“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Gezemezdik ilçemizde

Sinan Gökdemir

  26 Şubat 2014

   
        Yerel seçimler var yakında tembellik ettik uzun bir süre bu molamız bir çok şeye yorulsa da, aslında yorulan bizdik. Hani paslanırda, işlemez demir onun gibi bir hal aldı durumumuz becerebilirsek nabzını tutalım dedik ilçemizin hizmete soyunanlar var elbette. Her yerde olduğu gibi her şey unutuldu, tek nefes seçim için atıyor nabızlar kahvehane köşeleri, sokaklar, evler, çarşı, pazar her yer, her seçimde olduğu gibi heyecan olur, dedikodu olur, ufak tartışmalar olur ama Mengenimiz'in bir güzel huyunu severim burada öyle gözle görülür gerginlikler olmaz uygarca gidilir sandıklara.
         Ülkemizin her yerinde özlediğimiz tablodur bu aslında birde şu dedikodunun seviyesini ayarlayabilsek Mengen'de kimin seçileceğinden çok, görevde bulunan Osman Eraslan'ın aday gösterilmemesi konuşulur oldu Eraslan'ı destekleyenlerin nasıl bir tavır alacağı merak konusu. Sokağın nabzı kırılmaların olduğunu gösteriyor. Rüzgarları ne yana eser zamanı gelince belli olacak. Eraslan beklenen tepkiyi vermeyerek ya da su yüzüne çıkarmayarak çok olgun bir tavır sergiledi. Bugüne kadar verilmekte olan hiç bir hizmet aksamadı. Sanki bana birazda arttı gibi bile geldi. Elbette ki yapılan hizmetler var Mengen daha dün yeni hastanesine kavuştu. Alt yapısı bitti su izale hattı yenileniyor yollar var açılan, yapılan yapılamayanlarda var elbette bana kalırsa aşçılar festivalimiz başı çekiyor. Her sene ivme kaybetti. Bu çok yaraladı Mengen'i, Mengenli'yi. Çöp meselesi yıllardır var. Bir türlü çözülemedi bize düşen her zaman olduğu gibi çalışanın yanında olmak, eleştirilerimiz sadece ilçe ve ilçe halkımız menfaatleri için olacak.
          Her zaman olduğu gibi bazıları gibi hiç kimsenin koluna menfaatlerimiz için girmedik sallandık ta, yıkılmadık aslında kalemi, rüzgarın estiği yöne çevirseydik bugün farklı bir konumda olurduk belki ama onurlu duramaz gezemezdik ilçemizde.
         Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler eksik olmasın. Sevgiyle kalın. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak