2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Bolu'da davullu halaylı eylem

Bolu'da davullu halaylı eylem
  25 Kasım 2009
  Bolu'da davullu halaylı eylemBolu'da davullu halaylı eylemBolu'da davullu halaylı eylem
     Bolu'da, Türkiye Kamu-Sen ile Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) üyesi memurların bir günlük iş bırakma eyleminde çalınan davul eşliğinde halay çekildi.
     Hükümet Meydanı'nda toplanan memurlar, açtıkları pankart ve attıkları sloganlarla tepkilerini ortaya koydu. Ayrıca eylemciler, çalınan davul eşliğinde bir süre halay çekti. Yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi: "Buradan siyasi iktidara bir kez daha sesleniyoruz. 25 Kasım grevi emekçilerin size yönelik uyarısıdır. Yanlışlığı defalarca kanıtlanmış politikalarınızı terk etmeniz için yapılan bir uyarıdır. 25 Kasım grevi ülkede demokrasi ve barışın sağlanması için ürkek, arkası boş açılımlar yerine cesur ve bütün toplumsal kesimlerin katıldığı somut adımla ihtiyaç olduğunu size hatırlatmak için yapılmış bir uyarıdır. 25 Kasım grevi hukuku çiğneyerek engellediğiniz toplu sözleşme ve grev hakkımızı engellemeyi bırakmanız için yapılan bir uyarıdır. 25 Kasım grevi kamu emekçilerinin dayatılmış yüzdelik ücret artışlarına mahkûm eden toplu görüşme uygulamasını terk edip bir an önce toplu sözleşme masasına oturmanız konusunda bir uyarıdır."

   
  • Temel Doğan26 Kasım 2009 . 14:19

   Bolu´da, Türkiye Kamu-Sen ile Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) üyesi memurların bir günlük iş bırakma eylemini destekliyorum. AKP´ye derdimizi başka türlü anlatamıyoruz. Bu nedenle hak arama eylemi anlayışla karşılanmalı. Saygılarımla...
  • yorumm25 Kasım 2009 . 21:47

   savaşta bile okullar açık oluyor. her şeye tamam ama eğitimde grevi asla tasvip etmiyorum. Madem çok kutsal bir meslek herhalde boşuna değil. başka mesleklerde olmayan fedakarlıklar olduğu için yüce öğretmenlik. O yüzden başka memuriyetlerle aynı olamaz.
  • Sinan Karaca25 Kasım 2009 . 17:05

   Eylemi destekliyorum. AKP devlet memurlarını, işçileri, esnafı, dar gelirliyi perişan etmiştir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak