Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 • Tarihi Göynük ilçemizin tabelasını yanlış yazmışlarİlgili haberi göster

 • musa gacım.09.02.2010 18:13

  hangi işimiz düzgünki? deveye demişler neren eğri,o da nerem doğruki demiş.bizim millet olarak işimizde o hesap.sn.cop doğru diyor,EĞİTİM ŞART!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • özkan mutlu09.02.2010 12:54

  Yok artık. Bu tabelyı bu şekilde yapan, yaptıran ve dahi onu oraya asarken bile farkında olmayan bu insanlara ne demeli. Çok ayıp çok.
 • Mustafa COP09.02.2010 12:31

  "EĞİTİM ŞART!"...
 • Akbıyık'tan itiraflarİlgili haberi göster

 • sevgiarslan27.07.2012 16:31

  allah yolunuzu açık etsin hocam hiç bir zaman kimsenin yaptığı yanına kalmaz.size daima minnettarım.
 • kum28.01.2011 01:48

  ...:Ödüllendirmek sizin elinizde,sonra da biz gençlerin...Ödüllendirmek sizi küçültmez,aksine yüceltir,kazandığınız ünvanla beraber kaybettiğiniz dostluklarınızı ve sizinle kalan yalnızlığınızı dindirir.
  Kimlerin hangi şartlar altında neler yaptığını bilmek de görevinizdir.
  Bu ülkenin vatandaşının anısına yazı yazmak da değildir olay, anısına yazı yazmaya değer dirilerie değer vermektir!
 • kum28.01.2011 01:47

  .. .Önce vatandaşını sevmekle başlar her şey,önce insanını seveceksin,azınlıklara da haklar verilir evet ama önce kendi vatandaşını düşüneceksin,bu ülkede doğup büyüyen,ne şartlar altında çocuklarını okutmaya çalışan aileler var,nice ailesine yük olmamak için burs alamadıklarından çalışan üniversite gençliği var,araştırıyor musunuz?buna cevabınız eğer evetse;siz gerçek bir alzheimer hastasısınız.Eğer hayırsa; artık bir şeyler yapıp ünvanınızın hakkını vermek için harekete geçmeniz gerekmektedir.Hakkını savunanın hakkını alamadığı bu ülkede en yüksek kademelere ulaşmış eğitimcilere de güvenemezsek hâlimiz harap demektir,bîtap düşmüşüz demektir.Vatandaş hakkını istiyor,çabalarının,emeklerinin sonucunda ödüllendirilmek istiyor....devam
 • kum28.01.2011 01:46

  SEN sadece kendi yazdıklarını okuyan bir ŞEYsin Yaşar Akbıyık.Türkiye,Anadolu,ayak bastığımız bu toprak yani,yani ''ULU ÖNDER ATATÜRK'' ün liderlik ederek bize kazandırdığı,armağan ettiği,tarihiyle,kültürüyle gurur duyduğum Anavatanım.
  Bazıları vardır,her gün tarihimizi ön plana çıkarmaya,sadece tarihimizle gurur duymaya çalışır,bazıları vardır,tarihten dersler çıkarır,atalarını daha da onurlandırır.
  Her gün çıkıp şurda burda makale yazmakla ne Atatürkçü olunur ne de vatansever.Herkesten beklenen ama bir profesörden beklenmeyen bir hareket,kendi vatandaşına değer vermeyen biri olmak!...devam
 • Ufuk14.02.2010 23:03

  Ben, Tarih´i bırakın Sosyal bilimci bile değilim ancak Yaşar hocanın eserleri konusunda aşağılayarak cevap yazan kişiyi (tarihçi olduğunu sanıyorum ve ünvanına hiç aldırmıyorum) kendi uzmanlık alanında belirleyeceği bir konuda  araştırma yapmaya davet ediyorum. Yazın 3 boyunca bu konuyu araştırıp ortaya çıkacak çalışmaların ciddiyetini karşılaştırmayı ve bu konuda seminer vermeyi teklif ediyorum.
 • Ufuk14.02.2010 20:52

  Lütfen sabit rumuz kullan. Hocanı ne kadar çok sevdiğin belli. Tüm ünvanlarını yazdığın kitapları ezberleyerek kolay  yoldan almış olmalısın ki Yaşar hocadan çok sen bağırıyorsun!!! Ben de senin gibi kısa, kestirme yoldan köşe olsaydım kendimi küçük düşürmeyi göze alıp veryasın edebilirdim. Yazdığın konularda uluslararası literatürü araştırdığını hayal bile edemiyorum. Lisedeki bilgimle tarih konusunda senden daha iyi çalışmalar yapabileceğimi eminim.
 • yormayın kendinizi14.02.2010 09:47

  Yormayın kendinizi, Attil´a gelir gelmez, almak istediklerinin yayını zayıf olduğundan Yaşar  Akbıyık´ın koyduğu atanma kriterlerini kaldırdı. . Yayın ortalaması yüksek insanları  kaçırdı. Hemen hiç yayını olmayanları ALDI. Başta Tıp Fak. çoğu yer çöktü. Bunu Bolu halkı çok iyi biliyor.
 • Ufuksuza13.02.2010 23:47

  Bazıları ya bilimden    ya da Tarih biliminden anlamıyor. Yaşar hoca bir çok doçent, yrd. doç ve Profunu jürisinde bulundu. Yiğidi öldür ama hakkını yeme diye bir atasözü vardır. Hoca´nın  "Mlli Mücadelede Güney Cephesi Maraş"  (2.baskı), alanında ilktir. 2.si Türkiye Cumhuriyeti Tarihi I veII. Alanında Türkiye´de önemli bir başvuru kitabı. 8. baskı yapıldı. Üçüncüsü At.İlk.ve İnk. Tarihi´dir Üniversiteler içindir, 5000  bastı, şimdi yok satıyor. 50´nin üzerinde makale ve bildiri.
 • Ufuk13.02.2010 10:54

  "Kitap" rumuzuna! Bilim ve bilimsellik bir yerlerden çeviriyle yazılmış kitaplarla sınırlı değildir. Tarih bir bilimdir. Korumaya çalıştığın hocanın, Tarih bilimine katkısı var mı? Yeni bulgular elde etmiş mi? Prof.luk önemli bir mevkidir. Ilk ve orta dereceli okullara yönelik kitaplar yazmakla sınırlı değildir. Hangi konuda olursa olsun (Türkçe de dahil) birkaç kitabı papağan gibi ezberlemeyi bırakıp ta literatürü araştırmayı, bulgularınızı okuyup anlamayı öğrenin.
 • Ufuk13.02.2010 10:40

  "Kitap" rumuzlu kişiye! Tavsiyene teşekkür ederim. Ben de sana Akbıyık´ın  bilimsel değeri olmayan kitapları dışında kitaplar okuyup beynini ve kendini geliştirmeni tavsiye ediyorum.  En azından el-etek öpmekten kurtulup kendi başına düşünebilen, hareket edebilen bir insan olursun. Benim anlatmaya çalıştığım, bu adamın bilimsel niteliğiyle ilgili  haber hatta satır okumamış olmam. Akbıyık sayesinde yer edinebilmiş birisinin  ifade etmeye çalıştıklarımı anlaması mümkün değil.
 • görmeyenler13.02.2010 09:50

  Yazıda ne yazıyor, mesajda ne yazıyor. Yazılan doğru mu değil mi? ona bakalım. Tanıdığım kadarıyla hoca iyi bir akedemisyen ve öğrenci babasıdır. Halep ordaysa arşın burada.
 • haksızlık işidir12.02.2010 18:47

  a.i.b.ü gibi bir üniversite ye yakışmayan insanlar rektör olmasın lütfen
  yaşar akbıyık hocayı öğrencileri çok iyi bilirler
  birde onlardan dinleyin mağrifetlerini
 • Ne garip!12.02.2010 18:05

  Neler öğreniyoruz! Bir kişinin "eşime görev teklif ettin bana teklif etmedin" demesi nasıl bir psikolojik vaka. Psikologlar yorumlayabilirler mi?
 • kitap12.02.2010 13:20

  Google´den girersen hocanın kitaplarına ulaşabilir ve okuyabilirsiniz.
 • ufuk12.02.2010 11:06

  Bu amcanın bilimsel faaliyetleriyle ilgili bir tek satırla bile karşılaşmadım. Nasıl prof. oldu bilmem? Kendisinin bilimsel jürilerde  görevlendirildiğinde  nasıl raporlar verebileceğini hayal bile edemiyorum...Bu tür insanların bilim camiasına zarar vermesinin önlenmesini diliyorum.
 • gelin gidelim11.02.2010 15:47

  gelin gidelim Yaşar hoca ile bütün bu yazılan konuları konuşalım En önde ben giderim. Yalnız  Nasrettin Hoca´nın Timur ve Fil hikayesi gibi yapmacaksınız haaa!
 • Gerçek11.02.2010 12:02

  Hocanın yazısında bazı olaylardan bahsediliyor. İyilik gören atilla´nın nasıl  kötülük yaptığından bahsediliyor. Bunu görmek istemeyenlerin bazıları  aynı şeyleri yaşadılar ve yaşayabilirler. Mesaj yazanlar buna ne diyorsunuz? Başkasına yapılan kötülüğe oh diyenlerin ruh dünyasından şüphe ederim.
 • lego 11.02.2010 11:19

  İnsanlar nankördür. Yaşar hoca herkese iyi davrandı herkesi müreffeh kıldı. Herkese yardımı oldu. Kadroculuk mezhepcilik yapmadı. Kendi bireysel yanlışları olabilir ama nankör olmayalım. Kendisi değerli bir akademiseyndir.
 • mağdurlar 11.02.2010 04:57

  Sayın Yaşar Akbıyık Sana bir önerim var. Bence Hiç bir Yerde herhangi bir yazı yazma. Bak burada bir yazın var. itiraflarının her biri suç işlediğinin ikrarı. ve Yazdığın Yazının her cümlesinde Batıyorsun. Yakışmıyor sana. Bak Sana karşı Yazılar Yazılmıyor artık. unutuldun. Artık bir arkadaşın yazdığı gibi bir memurun bile Yanına gidip saygı görmüyorsun. istersen abuk subuk yazılar yazıp ta kendi kendine rezil olma. gel beni dinle hiç dinlemedin. ama bu defa dinle istersen mağdurlar seni unuttu
 • Kimsenin mi11.02.2010 04:54

  Sevgili Yaşar Birinin  eşini işe alamadığın için Şahsına Hakaret etme hakkı olmadığını Yazmışsın. Nasıl ya anlayamadım. Ben iyi Hatırlıyorum. Çok Yakınındaki birinin eski eşini işe almış ve düzcede görevlendirmiştin.
 • Yalancılar 11.02.2010 04:50

  Ne Yani Sen Sayın Ahmet Baysal´ı ve Hayri Coşkun´u Yalancılıkla mı suçlamaktasın?
 • Pazarcı Yüksel 11.02.2010 04:47

  Yaşarın Pazarcılara imrenmesi çok doğal Onun Rekörlüğü zamanında Sağlık Kültür Spor İşleri Daire Başkanı Yüksel de Bir pazarcı. şimdilerde Pazarcılık Yaptığını görüyoruz. Oysa ki Yüksel bir çok şaibeli soruları cevaplamadan emekliliğe sevk edildiğini, Yükselin anlatımı ile emekliliği istendiği için emekli olduğunu hatırlıyorum. Yaşarın Pazarcılara imrenmesi ne kadar doğal değil mi Gerçekler nasıl da çıkmaktadır.
 • Yaşar 11.02.2010 04:44

  Ne Yakınlarınız dışlandılar mı? daha dün gibi hatırlıyorum. Doğu Karadenize giden bir sayman vardı . Yaşar onun servislere alınmasını, Yemek Yemesini, Yemekhaneye gelmesini bile yasaklamıştı. Ne garip Onun da adı Yaşar dı. sanıyoruz doğrular
 • Bir Hatıra 11.02.2010 04:36

  Oktay Çetinin Y.A nın Eşine Bağırıp Çağırma hikayesini, Rahmetli Raif Gürcandan dinlemiştim. Y.A Yalan söylemektedir. R.G Şöyle Anlatmıştı. Y.A nın eşini odasına alır. Bak kızım ben sizden oldukça Yaşlıyım. Tecrübeli ve bilgiliyim. sen böyle zamanlarda aklı selim davranacaksın eşini kavga gürültüden uzaklaştıracaksın. Y.A nın Pskolojisi bozulmuş. sen onu buralardan uzak tutmaya çalış . öğüt verdiğini söylemişti. O Rahmetli Yaşamıyor ama anlattığı gibi yazdım. Allah Rahmet Eylesin Toprağı bol olsun
 • Bağırıp Çağırmak 11.02.2010 04:32

  Benim Hanımıma Değil Genel Sekreter Rektör Gelip Bağırıp çağıracak. Kafasını kopartır. Lime lime doğrar oracıkta canını alırım. Erkek adam bunu Yapar. Yakınmaz .
 • VİTRİN Genel SEKRETER 11.02.2010 04:29

  Yaşar Kıvılcım Hanımı Mudurnu Meslek Yüksekokulu Yapmak istemiş ve öneride bulunmuş. neden? VİTRİN İÇİN Ya Kardeşim Bu da yazılır mı siz üniversiteyi bilim irfan yuvası değil Vitrin malzemesi olarak kullanmışsınız. Ne Tesadüf değil mi? Tesadüfe Bak Daha dün bir yazıda Genel Sekreter misyonu ve vizyonu olan kişiler arasından VİTRİN Yönetici olarak atanacaktır yazılmıştı. Ne ilginç değil mi Yaşarın Yazdığı Nasıl da belli. Yani BMYO dan birini vitrin için pardon kendisine hizmet etmesi için dikkat
 • M.C11.02.2010 04:23

  Atilla Kılıç Rektör olduktan sonra Yaşar Akbıyık´ın eşini sürgün etmiş. Y.A Yazısında şunu demek istemiş. Rektörün Yök Yasasında bulunan 13 /B.4 Geçici görevlendirme Yetkisini Kullanmadaki Ayrıcalığı, Yani Y.A o maddeyi Kullanırken Sürgün Yapmak istediği kişilere karşı kullanmış. o madde ile görevlendirme Yaparken Hep Sürgün Yapmış . Bunu demek istemiş. Şimdi Soruyorum Kardeşim Şabana sor bakalım. Sen o Madde ile Ne kadar görevlendirme yani senin tanımınla Sürgün imzaladın. Ben olsam utanırdım.
 • Basın Takibi 11.02.2010 04:13

  Sayın Basın Savcısı , Bir dönem AİBÜ Rektörü Y.Akbıyık. Bir Gazetede Yazmış olduğu Yazıda Rektörlük Görevini Kendi amaç ve çıkarları Yönünde kullandığını itiraf eden Yazısı Yayınlanmıştır. Yazı içeriğinde, Üniversite Yönetim Kurulunun Yetkisinde olan, Profluk Kadro Kullanımı Yök Yasasına göre değil de Y.A Keyfi Kullanarak Suç işlemiştir. Yaşar Akbıyıkın Yazdığı Yazıdan Suç işlendiğinin İkrarı anlaşılmaktadır. Soruşturma açılmaını arz ederim. saygılarımla Takipçi.
 • Mert BOZOK10.02.2010 23:38

  YORUMSUZ isimli yorum yazan arkadaşa: Dünya alem bu vatandaştan iğrenirken senin savunman varsa demek ki nemalanmışsın zamanında. Sen burda adını ve ne iş yaptığını ver, insanlar isimlerini ve üniversitedeki konumunu açıklarlar. Sanırım sende de var ruhsal bozukluk.
 • Edebiyatçı10.02.2010 19:23

  Adam, yazısında devrik cümle kullanarak yazıyı dah ailginç ve merakla okunur hale getirmiş. Bu bir yazım tarzıdır. Gramer hatası falan değil.
 • Yorumsuz10.02.2010 17:35

  Mesaj yazanlar,  kişinin yüzüne karşı  bunları söyleyebiliyormusunuz? Bence burada yazılanlar hayal ürünü şeyler.  Laçkalaşmış bir yönetimden sonra, disiplinli bir çalışma zor geldi anlaşılan. Bir de kitaplarını okursanız hem bir şeyler öğrenir, hem de   yazı  nasıl yazılır görürsünüz.  .......... kervan yürür.
 • massaimara10.02.2010 15:58

  yaşar rektörlüğü zamanında birgün beni arayıp şu şu öğrencileri geçir der.ilkinde bütün sınıfı geçirdim.ikinci arayışında bunu bidaha yapmayacağımı söyledim.bir hafta sonra kapıdaki kağıtta lojmanda oturma süreniz dolduğu için boşaltmalısınız konulu kağıdı gördüm.tayin isteyip diğer üni.de doçentliğimi devam ettiriyorum.kendi sonu tabiki bu olacaktı.
 • Ferda ALACA10.02.2010 13:53

  Yaşar AKBIYIK´ı derslerine girdiği öğrencilerine sorun. O zaman anlarsınız bu yazının da ne kadar kötü yazıldığını. Bu tip insanlar malesef bu ülkede rektör dahi olabilmekteler. Kendisi Cumhuriyet Tarihçisi ise Ermeni soykırımıyla alakalı kayda değer ne çalışma yapmıştır? Şu anda rektör atanan sayın Hayri COŞKUN hocama tek tavsiyem; bu kişi ve çevresindeki insanlara çok dikkat etmelidir. Pırıl pırıl bir insanın bu zat yüzünden lekelenmesini hiç istemem. Yazık olur yeni rektöre.
 • fatih10.02.2010 10:07

  YA ADMİN SANANE HABERİN YORUMUNDAN SEN SADECE SAYIN AKBIYIK YAZI YAZDI DE. VE YAYINLA OKUYUCULAR TAKDİR ETSİN GERİSİNİİİ... YAZIYORSUN İMLA HATASI VAR BİLMEM NE DİYE SONRA BENİM SAZAN HALKIM HEMEN ATLIYOR VE BAŞLIYOR ÖNYARGILI OKUMAYA.(HERKES İÇİN GEÇERLİ DEĞİL AMA GENELDE ÖYLE). DEMEK Kİ İKİ TANE ADAM ATTAN İNMİŞLER EŞEĞE BİNMİŞLER EŞEKTEN DE YERE DÜŞÜNCE  NE HALLERE DÜŞMÜŞLER. SADE VATANDAŞ BUNLARI YAPMAZZZ...
 • selami duvarcı10.02.2010 08:40

  Atilla beyi dogru tanimis ve dogru ifade etmis ama biraz gec.
 • Tahta Eksikliği 10.02.2010 03:17

  Sayın Yaşar Akbıyık, Rektör olduğunuz zamanın Bolu valisinin Size Yönelik Tahtası eksik dediği doğru mudur?
 • Adaylık 10.02.2010 03:15

  4. imrapator Yaşar, sahi Rektörlük seçimlerinde neden aday olmadınız köşenizde bu dönem rektör adayı olmamanızla ilgili bir açıklık getirebilir misiniz. acaba ceza davaları ve mahkeme sonuçları ile ilgisi olabilir mi?
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak