“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Artık yeter

Sinan Gökdemir

  18 Ağustos 2011
    Yürek yangınlarımız aldı başını gidiyor. Haber saatlerinde televizyon ve radyoları kapatır olduk. Aklımız çıkıyor haber dinlemeye. Doyurmaya çalışırken Somali'deki insanları belki bir hayat kurtarırız umudu taşırken yüreklerimiz, şehit haberleri ile tabut taşımaktan yoruldu bedenlerimiz. Kulaklarımızı mı sağır etsek, yoksa gözlerimizi mi kör etsek. Bilinmez ikilemler ile yaşamın kıyısında yüzüp duruyoruz. Çılgın bir dalga gelecek alacak gidecek bizleri ve bu hoyrat yalan hayattan kurtaracak, umutlarımız mı var ne anlamak mümkün değil.
     Güzel rüyaların yerini karabasanlar aldı artık. Doğuda çekilen dizileri seyrettikçe içimizdeki sıkıntılar derya deniz olup coşuyor. Bu dizileri yazanlar her şeyi biliyorlarda, bilmeyenlerin kasti nedir acaba sorusu, ya da bilmek istemeyenlerin amacı nedir soruları, şike olaylarından az konuşulur oldu bu uçuk ülkede.
     Her gün ölmekte olan dün ve daha önce ölen şehit askerlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Yarın inşallah olmaz dualarımızıda esirgemiyorum. Çünkü her zaman olduğu gibi işimiz dualara kalmıştır. Bu böyledir. Bunu kimse çürütemez.
      Bizler bu ülkenin bireyleri olarak artık rahat uyumak istiyoruz. Askerlerimizden artık hasret kokan mektuplar almak istiyoruz. Onların gece rüyalarına giren sonlarını okumaktan yoruldu yüreklerimiz.Artık bir şeyler yapalım. Biz AB falan istemiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkalım yeter.
      Okurlarımızın yorumları için teşekkürler. Medenice olduktan sonra her zaman konuşmaya, yazışmaya, tartışmaya açığız.
    Yorgun yüreklerinizden sevgiler,hüzünlü yüzlerinizden gülücükler eksik olmasın. SEVGİYLE KALIN. VATAN SAĞOLSUN..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak