polikliniklerin yerlerinin değiştirilmesini istedi. Hastaların yattığı odaları da gezen Bakan Akdağ, hastaneden çıkarken hastalar tarafından ?Hastanenin geliştirilmesi' talepleriyle karşılaştı.

  Ek hastane için ayrılan arsayı inceledi;

  Bakan Akdağ, Bakanlığın ek bina Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapmaya istekli olmadığını belirtmesine rağmen, yapılan ısrarlar sonucu, 57'inci Hükümet döneminde Sağlık Bakanlığı emrine tahsis edilen arsada incelemelerde bulundu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak