“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Ak Kurtlar Vadisi

Metin Yıldırım

  1 Nisan 2013


       Hepimizin gelip geçici olduğu bu dünyadaki gündelik yaşantımızda, samimi ve net olmak önemlidir.
       Net konuşmak, net olarak fikrini beyan etmek, net kararlar vermek ne düşündüğünü, hayat felsefenin ne olduğunu, tuttuğun takımın, gönül verdiğin partinin ne olduğunu samimi ve net olarak insanlara söylemek ve inandığın ideolojinin peşinde net olarak yürümek, adam gibi bir adamın yapması gereken şeylerdir.
        Güzel ve şirin Bolumuz küçük olmasından dolayı hemen hemen herkes birbirini tanır veya yüz göre de olsa tanışıklığı da vardır.
         Size biraz piyasada dolaşan, bir zamanlar MHP'liyim diyerek gezen, bıyıklarını aşağı doğru hilal biçiminde bırakan, sonradan ayarı bozulmuş kendini uyanık sanan Ak kurtlardan bahsetmek istiyorum.
        Tabi kolay değil bu piyasada işini götürmek için menfaat gemisine binip yeni yeni ufuklara açılmak...
        Gün AKP günü, mecburen işlerin hızlı ve sorunsuz yürümesi için yakın olmak, ben de sizdenim demek gerekiyor.
         İş öncelikle bıyıklardan başlıyor. Küçük bir makas darbesi ile uçlarını kesip badem bıyık haline getirildi mi tamam. Sonra da  biraz kılık kıyafete dikkat etmek, ara sıra vakit namazlarına da gitmek, hatta bu namazları göz önünde olan camilerde kılmak gerekiyor. Tabi bununla da iş bitmiyor. Onlara yakın olabilmek içinde AKP'nin herhangi bir hizmet kademesinden de içeri girebildiysek de, yolumuz açık demektir. Tabi bu arada AKP'nin kurmaylarının önünde her zaman ceketin üç düğmesinin kapalı olmasına da dikkat etmek gerekli.  Konuşurken; 'Allah a çok şükür ',  'Allah'a hamdolsun', 'Allah hakkımızda hayırlısını versin' gibi sözleri de sık sık tekrar etmek gerekiyor. Basında televizyonda görülmek, fotoğraf karelerine zor da olsa girmek, ben AKP'liyim sinyali vermek, bu fotoğraflarda görünmek, işlerimizin sorunsuz olarak yürümesinde son derece önemlidir.
        Onu bunu bilmem de hangi partiyi tutarsan tut, kimseyi ilgilendirmez de ama samimi olmak insanları kandırmamak, nokta kadar menfaat için, virgül gibi eğilmemek, şu gelip geçici dünyada bu hallere düşmemek gereklidir diye düşünüyorum. Bu tür insanlardan MHP'ye hiçbir zaman fayda gelmediği gibi, AKP'ye de fayda geleceğini zannetmiyorum. Bu tür siyasi partilerde her zaman böyle  kişiler olmuştur. Bunları iyi tespit etmek gereklidir. Daha sonra gemi su almaya başladığında gemiyi ilk terk edenlerde yine bu insanlar olur.
        Yerel seçimlere az bir zaman kaldı, inşallah Bolu'da demokratik bir seçim olur. Belediye Başkanlığı seçimlerinde şimdiye kadar MHP'den herhangi bir listeye girememiş olan bir zamanların Bozkurt'u, şimdinin Ak kurtları olan kişilere, AKP'nin kuruluşundan bu yana camiaya hizmet etmiş gönül vermiş kişilerin, böyle  insanlara samimiyet testi yapması gerektiğini düşünüyorum.
        Allah kimsenin ayarını bozmadan, inandığı doğrulardan sapmadan, samimi bir şekilde yaşamayı nasip etsin.
        Mevlana'nın dediği gibi; YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.

                                                               

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak