33 senedir Bolu halkı bu gazeteyi okuyor. Gazetemizdeki mesaj ve yorumlar, ne kadar çok okunduğumuzun KANITIDIR

Konusuz yazı

Konuk Yazar

  9 Temmuz 2017

       Konusuz yazı
        Sayın okuyucular, sabah erken (saat 05) kalktım, oturdum bilgisayarın başına, bu gün ne yazsam diye düşündüm düşündüm ve yazacak bir konu bulamadım, daha doğrusu buldum ama 'armudun sapı üzümün çöpü” misali belli bir konuya odaklanamadım. Neden mi? Şöyle; Bir bakıyoruz din kardeşlerimize, bir bakıyoruz soydaşlarımıza kucak açıyoruz. Türkiye adeta 'yol geçen hanı” na döndü. Afganlılar, Azeriler, Moldovalılar, Türkmenistanlılar, Kırgızlar, Suriyeliler, Iraklılar, aklınıza hangi devlet ve millet gelirse onlardan daimi 'misafirlerimiz” var. Onlarla ilgili bir yazı yazsam olmaz, neden olmaz? Din kardeşlerimize” misafirlikleriniz bu kadar gidin evinize” desem, AKP'lilerin, soydaşlarımıza desem MHP'lilerin hışmına uğrarım.
       Bu günlerde Bulgaristan'da yaşayan soydaşlarımızın maruz kaldıkları kötü muameleleri ve hatta can güvenliklerinin dahi olmadığı için evlerinden dahi çıkamadıkları haberlerini okuyunca 'yatsak kalksak Atatürk'e dua etsek” başlıklı bir yazı kaleme alsam Atatürk düşmanlarının hışmına uğrarım.
        Kıçı kırık Yunanistan Ege'deki adacıkların tamamını göz göre göre işgal ediyor, silahlandırıyor, Eyyyyy AKP, eyyyy MHP neden üç maymunları oynuyorsunuz diye bir yazı yazsam 'fincancı katırlarını ürkütmüş” olurum.
         Bu AKP'liler var ya, kendilerine dokunanları berbat ediyorlar, muhaliflere dokunanları abat ediyorlar” diye bir yazı yazsam FETÖ'cü damgasını yapıştırırlar. Gerçi 'kırk yıllık Kani olur mu Yani” ama onlar yaparlar mı? Vallahi yaparlar. Adalet terazisinin balansı bozulduğundan düzeltilmesi için yollara düşen milyonlara dahi terörist denilebildiği bir yerde bana haydi haydi Fetöcü diyebilirler.
        Kendi yandaşları hakkında- örneğin damatlarla ilgili- vicdanları rahatsız eden yargı kararları ile ilgili bir soru sorulduğunda gerek AKP ve gerekse MHP sözcüleri” o yargının işidir, bu konuda bir yorum yapmamız doğru olmaz” demelerine karşın, muhaliflerle ilgili davalarda ise 'en ağır cezaları alacaklardır” şeklindeki beyanları karşısında, 'tamam en ağır cezaları alsınlar ama bırakınız bunu yargı düşünsün” diye bir yazı yazsam bu kez de teröre yardım ediyor yaftasını yapıştıracaklardır.
        Bu arada sabah çayımı demlemek için bilgisayarı kapattım, mutfağa geçtim, TV'yi açtım. Haberleri izlemeye başladım, moral bozucu, iç karartıcı haberler, o şunu demiş, bu şunu demiş, dedi-kodudan başka bir şey yok. Belgesel kanalına geçtim, dişi aslan başka bir aslanın yavrularını tek tek öldürüp yiyor, kapattım. Sabah sabah biraz türkü ve oyun havaları dinleyeyim dedim. ”Anadolu” diye bir kanal var, orada devamlı Anadolu oyun havaları çalınır, mini etekli veya şortlu kızlarımız oynarlar. Aaa, bir de baktım ki falanca kanunun (6112) falanca maddesinin falanca, falanca fıkraları gereğince kanala 10 gün kapatma cezası verilmiş ve kanal kapalı. Anladım ki kızlarımızın o kıyafetlerle oynamaları bazılarını rahatsız etmiş ki RTÜK cezayı basmış. Bu birinci kez ceza imiş, İkincisinde ise lisans iptal edilecekmiş. Hadi görelim bakalım o kanal yine eskisi gibi yayınlarına devam edebilsin. Benim en sevdiğim görüntü kara çarşaflı ile mini etekli iki hanımın yan yana, kol kola yürüdükleri görüntülerdir. Bu durumu TV yayınlarına taşırsak pek çok kanal sabah akşam 'yolumuzu aydınlatanlar” diye 'hazretler”in hayat hikayelerini verir. Tamam versin, itiraz yok ama diğer yandan Anadolu kanalının yaptığı yayınlar gibi yayınlar da yapılsın ki millet 'kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmiyor” gibi yalanlarla uyutulmasın. Bu konuda da detaylı bir yazı yazmak istedim ama bu kez de 'dinsiz” damgasını göze almam gerekir ki Vallahi alamadım. Din deyince aklıma geldi; Kutsal kitabımızın Bakara Sure'sinin-hatta pek çok ayet'te olduğu gibi-82. ayet'inde 'İman edip YARARLI İŞ YAPANLARA gelince onlar cennetliktirler” denilmektedir. Ben derim ki herkes yaptığı işin 'yararlı olup olmadığına” kendisi karar versin. Tabii ki eninde sonunda takdir Yaradan'ındır. Keza Ali İmran Sure'sinin 140. Ayet'inde Yaradan'ımız 'Allah zalimleri sevmez” diyor. Herkesin 'benim yaptığım iş zalimlik içeriyor mu içermiyor mu” diye empati yapması tabii ki onun hayrına olacaktır. İşte acizane ben bu Ayet'leri içtenlikle benimsemiş bir kişiyim ama yukarıda belirttiğim gibi 'dinsiz” yaftasını da yapıştırabilirler diyorum.
         Sayın okuyucular görüldüğü gibi vallahi yazacak bir konu bulamadım, yazımın başlığını” konusuz yazı” olarak belirledim. En iyisi bir fıkra ile sözü bitirelim.
        Stalin'in piposu kaybolmuş, saray görevlisini çağırmış, ”bu pipoyu çalan hırsız bulunacak” diye talimat vermiş. İki gün sonra pipo Stalin'in odasında bulunmuş. Stalin saray görevlisini 'aramayı bırakın, pipo bulundu” demek için çağırtmış, 'pipo bulundu, aramayın” dediğinde görevli 'ama efendim on iki kişi çaldığını itiraf etmişti” demiş. Tanrı kimseyi böyle bir itirafla karşı kaşıya bırakmasın. Kalın sağlıcakla.
                                                                   İlhami Candemir
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak