Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Rakının kültür merkezi yeniden açılıyor

Rakının kültür merkezi yeniden açılıyor
  21 Haziran 2009
  Rakının kültür merkezi yeniden açılıyor

  Nüfus oranına göre rakının en çok tüketildiği yer olarak Konya ile at başı gittiği ifade edilen Mudurnu'da, Rakı'nın kültür merkezi olarak bilinen Meram Restoran yeniden açılıyor.  

     Mudurnu da yıllardır faaliyetlerini sürdürdükten sonra 2001 Krizinde Mudurnu Tavukçuluk A.Ş nin kapanmasının ardından faaliyetlerini sürdüremeyen Mudurnu Meram Restorant tekrar hizmete açılıyor. 
       Bolu'da içki içmesini bilmeyen birçok insana, duvarlarında asılı içki içmenin kültürü ile ilgili adabı maaşeret kurallarını hatırlatan afişleriyle ünlü Tarihi Meram Restoran, yeniden hizmete açılıyor.

       İçki içmesini bilmeyen bir çok delikanlıya, adeta bu konuda gönüllü rehberlik hizmeti veren ve yıllardır faaliyetini sürdürdükten sonra 2001 Krizinde Mudurnu Tavukçuluk A.Ş nin kapanmasının ardından faaliyetlerini sürdüremeyen Mudurnu Meram Restoran, tekrar hizmete açılıyor.

      2000 öncesinde  Eski Belediye Başkanı Saffet Öztürk'ün  Müdürlüğünü yaptığı Mudurnu Meram Restoran, Mudurnu ilçesinin o zamanlar bir numaralı konuk ağırlama merkezi idi.

       Mudurnu Turizmi için büyük bir açık olan Meram Restoran'da bundan sonra, pişimiş tavuk eti ürünlerinin satışı yapılacak. 

     Meram Restoran; "MUDURNU İPEK YOLU KÜLTÜR VE TURİZM FESTİVALİ" nin yapılacağı 03 Temmuz 2009 Cuma günü yeniden hizmete açılacak.

      Mudurnu da geleneksel hale gelen Meram Restoran Cuma sonrası dua ile açılacak. Meram Restoran'ın açılışının kim tarafından yapılacağı belirtilmezken, İlçeye davet edilen  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafındanda açılabileceği ifade ediliyor.

   


                                   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak