Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Zabıta bu sefer tutturamadı!

  17 Ekim 2006

  Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, çöp saatinden önce çöplerini dışarı çıkararak, görüntü kirliliğine yol açan vatandaşlara uyguladığı metot bu sefer tutmadı. Zabıta ekiplerinin, Tabaklar Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde buldukları çöp içerisinden çıkan kredi kartı zarfı nedeniyle ceza yazdıkları Dumlu-Saadet Demircioğlu çiftinin, 6 yıl önce Kalıcı Konutlar'a taşındıkları ortaya çıktı.

  Bolu Belediyesi tarafından başlatılan poşetle çöp toplama sistemi sonrası, Zabıta ekipleri çöp saatinin dışında çöplerini dışarıya bırakan vatandaşlara ceza yazmaya başlamışlardı. Zabıta ekipleri, çöpte yaptıkları inceleme sonrası, çöpün sahibini gösteren bir emare bulurlarsa, direk çöp sahibine Encümen kararıyla cezai işlem uyguluyorlardı.

  12 Kasım 1999 depreminden önce Tabaklar Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde ikamet eden Dumlu-Saadet Demircioğlu çifti, depremin ardından ikametinden ayrılarak bir yıl prefabrikede bir yıl da Ankara'da yaşadılar. Kalıcı Konutlar'ın yapımı ile birlikte çift, yaklaşık 6 yıldır Kalıcı Konutlar'da ikamet ediyor. Cumhuriyet Caddesi'nde saatinden önce çıkartılan bir çöpü inceleyen görevliler, çöpün içerisinden çifte ait bir zarf çıkınca, cezai işlem uyguladılar.

  Tesadüfen Belediye'ye giderek emlak vergisi yatırmak isteyen Dumlu Demircioğlu, 50 YTL çöp cezası olduğunu öğrenince çok şaşırdı. Belediye yetkililerine 6 yıldır o adreste bulunmadığını, Kalıcı Konutlar'da ikamet ettiğini belirtti. Bunun üzerine Belediye görevlileri, çöpteki banka mektubunda Saadet Demircioğlu ismine bir zarf çıktığını, bu nedenle cezai işlem uygulandığını belirttiler.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak