Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Kur'an ziyafetine yoğun ilgi

Kur'an ziyafetine yoğun ilgi
  17 Ekim 2006
  Kur'an ziyafetine yoğun ilgi

  Bolu Belediyesi 3'üncü Geleneksel Ramazan Şenlikleri kapsamında geçtiğimiz hafta içerinde Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Bolulu Hafızlardan Kur'an Ziyafeti programına yoğun bir katılım oldu.

  Bolu Belediyesi tarafından ilki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Bolulu Hafızlardan Kur'an Ziyafeti programında; Bolu'dan yetişip de halen İstanbul ve Ankara'daki büyük camilerde görevlerini yerine getiren din adamları katıldı. İmamlar, mükemmel ses ve yorumlarıyla okudukları Kur'an, kaside ve ilahilerle Ramazan'ın maneviyatına uygun Bolu Halkına unutulmaz bir gece yaşattılar.

  Fatih Camii Baş Müezzini Bekir Büyükbaş ve Kadıköy Kızıltoprak İmamı Adnan Karabey tarafından muhteşem bir sesle okunan İstanbul Ezanı salonda alkış fırtınası yarattı. Ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yaptığı konuşmada, salonu tıklım tıklım dolduran Bolululara teşekkür etti.

  İmam Hatip Lisesi Din Kültürü Öğretmeni Veysel Çetinkaya sunumunda gerçekleşen programda Bolulu Hafızlar; Süleymaniye Camii İmamı Ekrem Nalbant, Ankara Kocatepe Camii İmamı Kadir Temel, Eyüp Camii İmamı Metin Çakar, Fatih Camii İmamı Osman Şahin, Beyazıt Camii İmamı Suat Gözüt ve Rüstem Paşa Camii Müezzini Erkan Nalbant Kur'an okudular. Okunan Kur'an aralarında Kasımpaşa Camii emekli İmam Hatibi Celal Yılmaz, Kadıköy Kızıltoprak Camii İmamı Adem Karabey ve Fatih Cami Baş Müezzini tarafından birbirinden anlamlı kasideler okunurken, gece boyu yine program çerçevesinde Muammer Küçükseymen yönetimindeki İlahi Grubu da okudukları ilahilerle Bolululara unutulmaz bir gece yaşattılar.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak