Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Kılıç'a ziyaretler sürüyor

  3 Nisan 2006

  Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ve ilçe sivil toplum örgütleri başkanları, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından AİBÜ Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Atilla Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç'a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ve sivil toplum örgüt başkanları, Rektör Kılıç'ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

  Ziyarette konuşan Gerede Belediye Başkanı Baygın, "Üniversitemizi hak ettiği yere getireceğinize yürekten inanıyorum. Bolu halkı ve kamuoyu ile üniversite arasında oluşan kopukluğun giderilmesi için çaba harcayacağınızı öğrenmek bizi memnun etti" dedi.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Kılıç ise, "Bolu kamuoyu ile kopukluğu gidermek birinci görevimizdir. Sanayicilerimizle, belediyelerimizle, sivil toplum kuruluşları ile sürekli diyalog halinde olmayı amaçlıyoruz. Üniversitemizi, her türlü siyasi görüş ve ideolojiden uzak tutacağız. Ama, her siyasi partinin genel başkanlarını da, demokrasinin gereği olarak ağırlamak isteriz. Sayın Başbakanımızın üniversitemizi ziyaretinde karşılaşılan olumsuzlukları da tasvip etmemiz mümkün değildir. Bundan sonra bu tür olaylar yaşanmayacaktır. Bizim üniversitemiz bilimle, akademik çalışmalarla gündeme gelecektir. AİBÜ olarak Avrupa Üniversiteler Birliği'ne girmek için başvurduk. Bu bizim için önemli bir gelişmedir. Bunu başaracağımıza, üniversitemizin saygınlığının ve başarısının Avrupa'da da kanıtlanacağına inanıyorum," dedi.

  Daha sonra Gerede heyeti tarafından dile getirilen Gerede Dericilik Fakültesi ve Teknoloji Yüksek Okulu'nun açılması konusundaki taleplere Rektör Atilla Kılıç, konuyu ciddiyetle değerlendireceklerini ve bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak