Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Köstereli, Orman Köylüleri 2009 yılında 50-60 milyon TL gelir elde etti

Köstereli, Orman Köylüleri 2009 yılında 50-60 milyon TL gelir elde etti
  11 Ocak 2010
  Köstereli, Orman Köylüleri 2009 yılında 50-60 milyon TL gelir elde etti

      Bolu Orman Bölge Müdürü Sırrı Köstereli, orman köylülerinin 2009 yılı içinde 50-60 milyon TL gelir sağlamalarına yardımcı olduklarını dile getirdi.
       Köstereli yaptığı açıklamada, 2009 yılı içinde orman köylülerinin yardımı ile bir çok iş yaptıklarını bunun sonucunda da onlara 50-60 milyon TL gelir sağladıklarını kaydetti.
       Orman köylüleri ile sürekli işbirliği içinde olduklarını kaydeden Köstereli, özellikle artık ormanda kalmasına gerek olmayan ağaçların kesiminde köylülerin Orman Bölge Müdürlüğü ile beraber çalıştığını söyledi.
       Köstereli, ''Orman köylüleri ile yıl içinde bir çok işi beraber yürüttük. Ormanlarımızın içinde artık ormanlara külfet olan ağaçların kesiminde, ormanların korunmasında ve yeni ormanlık alanlar oluşturulmasında sürekli olarak orman köylüleri ile beraber çalıştık. Bunun yanında ağaçlandırmalar ve erozyonla mücadele kapsamında da orman köylülerimize günlük ücret vererek onları çalıştırdık. Ayrıca, ormanlarda kaçak kesimlerin olmaması, küçükbaş hayvanların ormanlara zarar vermemesi için köylülere yakın ormanların bakım ve denetim görevini verdik. Bu sayede hem köylülerimiz ekonomik olarak bir gelir elde ettiler, hem de ormanlarımızı korumuş olduk'' ifadelerini kullandı.
       Köstereli 2010 yılı içinde de bu tür çalışmaların devam edeceğini belirterek, ''Bu sayede hem köylülerimiz hem ormanlarımız hem de ülkemiz kazanıyor'' diye konuştu. 
    

  • tahsin altın18 Ocak 2010 . 11:50

   sayın bölge müdürüm düzceli bazı kişiler ellerinde sizin işletmenize ait damga ile kazlar yaylası üzeri ikisivri kirtpınar arası orman katliamı yaptılar .ne işlem yaptınız
  • ibrahim arslan14 Ocak 2010 . 11:21

   başmüdürüm yazıören yaylası  ikisivri mıntıkasında düzceliler ellerinde ormana ait damga ile istediği ağaçları keserek katliam yapılıyor . haberin varmı
  • Hasan Ceylan13 Ocak 2010 . 10:40

   sayın müdürüm kazlar yaylası üstü ikisivri altı orman kesimi  bölge müdürü yardımcınız hasan beyin düzceli adamları tarafından ellerinde kurumunuza ait damga ile işletmeden hiçbir personel olmaksızın adete ağaç katliamı yapılıyor senin hiç haberin yokmu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak