BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Valilik, Metin 2 ve benzeri şiddet içeren bilgisayar oyunlarını yasakladı

Valilik, Metin 2 ve benzeri şiddet içeren bilgisayar oyunlarını yasakladı
  10 Şubat 2010
  Valilik, Metin 2 ve benzeri şiddet içeren bilgisayar oyunlarını yasakladı

      Metin 2 ve benzeri şiddet içeren bilgisayar oyunları Bolu Valiliği tarafından yasaklandı.
       Edinilen bilgiye göre, internet kafeler ve oyun salonlarında oynatılan Metin 2 ve benzeri oyunların oynatılmasına Bolu Valiliği tarafından yasak getirildi.
       İnternet kafe, oyun salonlarında 18 yaş altı çocukların yoğun olarak girdiği ve vakit geçirdiği mekanlarda oynatılan oyunlarla ilgili bir düzenleme getiren Bolu Valiliği, yasaklanan oyunları bir açıklama ile duyurdu.
       Açıklamada, Bolu İl genelinde ticari amaçla işletilen ve içerisinde bulunan internet bağlantılı bilgisayar sayesinde bilgi ve iletişim paylaşımını toplumun her kesimine en hızlı bir şeklide sunan internet kafelerin bu yasağa dahil edildiği vurgulandı.
       Bu tür oyunların yasaklanmasının nedeni hakkında da bilgi verilen açıklamada, ''Kumar ve kazanç kastı olmamak şartıyla bilgi ve maharet artırıcı veya zeka geliştirici elektronik oyun yerlerinde çocukların ve gençlerin olumsuz yönde etkilenmelerinin önlenmesi. Çocukların ve gençlerin fiziksel ve ruhsal sağlıklarının korunması amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi (c) bendi gereğince Metin 2 oyununun ve bu oyun gibi şiddet, terör ve kumar gibi kötü alışkanlıkları özendiren oyunların oynatılması yasaklandı'' ifadeleri kullanıldı.
       Açıklamada bu yasağa uymayan işletmeler hakkında idari işlemler uygulanacağını belirtildi.
   

   

  • fatih22 Şubat 2015 . 00:34

   Bu devleti anlamıyorum. Yasaklayacaksın madem internet cafelerden ne istiyorsun. Yasakla komple Gücününüz yetiyorsa Metin2 ip çıkışlarını kapatın engelleyin o zaman herkez rahat. Ama işyerinde yasak evde serbest. Pc den anlamayan bir anne baba olunca yasaklasan ne keza. Umarım mesajımı anlamışınızdır.
  • cuma11 Şubat 2010 . 08:25

   Bu tür oyunların yasaklandığı evlere de uyarı şeklinde yazılarla bildirilmesi gerekir. Çünkü artık herkesin evinde internet var ve ailelerin baskısı bir etki oluşturmuyor.
  • Okan10 Şubat 2010 . 19:18

   Helal sana Sayın Valim,sonuna dek arkandayız,okuldan kaçıp çoçuklarımız bu tür yerlere gidiyorlardı ve buralarda sigaraya,alkole bi anlamda kötü arkadaşlar ve alışkanlıklar ediniyorlardı.Bolu Arkanda sayın Valim tebrikler.
  • polat 10 Şubat 2010 . 18:36

   Veliler internette oynatmayın bu oyunu evinizde oynatın.Belki o zaman ruhlarına birşey olmaz .Valilik makamındaki memur kişiler uygun görmüş.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak