“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Hem kürek, hem yürek ile

Sinan Gökdemir

  21 Ekim 2011
      Durmadan karaları yazdıkça, içimizde karadan daha kara oluyor. Ne yazılır, ne çizilir anlamak, anlatmak mümkün değil. Bu kadar yürek yangınının içerisinde nasıl yazarsın ilçenin içerisinde vukuu bulan hadiseleri. Varsa reçetesi olan versin yazalım. Herkeste bilsin. Bu katliamın hesabı elbet sorulacak. Sormayanlardan da hesap sorulacak. Bizim toplumumuz kuzu gibi. İnanılmaz sabırlı. Ama taş olsa çatlardı ve sanırım çatladı artık.
     1978-1979'lu yıllar geldi aklıma. O zamanlar kardeş kardeşi vuruyordu. Kana kan intikam diye yollara yazılar yazılıyordu. Bir fırçanın bir ucundan tutanlardan biride, 16-17 yaşıma rağmen bendim. Neyin ne olduğunu bilmeden bizi güden çobanların çığırtkanlığında sürüyü takip ediyor, yediği ottan ya da b.ktan yiyorduk. O b.kun içerisinden çıktık ama yıllar sonra b.mb.k bir olayın içerisine girdik. Biz Türk milleti olarak bu b.mb.k durumun içerisinden de çıkacağız ama önce medya maymunlarını itlaf etmemiz gerekiyor. Ekranlarda ne gösterirseniz halkımız o tarafa yöneliyor. Önce demokrasi kisvesinin altına sığınıp yazanları, sonra para ile yazanları yok edeceksiniz. Aramızdan atmamız gerekenler bunlar. Nasıl bir özgürlük bu ya.
     Bu içinden çıkılmaz durumdan çıkılmanın elimizde olduğunu bilmemiz gerektiğini ve gereğinin yapılmasını herkesten fazla istediğimi söylemekten kendimi alamıyorum. Yaşımız gelse de biz her zamanki gibi ordumuzdan gelecek çağrıyı can vermek üzere beklemekte ve göğsümüzü gere gere bu gençler yerine can vermeye hazır olduğumuzu hatırlatıyoruz. Gençlerimiz ölmesin. Kurban edilecekse bizler hazırız. Toprağına kurban olunmayacaksa bu ülkenin, dedem Gazi koca Eyüp Çavuş'un kemikleri sızlar. Bizler hazırız. Hem kazma ile, hem kürek ile, hem de kocaman bir Yürek ile. Emret Komutanım..
      Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, Ülkemizin başı sağolsun diyorum.
      Şehitlerimize vuslatımız var.
     İnşallah Vuslat ahret de peygamber efendimizin huzurunda sona erecektir.
      YÜREĞİNİZDEN SEVGİLER, YÜZÜNÜZDEN GÜLÜCÜKLER EKSİK OLMASIN. VATAN SAĞOLSUN...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak