Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Başkan Özcan; artık icraat zamanı 

Konuk Yazar

Başkan Özcan; artık icraat zamanı 
  21 Kasım 2020

         Başkan Özcan; artık icraat zamanı 

          Geçtiğimiz günlerde gittiğim belediyede karşılaştığımız başkan Sayın Tanju Özcan artık projelerde son aşamaya gelmek üzereyiz. ‘’Seninde düşüncelerini alalım’’ diyerek, hemen ekran başına geçerek her proje için açtığı dosyaları tıklayarak, Büyüksu projesinden anlatmaya başladı. 290 dönüme yayılan içinde kafe, restaurant, oturma dinlenme, nehir seyri, survivor parkı, açık kapalı yüzme havuzları, spor salonu, çocuk oyun alanlarını barındıran proje ile ilgili (tipik bir Anadolu kenti olan Eskişehir’i Avrupa kentleri ayarında modern bir kente dönüştüren) Büyükerşen Başkanla yakın diyalog  içinde olduklarını ve teknik destek aldıklarını, yakında Büyüksu’yun kuzeyinde çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Açıkçası yıllara sari olarak kademe kademe gelişecek bu projeden etkilenmediğimi söylemeden geçemeyeceğim. Bölgenin Bolu halkı için önemli bir rekreasyonel alan olacağı kentimizin fiziksel yapısını değiştirerek halkımızın sosyal yaşantısına büyük katkı sağlayacağı şüphesizdir. 

             Paşaköy kavşağında yapılacak yöresel ürünler pazarının uygulama projeleri tamamlanmış, uygulama aşamasına gelmiş. 

            Kültür merkezi için eski cezaevi veya itfaiye meydanını düşündüklerini ancak yoğunluk artışı olacağı eleştirileri aldıklarını söyledi. Oysa ki yoğunluk artışı AVM’lerden değil varsın bilim kültür sanattan olsun, başımızın üstünde yeri var. Zaten kültür merkezlerin yeri; halkın ve gençlerin yoğun olduğu merkezlerde veya yakınlarında olmalıdır. Bu hem kent merkezlerinin güçlü kılınmasını aynı zamanda da farklı sosyo-ekonomik kesimlerin biraya gelmesine olanak sağlayarak toplumsal barışa da hizmet edecek İzzet Baysal Cadde esnafına da ekonomik katkı sağlayacaktır. 

          Kültür merkezi projesinin hazırlanmasında Bolu’nun da artık ulusal bazda proje yarışmalarıyla tanışması gerektiğini, Mimarlar Odası'nın bu yarışmayı organize edebileceğini, sadece etkinlik zamanlarında üç, dört saat değil, içinde tiyatro, opera,konferans yapılabilecek salonlar, kulisler, sanat galerileri, bilgisayarlı, internetli çalışma alanları, kütüphaneleri olan yirmi dört saat yaşayacak simgesel bir yapı olması gerektiğini ifade ettik. İnşallah Devlet Opera ve Balesi nin bir konseriyle de  hep birlikte açışını yaparız. 

           Uğur Mumcu Parkı’nda ki çalışmaların bitmek üzere olduğunu, bölge parkları yaptıklarını, kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırdıklarını, arttırmaya devam edeceklerini, üniversite yolunu kırk metreye çıkardıklarını, ışıklandırma çalışmalarına başladıklarını söylerken Kalıcı Konutlar Mehmet Akif Ersoy Bulvarı üzerinde bozkır görünümündeki SEDAŞ ‘a ait depo arazisini de kentimize kazandıracaklarının  müjdesini verdi. Hisar Tepesi projesinin Anıtlar Kurulu’ndan onaylandığını bakanlıkta imzada beklediğini, bekletildiğini, belediyenin yanında ki iş merkezi inşaatına başladıklarını söyledi. 

          Şüphesiz ki yapılan, yapılacak olan icraatlar bir artı değer olarak karşımıza çıkıyor. Belediyeden ayrılırken kentim için yeniden umutlandığımı hissetmek güzeldi. 

         Mimar Serdar KILIÇ 

  • lütfi erkan Gökce24 Kasım 2020 . 11:47

   Bizler de umutlandık; Bu sıkıntılı günlerde iyi geldi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çok söyleyen değil, çok iş yapan yöneticeye muhtaçsınız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak