Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Tanyar cinayeti sanıklarına müebbet hapis cezası verildi

Tanyar cinayeti sanıklarına müebbet hapis cezası verildi
  22 Aralık 2009
  Tanyar cinayeti sanıklarına müebbet hapis cezası verildiTanyar cinayeti sanıklarına müebbet hapis cezası verildiTanyar cinayeti sanıklarına müebbet hapis cezası verildiTanyar cinayeti sanıklarına müebbet hapis cezası verildiTanyar cinayeti sanıklarına müebbet hapis cezası verildiTanyar cinayeti sanıklarına müebbet hapis cezası verildiTanyar cinayeti sanıklarına müebbet hapis cezası verildi

  *CHP'li İl Genel Meclisi Üyesi iken yatağında bıçaklanarak öldürülen Fahrettin Tanyar Cinayeti'nin bir seneyi aşkın zamandan beri devam eden duruşmaları sonunda Eşi Serap Tanyar(46) ve ilişki yaşadığı Mehmet Çiçek'e(56) müebbet hapis kararı çıktı.  

   

       Bolu'da 25 Ağustos 2008 tarihinde gece yatağında uyurken 8 yerinden bıçaklanarak öldürülen Cumhuriyet Halk Partili (CHP) İl Genel Meclis üyesi Fahrettin Tanyar cinayetinin bugün yapılan duruşmasında sanıklara müebbet cezası verildi.

    Geçen yıl Ağustos ayında meydana gelen olayda, CHPli meclis üyesi Fahrettin Tanyar, evinde bıçaklanarak öldürülmüştü. Olay sonrası meclis üyesinin eşi Serap Tanyar ve ilişki yaşadığı öne sürülen Mehmet Çiçek, "Kasten ve planlayarak adam öldürme suçlarından" tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Sanıklar aylar sonra son kez hakim karşısına çıktı. Bolu Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan karar duruşmasına, eşini internetten tanıştığı Mehmet Çiçek'le tasarlayarak öldürdüğü suçlarından tutuklu bulunan Serap Tanyar ve diğer sanık Mehmet Çiçek de hazır bulundu. Duruşmayı Fahretttin Tanyar'ın çok sayıda yakınları da izlerken, sanıkların yakını olarak hiç kimsenin bulunmaması dikkat çekti.

   

       Sanıklardan CHP'li meclis üyesi Fahrettin Tanyar'ın eşi Serap Tanyar, son sözü sorulduğunda, "Mehmet Çiçek'le tanıştığıma pişmanım" yanıtını verdi. Diğer sanık Mehmet Çiçek ise, "Söylenecek bir şey yok hakim bey" diyerek pişmanlığını dile getirdi. Yaklaşık üç saat süren duruşma sonunda sanıklar Serap Tanyar ve Mehmet Çiçek'e, "Tasarlayarak adam öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası verildi. Sanıklar daha sonra güvenlik önlemleri alınarak Bolu Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

  • cuma23 Aralık 2009 . 12:32

   Bolu Gündem deki "Tanyar ın karısı ve  sevgilisi.." (!) başlığından sonra "mühebbet" kelimesi de tuz biber olmuş. Kimi kime şikayet edeceksin!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak