Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • HSK Başkanvekili Yılmaz: Yargıda FETÖ bitti diyememİlgili haberi göster

 • emekli14.10.2018 12:57

  Halkta aynı düşüncede Sayın Yılmaz
 • Ahmet Şefik gözyaşlarıyla toprağa verildiİlgili haberi göster

 • Genç olmek08.10.2018 14:48

  Çok genç daha.hem de benim okuduğum kırklarelu fen edebiyat felsefe bölümünden vay bee canımın iciii. O kadar gencsinki daha kıyamıyorum sana.daha 25 yas benden iki yas kucuksun.ne sıkıntın vardı da bilmiyorduk kimbilir ne dertlerin vardı belli de etmiyor ki tipin hic.yakışikıi kalıplı gencsin de halbuki.senin icin çok uzuldum bilsen tanımamama rağmen seni fevkalade üzüldüm sana şuan.
 • Kemal Görüş08.10.2018 08:44

  Mekanı cennet olsun.başınız sağolsun. Ailesine ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum.
 • Çetin Uğur07.10.2018 20:21

  Amcası Merhum Ahmet Şefik Çeşmecioğlu çocukluk arkadaşımdı.Annesi Merhume Emine teyze çocuklarına bizlerin isimlerini koymuş,Bir yerde adaşımın çocuğu.Çok üzüldüm.Mekanı cennet,toprağı bol olsun inşallah.Rabbim ailesine sabırlar versin...
 • Genç yaşta hayatını kaybettiİlgili haberi göster

 • Yeşim UĞUR08.10.2018 08:32

  Güler yüzlü Çetin abime ve ailesine sabırlar diliyorum..
 • Kemal gorus07.10.2018 09:52

  Mekanı cennet olsun.başınız sağolsun.ailesine ve yakınlarına sabri cemil niyaz ediyorum.
 • "Yap Camibank" İN, "Çiftlikbank" OUTİlgili haberi göster

 • Nevzat Hoca31.03.2018 08:46

  Yeni proje bu ise ben destekliyorum. Eski Camlı Cami'ye de benziyor. Yoldan giriş de düz ayak. Gayet iyi..  Bu millet camisini zaten yapıyor, yine yapar. Konuyu don lâstiği gibi uzatmaya da gerek yok! Ben inşaat başlayınca 1ooo Tl teberru ile bu hayırlı işe destek vermeyi şimdiden taahhüd ediyorum.
 • vera31.03.2018 00:04

  orta asya tarihollji uzmanı tarihçi anlat bakalım hangi orta asya tapınağında oturmuş aslan heykelleri var otağ çadırı şekilleri  türk mimarisi mi çinde ki aslanlı tapınakları sahiplenirseniz onu bilmem...Tarih bilen tarih bey koca selçuklu osmanlı mabet işini mimarisini beceremedi de iş kaldı otağ çadırına aslan heykellerine..
 • Vay bee30.03.2018 13:03

    Okulun insanlığa getirisi camiden kat be kat üstündür.Okul yapalım okul.Beyinler derin paslardan  ve küflerden  arınsın.
 • emar30.03.2018 12:38

  Mevcut dernek başkanını safdışı edip yönetimi ele geçirdikten sonra, zaten cemaati az olan sağlam camiiyi vatandaşa cemaate danışmadan keyfi olarak yıktıktan sonra, müslümanların dini duygularını sömürerek yeniden yapmakla mümin olmanın ne alakası var. Bu büyük bir israf ve gereksiz bir masraftır. Hiç mi Allahtan korkunuz yok sizin. Bu camii inşaatına yardım edenlerin cennete gideceğini nerden uyduruyorsun. Pazarlık mı ettin... Zalime göz yuman da zalimle beraberdir.
 • Elhac Bedri Bolevi30.03.2018 11:31

  Vatandaş ve dernek iş birliğiyle Şimdiye kadar hiç mi cami yapılmadı da sadece CAMLI CAMİ konusunda aylardır velvele ediyorsunuz. Sizin için Neden bu kadar önemli bu cami inşaatı. Kabak tadı verdi ve bunu dillendirmede Sayın Yurdaer beyi ısrarlı görmek kendisi hakkındaki müsbet kanaatleri menfileştirmektedir, zira artık kendisinin şahsi meselesi haline getirilmiştir. Toplumu ilgilendiren hususlarda şahsi emeller peşinde koşmak ne Yurdaer beye yakışır nede bunu dillendirmek bu gazeteye yakışır. Hayret ve üzüntüyle takip ediyoruz artık bırakın bu ısrarı herkes görevini yapsın. Camiler ALLAH C.C. ın evleridir ve bu mekanların inşaası ve imarı ALLAH C.C.'a ve ahiret gününe inanan müminlere mahsustur ve kurtuluşa erenler de bunlardır.  
 • Tarih30.03.2018 03:04

  La VERA, azıcık tarih bilde yorum yaz, Yurdaer bey' mimari çizimleri eski öz Türk Selçuklu mimarisidir. Arap hayranı osmanlıcılar anlamaz. :(
 • tapinakcamiici29.03.2018 22:59

  Yurdaer bey, BAYDINIZ...
 • Ahmet29.03.2018 14:49

  Cami yıkanların kariyeri olumlu etkilenip yükseldikçe yükseliyor. Doğru söyleyen hayırsever Yurdaer Beyin kariyeri alçaldıkça alçalıyormuş. Sanırım aynaya tersten bakıyor, ters görüyorsun!
 • İsmail YILDIRIM29.03.2018 14:33

  Sayın "mehmet kılınç" Yurdaer neyi hazmedemiyor diyorsun ya, bu konu hakkında yazılanları anlayarak okumuş olsaydınız anlardınız.
  Eski camiinin güçlendirilerek yeniden yapılması 300.000.-TL ye çıkacak ve bunun bedelini ben karşılayacaktım ama benim projem doğrultusunda diyor, lakin yeni yönetim yıkmaya ve burayı 4.250.000.-TL ye yapmaya karar alıyorlar, işte buna takılıyor Yurdaer bey ve bu parayı dernek yönetim kurulu vermeyecek, yoldaki, pazardaki kişilerden makbuzla 1 lira 1 lira toplamaya çalışılacak, sorun burada.
 • İsmail YILDIRIM29.03.2018 14:23

  "Halkın sesi" madem caminin altındaki dükkanlar orayı ticarethaneye çevirecek o zaman Büyük Caminin ve diğer camilerin altlarındaki dükkanları kapatsınlar, burayı yapan insanların ne niyetle yaptıklarını hala anlayamamışsan boşuna kendini yorma. O dükkanlar o caminin hayatiyetini sağlamak için yapılmış, kimseye el açılmadan ihtiyaçlarını karşılaması düşünülmüş. Boş yere nutuk atma, dükkan yapılmadan sen kaç para vereceksin onu söyle, söyleyemiyorsan kimseye boşuna laf atma.
 • mehmet kılınç29.03.2018 12:53

  Yurdaer  neyi hazmedemiyor anlamış değiliz. bu arada yener abinin de karıyerini olumsuz etkiliyor.
 • Ayhan Can29.03.2018 11:08

  Gereksiz yorum yapmayınız lütfen... Yurdaer Bey Bolu'nun yetiştirdiği ender insanlardan biridir... Değerli bir mimar, yazar, heykeltıraş, ressam ve çok yönlü sanatçıdır... Sağlığında ondan faydalanmak yerine, dedikodulara alet etmek, ne acıdır... O, bir fikir adamıdır... Tek kusuru yanlış bildikleri şeyleri dobra dobra söylemesidir... Daha önceden yazdığım bir yorumu tekrar etmek istiyorum... '' Onun değeri öldüğünden çok sonra anlaşılacaktır...''
 • emar29.03.2018 09:55

  Bu konudan sıkılanlar vicdanı rahat etmeyenlerdir. Sıkıldıysan okumazsın yazmazsın görmezsin rahatsız da olmazsın. Bu konu Allah ile Din ile insanları aldatanları hedeffliyor. Öyle değilseniz üzerinize alınmanıza lüzum yok.
 • Halkın Sesi29.03.2018 09:02

  Camlı Camiyi ticarethaneye cevireceksiniz parlak fikirlerinizle..!
  Yurdaer bey soruyor; nereden gelecek bu caminin geliri diye..!
  Varlıklı insansızı vesselam, yuzlerce dükkanınızdan 1-2 sinin kirasını komşu camiye vakfediverseniz de bi sevaba vesile olsanız.. Dünya malı dünyada kalıyor sonuçta..
  Camii de ticarethane görüntüsü olmaktan kurtulsa..
 • vera29.03.2018 09:00

  mısır piramitlerinin önündeki aslan heykelleri firavunların gücünü temsil edermiş nemrut dağındaki aslan heykelleride nemrudun gücünü
 • İNAN29.03.2018 08:41

  Sıktın Artık Yurdaer !!!
 • Ahmet28.03.2018 23:34

  bu konu kapatılmamalı, daha derine inilmeli. Camiiyi yıkanlardan hesap sorulmalı. Ne demek yıkan nasıl yapacağını bilir? Nerden bilecek 4,5 milyon bankada parası mı var. Halkın Milletin malını yıkıp, yine halkın cebine salmanın neresi adalet.
 • Zeynep Çavuş28.03.2018 22:36

  Birilerinin cebini doldurmak için güzelim camiyi yıktılar.
  Bir vatandaş olarak bizim vergilerimiz Türkiye’nin heryerinde aynı şekilde yıkılıp yerine büyükleri yapılmak kaydıyla vergilerimiz yanlış yerlere gidiyor. Haram zıkkım olsun. Hepsini istifaya çağırıyoruz halk olarak.
 • Erdemli28.03.2018 20:44

  Yeter artık,
  Münafıklığın alameti yok.
  Emin ol o yönetim senden
  daha iyi fikirlidir.
  Yıkım yapılmış, yıkanlar nasıl yapacaklarınıda bilir. Rantmış
  Çalışma başlasın yapılsın hesabı
  Ondan sonra beraber soralım.
  Biraz sabırlı ol. Senin niyetin hır çıkarmaksa çıkar ozaman. Önüne gerilen yok.
 • 'Aytaç' imdada yetişti!İlgili haberi göster

 • adetletli15.03.2013 14:33

  Sayın İsmail ÖZŞAHİN,
  Benim art niyetli olduğuma hangi ön sezginle ulaştın çok merak ediyorum,insan üstü biri olmalısın, ben senin ne niyeti nede yazdıklarından hiçbir şey anlamadım. Benim niyetimi öğrenmek istiyorsan sende her gün o kaldırımdan geç gerçekleri görürsün.
 • ismail ÖZSAHIN15.03.2013 11:21

  Adaletli kardes kurumlar devlete ait iken ne kadar kar ediyordu bu gün ne kadar kar edip ne kadar vergi verip istihdam ediyor kurumlar misafirhane degil misafirhane yapmaz cünkpü vatandassin vergileri de isin icine karisiyor sen tamammen art niyetli yazmissin daha fazla soru sorarlar siyasi görüsünü belirtmissin az önce baktim özellaestirme yapilan yillara HAKSIZLIK EDIYORSUNUZ o zaman sorun eskiden özellestirme yapanlarada eger calismak ise bu hükpümetin eline su dökecek hükümet gelrmi bilmem bakacagiz görücegiz yapicegiz
 • özbolulu15.03.2013 10:03

  Adaletli rumuzlu arkadaş.. on numara yorum yapmışsın umarın siz ve sizin gibi düşünen arkadaşlar seslerini daha gür çıkartabilriki bu "tür" insanlar biraz olsun ayakları yere basar!
 • Adaletli15.03.2013 09:49

  AYÇ Mimarlık Sahibi Aytaç Bey, Karaçayır mah. büronuza taşındığınızdan bu yana sürekli olarak araçlarınızı 5 metrelik kaldırımlara dikey olarak park ederek insanların kaldırımlardan geçmesini engelliyorsunuz, geçmek için hiçbir yer bırakmıyorsunuz ve yola çıkmak zorunda kalıyoruz. Siz de utanmadan kasıntılı olarak makamınızdan bunlara seyirci kalıyorsunuz. Sizin hiç mi vicdanınız yok. Her gün okula ve camiye giden insanlar sizin araçlarınız yüzünden yola çıkmak zorunda kalıyorlar ve hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Araçlarınız madem insanlardan üstün tutuyorsunuz o zaman kaldırıma değil büronuzun içine park edin, kaldırımdan her geçişimizde beddua ediyoruz, ya çocuklarımıza yoldan geçerken araç çapsa ne olacak, bu hesabını verebilecek misiniz, sizden başka kaldırıma park eden kimse yok, sizin diğer insanlardan farkınız sadece akp’ li meclis üyesi olmanızmış bunu dün gazeteden öğrendim, sizin daha çok gazetede belediyenin reklamını yapmalısınız, bunlar size ilerde yol,su ve elektrik olarak geri dönecektir. Baksanıza onca şikayete rağmen hala araçlarınız kaldırımlardan inmiyor ve hiçbir işlemde yapılmıyor. Bizler onlarca kez araçların plakasını dahi vererek zabıtaya şikâyet ettik, ancak bu güne kadar hiçbir işlem yapılmadı, çünkü bolu belediyesinin kuralları ancak gariban ve akp’ li olmayanlar için geçerliymiş, Aytaç bey; “ Ancak, iyi bilin ki mazlumların seher vaktindeki ahları şaşmayıp hedefine isabet eder”
 • Sarslan15.03.2013 09:09

  geçtim ben son 10 yılı veya Bolu belediyesinin 2 dönemdir malum kişinin himayesinde olduğunu filan bir kenara bıraktım ! adamlar cumhuriyetin kurluşundan başladılar "yahu ne yaptınız " diyor en başındaki adam gurup tıoplantısında, "gösterin bu ülkeye ne yaptınız diyor" sormazlar mı be kardeşim senin sattığın KİT leri kim yaptı. sen bu ülkeye kaç TELEKOM, kaç ERDEMİR, kaç TÜPRAŞ, kaç ZİRAAT, HALKBANK, kaç tane PTT, KAÇ TANE THY KAÇ TANE İSEDMİR, VE PETKİM YAPTIN, kaç tane şehri sıfırdan kurdun GÖSTERİRİMİSİN.. yahu adama sormazlar mı bu ülkede yaşıyorsan bu ülkenin yolunda yürüyorsan bu ülkenin fabrikaısnda açalışıyorsan bakacaksın yapacaksın tamir edeceksin>> gelecek SEÇİMLERİ değil gelecek NESİLLERİ düşüneceksin..
 • İsmail Hotakoğlu14.03.2013 16:53

  Bu şehrin kanalizasyonu,yağmurlama hattı 1980 li yıllardır. İçme suyu hattı yenileme ve ilave hat yapımı 1988-1989;abone hattı(bina hattı) değişimi 1995;Kökez hattı yenileme 1996 ve 1999;şehir içi kökez dağıtım hattı değişimi içme suyu hattı yenileme ile beraberdir. Alt yapı deyince bizim mühendisler ne anlıyor acaba. Nerede yaşadığınız ve Bolu'dan bir haber olduğunuz söylediklerinizden belli. Sırf demagoji yapıyorsunuz. İlk kökez hattı gölcük Bolu arası 1945 yılında döşenmiş. Belediye başkanı merhum Cemil Özbilen bey. Meydandaki örnek;dün öyle bugün böyleye gelince;dün font boru vardı,daha AÇB boru geldi, daha sonra PVC, bugün polietilen, poliüretan, elyaflı boru var. Yani teknik ve teknoloji ne gerektiriyorsa o kullanılır.
 • Cumhur Bandakçıoğlu 14.03.2013 16:41

  Belediye’nin, ya da Başkan’ın ‘Medya Takip’ ekibi gördüğümüz üzere hemen devreye girmiş. Öncelikle yazı, bir belediye meclisi üyesinin, bir röportaj da verdiği görüşlerine cevaben yazılmıştır. Onun dışında herhangi bir ima yoktur. Yaptıklarıyla çılgınca övünen ve övülen bir ekip bir köşe yazısına neden bu kadar takılır acaba? Neden bu kadar kendini ispat etmeye çalışır? Evet, Türkiye de AKP li olup ihya olmuş, gelişmiş, kendini aşmış beldeler ve şehirler vardır ama Bolu bunlara dâhil değildir. Evet, bir şeyler yapmak isteyen cesur adımlar atan bir belediye başkanı vardır ama yapılan işler yarım yamalak, plansız programsız, kalitesiz, geniş perspektif de düşünülmeden ve de baştan sağma yapılmış ve de yapılmaktadır. Bunları bu köşede defalarca resimledim. Başkan’ın ekibi zayıf ve eksiktir. Yüksel Ceylan’ın yaptığı alt geçidi eleştirmek size 3 numara büyük gelir. Sizin yaptığınız alt geçit dünya altgeçit tarihinde ders olarak gösterilir. Yaya yolları araç trafiğine çıkan yegâne bir eserdir. Abant a yapılan kanalizasyon kolektörü, oradaki otellere ve müteahhit e kıyak olmuştur. Dünyanın hiçbir yerinde 2 otel için 20-30 Km kolektör hattı yapılmaz. Yaptırtırsın arıtmalarını, kontrolünü de adam gibi yaparsan doğa da zarar görmez. O kolektör hattı sadece otellerin değil, Abant yolunda ki gereksiz yapılaşamaya da hizmet vermektedir. Necdet Gören e laf söyleyerek hiç bir şey yapmadı diyenler, Necdet Gören zamanında hazırlanan ( bizzat Başkan kendisi bunu söylüyor) imar planını uygulayan Başkana, ya da sizlere daha ne söylenebilir ki? Çok kıymetli, Bolu lu, Pervin Öz ve Orkun Bolu lu, bir kez daha söylüyorum; Hizmet sektörü gelecekle yarışır
 • biatet14.03.2013 13:34

  2.döneminde olan Alaaddin Yılmaz Bolu'ya çok şey katmış olabilir bunu kimse inkar edemez. Ama gidip eski başkanlar için onu yapmadı bunu yapmadı kimse diyemez. Ben sadece şunu demek istiyorum: Gerek hükümet gerekse belediyemiz sırf gelir gelsin diye vatandaşa olmadık vergiler ve ödemeler getirmekte. 20 yıl önce 1L ödediğimiz vergi 5L. Başka bir gelir kapısı ise kamu yani vatandaşın malları. 20 sene önce ekonominin en kötü zamanında satılmayan mallarımız çatır çatır satılıyor. Gelen para ile de birşeyler yapılıyor. Bakalım 20 sene sonra durum ne olacak. Tahmini olan varsa bizleri aydınlatsın.
 • aylinay14.03.2013 13:14

  aytac akp sayesinde bolunun en iyi mimarı olmuştur akp sayesinde buralara gelmiştir altındaki son model arabalar ve evler de yine akp sayesindedir bunu bilmeyen görmeyen yoktur aksini düşünmek zaten aptallıktır akpye sırtını dayamasaydı eski halinden bir gram öteye gidemezdi emin olun buna, cumhur bey burada muhalif yazarlık değil, bolu halkının göremediklerini yazmış dile geitrmiştir..
 • HERCAİ14.03.2013 12:57

  Sayın Cumhur Bey, düşüncelerimize tercüman olduğunuz için teşekkür ederiz. Aytaç Bey'in yazısının altına da o sinirle uygun bir yorum yazasım gelmişti açıkçası. Ama işte bu devran böyle dönüyor. Etrafta bunlardan çok!!!
 • Cumhur Bandakçıoğlu14.03.2013 10:59

  Alper  bey,  Doğru diyorsunuz illaki 50-60 yaşında olmaya gerek yok. Ama gerçek anlamda araştırma yapacak veya  eski başkanların yanına gidip başkanım döneminizde neler yaptınız yapmadınız diye soran  var mı veya onları dinleyen varmı acaba? Ericsson la Motorolla  eskiden işlerini zaten düzgün yapıyorlardı. Daha sonra konumlarını kaybettiler. Dediğim gibi  Hizmet Sektörü geçmişe değil geleceğe bakar..
 • orkun bolulu14.03.2013 10:42

  vay be:), yazar geçmişteki belediye başkanlarını savunuyor:) ama  icraatlarını ortaya koyamıyor:) aytaç beye laf atıyor, ama karşısında söylediklerini çürüten örnek diye motorola ericcson veriyor:)) komedi:), solun önlenemez düşüşü bundandır. sağın yaptığı her şey tu kaka:), icraatları gezdin mi sayın yazar? temiz su artıma tesisine pis su arıtma tesisine? sen biliyor musun sayın yazar abanttaki otelin pisliği önceden gölkeye akardı şimdi ta boludaki arıtma tesisine geliyor, biliyor musun yazar terminal de artık bir sürü otobüs şirketi var, biliyor musun sayın yazar 200 dönüm park yapıldı, biliyor musun yazar şehir içi bitince herkes çok güzel olmuş dedidiğinde siz yine kulp arayacaksınız, sayın yazar bu arada sen cidden nerede yaşıyorsun?
 • didem öz14.03.2013 10:34

  sayın yazar, sizin muhalif yazarlığınızı bilmeyen zaten yok. Ak parti belediyesinin icraatlarından hangisini yerinde gördünüz onu da bilmiyorum hatta Boluda yaşayıp yaşamadığınızı bile bilmiyorum. Sayın yazar belediye başkanları bıraktığı eserlerle yaşar ve hatırlanır. necdet görenin hatırlanan bir şeyine karşılık yüksel ceylanın hatırlanan bir şeyine karşılık, büyük su psilik içinde akarken belediye yüzölçümü ufacıkken, evet muzaffer ışın dışında ekstra bir şey yapan yoktur. varsa yazar söyleyecek ve ispatlayacak, yüksel ceylanın yaptığı taoplamı AOP NIN YARISININ YARISI BİLE etmeyen parkları söyleyebilir ve yolları cıkmaz yaparak yaptığı alt geçiti söyleyebilir, bunun dışında yok kardeşim açık ve seçik yok, yaptığınız hiç bir şey yok....
 • Mudurnu-Bolu14.03.2013 09:26

  Ben de 1974 doğumluyum. M. Işın dönemini hayal meyal hatırlarım. Aytaç hatırlayamaz. Zaten kendisi Mudurnu'daydı o dönem. N.Gören zamanını bilirim. Ama ergenlik dönemi o zamanlar. İlgi başka yönlerde o dönemde, Bolu yıkılsın umurumuzda mı? Y.Ceylan dönemi ilk defa oy verdiğimiz belediye başkanlığı seçimi. Aytaç muhtemelen Mimarlık Fakültesinde okuyor o dönem. Seçim günü Boluda bile olduğu şüpheli. Sonra yine Y.Ceylan dönemi. Bolu yeni deprem geçirmiş. Ama kısa sürede toparlanmış bir Bolu. Tertemiz sokaklar. En kısa zamanda toparlanan il durumunda. Aytaç işleri ilerletme peşinde. N.Yörük'le birlikte çalışıyor o dönem. İşleri büyütme dönemleri. Sonra A.Yılmaz dönemi. Sonra bir daha. Şimdi konuş Aytaç...Ama artık çocuk değiliz...
 • Havacılık , Aytaçla söndü14.03.2013 08:55

  Bolu havacılık da 2011 de başkan değişti,yamaç paraşütü,doğa sporları bitti.Malesef STK larda lider iyiyse dernek iyi lider böyleyse iş bitti ; fiş gitti.Yazık!
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak