“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Kuş sesi daha güzel

Sinan Gökdemir

  3 Nisan 2012
     Nihayet çiğdemler uyandı ve güneş yüzünü gösterdide bahara merhaba demenin keyfini çıkarıyoruz. Buralar nasılmı?.. Son zamanlarda bir televizyon kanalında gösterilen seksenler adlı dizide dedikleri gibi. Aynı be yaa.
     Yollarımızın hali dillere destan. Tanıtıma hiç ihtiyacı yok. Çamur deryasının yerini toz duman aldı. Nefes alamıyoruz. Esnafımızın birini görüyorum her sabah dükkanını açınca yeni aldığı komprosörünü çalıştırıp dükkanının önünde bulunan mallarının tozunu kovalıyor. O kovalıyor ama hemen yine geliyor. Durum budur buralarda şimdilik.
      Doğduğum ay olan Mart ayını hiç sevmem. Sebebi doğduğum ayda çok şeyler kaybettim. Takdiri ilahimidir bilemem. Rahmetli babam Cezmi Gökdemir'in, Sevgili Nazmi Toraman ağabeyimin, Kıymetli müdürüm Fatih Kılıç'ın, Muhterem Başkanım, Hocam Erhan Gürsoy'un, 17 sene çalıştırdığım dükkanımın ölüm yıldönümleri. Geçen haftada yine Hatçe yengemin vefatı aynı ayda. Sevmem Mart ayını. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum.
        Kırlangıçlar yuvalarına yumurta bırakıp çoğalabilmek için çalışmalarına başladı. Kuş sesi duymak güzel. Ekranlardaki kavga seslerinden çok daha güzel.
        Okullarda süt dağıtılacakmış. Elde mal fazlası olsa gerek. Ya da sağılacak inek sayısında büyük artış olsa gerek.
        Ne yapalım. Sağdan sola okumaya yazmaya çalışıyoruz. Durum bunu gösteriyor. Zorunlu olacak gibi. Zorluk çekmemek için şimdiden başladık çalışmaya. Onun için kısa kesiyor ve ülkemin dertlerinin azalmasını ümit ederek saygılar sunuyorum.
        Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler eksik olmasın. Sevgiyle kalın.
    

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak