Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Ömer Baygın 2 yılın hesabını verdi

Ömer Baygın 2 yılın hesabını verdi
  3 Nisan 2006
  Ömer Baygın 2 yılın hesabını verdi

  Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, 2004-2005 yıllarında gerçekleştirdiği çalışmaları kamuoyu ile paylaştı. Başkan Baygın, halk meclisi toplantısında asfaltlamadan doğalgaza, TOKİ'den, Arkut Dağı'na yaptığı ve yapmayı planladığı projeleri anlattı.

  28 Mart 2004 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler sonucunda ikinci dönem belediye başkanlığına seçilen Ömer Baygın, halk meclisi toplantısıyla 2004-2005 çalışmalarını kamuoyu ile paylaştı ve 2006 yılında gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu.

  Su projesiyle açıklamalarına başlayan Başkan Baygın, "Su sıkıntımız olmadığı halde geleceğe yatırım yapmak ve maliyetleri düşürmek için Arkut Dağı'ndan cazibe yöntemiyle su getiriyoruz. Doğalgaz artık hayal değil. Milletvekillerimizle yaptığımız çalışmalar neticesinde, inşallah 2007'de Gerede'de olacak" dedi.

  Deri Organize Sanayi'nin 2006 yılında biteceğini belirten Baygın, kültürel çalışmalara da ağırlık verdiklerini söyledi. 30 bin m2 satıh asfalt kaplama, 6 bin m2 kilit parke taşı, 3 bin ton sıcak asfalt kullanıldığını belirten Başkan Baygın, "Yol sorunu diye bir sorunumuz yok, çamurdan kurtulduk" ifadelerini kullandı.

  TOKİ çalışmalarının da sürdüğünü belirten Başkan Baygın, "Türkiye'de herkesin ilgisine mazhar olan TOKİ, ilçemizde 150?200 adet bina yapacak. Bunun ön çalışmaları devam etmektedir" dedi.

  Kültür-sanat ve sportif faaliyetlerde çok başarılı bir yıl geride bıraktıklarını söyleyen Başkan Baygın, "Arkut Dağı'nda uluslar arası kayak yarışması ve dağ bisikleti yarışması yaptık. Bunlar ilçemizin adını duyuracak, Gerede'yi herkesin uğradığı bir yer haline getirecektir. Daha önce ara verilen Esentepe Yağlı Güreşleri'nin 62. sini düzenledik ve 15 yıldır Kırkpınar'da başpehlivan olan bütün güreşçileri Esentepe Yağlı Güreşleri'nde meydanlarda gördük. Çocuklarımız ve yetişkinler için futbol turnuvası düzenledik ve ilköğretim turnuvasını aksatmadan devam ettirdik. Rahvan at yarışlarını ulusal düzeyde yaptık. Tiyatro, konserler, paneller, konferanslar düzenledik. İlk defa eğitim kurumlarımızın katılımlarıyla 1. Eğitim, Kültür ve Sanat Etkinlikleri düzenledik. Esnaf odalarıyla birlikte ahilik kültürünü yaşatmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz programlarla, ilçemizde ramazanı farklı yaşıyoruz, yaşatıyoruz" ifadelerini kullandı.

  2006 yılı hedefleriyle açıklamalarını tamamlayan Başkan Baygın, "Arkut Dağı İçme Suyu Projesi, Deri Sanayi Arıtma Tesisi ve Kolektör Hattı, Arkut Dağı Kayak Merkezimize Teleski Mekanik Tesisi, Gerede'ye en uygun kapalı pazar modelini seçerek halin üstünü ve yanlarını kapatmayı, YAP (Yeni Arasta Projesi), 200 adet TOKİ konutu, Kilise Tüccar Han restorasyonu, D-100 Karayolu'na üst geçit, Galericiler Sitesi, Kemerciler Sitesi, Hayır Çarşısı'nı hayata geçirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak