Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

"Tanzimat'ın İlk Yıllarında Bolu" kitabı basıldı

"Tanzimat'ın İlk Yıllarında Bolu" kitabı basıldı
  31 Ağustos 2009
  "Tanzimat'ın İlk Yıllarında Bolu" kitabı basıldı"Tanzimat'ın İlk Yıllarında Bolu" kitabı basıldı

  *Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Halk Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından hazırlanan 'Tanzimat'ın İlk Yıllarında Bolu' adlı kitabın basımı tamamlandı.

  Yrd. Doç. Dr. Dursun Bayraktar tarafından hazırlanan ve 1838-1850 yılları arasında Şer'iye sicillerini içeren kitap, Bolu'nun yakın tarihini ayrıntılı bir şekilde ortaya koyuyor. BAMER'in Bolu için çıkartmış olduğu 4. eseri olan 'Tanzimat'ın İlk Yıllarında Bolu' adlı kitap, Osmanlı'nın son döneminde Bolu'nun sosyo-ekonomik yapısı, toplum hayatı ve Bolu'nun yenileşme hareketleri içersindeki rolü gibi pek çok farklı konudaki bilgi ve belgeyi içersinde barındırıyor.

  Kitap hakkında bilgiler veren Bolu Halk Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Yaman, kitabın Tanzimat yıllarında Bolu'nun genel durumunu her yönüyle betimlediğini belirtti. Tanzimat döneminde Bolu'nun üstlendiği rolden, toplumsal olayların Bolu'daki yankılarına, demografik yapıdan, asayiş olaylarına kadar bir çok konuda kitabın Bolu tarihe ışık tuttuğunu ifade eden Yrd. Doç. Dr. Ali Yaman, BAMER'in Bolu tarihi ve kültürü için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak