“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Sobam yok ki külüm olsun

Sinan Gökdemir

  13 Ağustos 2011
    Değişen pek bir şey yok dense de, geçip giden zaman çok şey alıyor insanoğlundan. Hayata dair yapmak istediklerimiz ve yapamadıklarımızın ahları ve vahları gibi bir sürü soru işareti ile dolu bir hayatın büyük bir kısmı geride kaldı gitti işte.
    Seçtiklerimiz, seçemediklerimiz, yaptıkları yapamadıkları gibi güncel soru ve cevaplarla geçiyor zaman. Kalıcı olan hiç bir şey yok gibi bir şey. Herkes günü kurtarmanın derin hesaplarına dalmış gidiyor.
     İlçemizi D-100 ve otobana bağlayan yolun uzunluğu sadece 22 km. Yıllardır azap çektiren Çağderesi'nin bulunduğu mevki. Ne canlara mal oldu bu yol herkesin malumudur. Yıllardır süren çalışmalar bir türlü bitmedi. Elbetteki yapılan bir hizmet güzeldir. Ama zamanında yapılamaması sıkıntı yaratıyor. Yol çalışmalarının ağır yürümesi ve yeterli güvenlik önlemleri alınmaması yüzünden bu derede inanılmaz sıkıntı yaratmakta. Yaşanan trafik kazaları buna keza yitip giden canlar dan hala ders alınmıyor ve bir yaz mevsimi daha bu yol bitmeden tükenmek üzere. Biraz ilgi istiyor buralar bizden söylemesi.
    Askerlik şubemiz, Pazarköy Beldemiz'in Jandarma Karakolu, İlçe Tarım Kredi Kooperatifi ilçemizden gitti. Elektrik abonesi için Gerede'ye, Telekom abonesi kapatmak için Bolu'ya kadar gitmemiz gerekiyor. Hastanemizin yeniden sağlık ocağı olacağı söylentileri var. Valla nereye gidiyoruz ben anlamış değilim.
    Bu arada Gentaş fabrikamızın yaptırmakta olduğu Çok Proğramlı Lise binamız son elli yılın en büyük avuntusu olarak, tarihteki en olumlu icraat olarak yerini alacak. Ben buradan bu inşaatın yapımını üstlenen Gentaş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kahraman Bey'e teşekkürlerimi sunuyorum. Herkes gelir gider, eserler kalıcıdır. Bakın hala sağlık denince yıllar önce rahmetli Aziz Karsan Beyefendi'nin yaptırmış olduğu bina aklımızda ve gözümüzün önünde. Mekanı cennet olsun. Allah razı olsun. İyiki yapmışlar yoksa hala olmayacaktı belkide. Bu binanın yapımı ile eski lise binamız sanırım dört yıllık üniversite olacak. Bu kadar sıkıntılı haberlerin içerisinde en güzel haberlerde bunlar sanırım. İstediği kadar bu ilçede Milli Piyango çekilsin. Büyük ikramiye şansımız gelen kalıcı hizmetlerdir. Bu böyle biline.
     Bu arada Mengen'in alt yapı çalışmaları yapılıyor. Sanırım kışın ortasında epey çamur deryası çekeceğiz. İnşallah gereken önlemler alınırda bu sıkıntılar yaşanmaz. Ve bu alt yapının ve kullanılan malzemelerin Mengen'e uzun yıllar hizmet vermesini arzu edenlerin başında geliyorum. İnşallah doğru proje ve doğru malzeme seçimi yapılmıştır. Yoksaki giden trilyonlara hep beraber yanarız.
     Bundan önceki yazıma yapılan yorumlara teşekkür ediyorum. Yazıda kişiler ve yerler hedef alınmamıştır. Ortaya yazılan bir yazıdır. Başlığı her şeyi anlatır. Yalnız şu bilinmeli. Benim 1987 yılından bu yana hiç sobam olmadı. Yani Sobam yokki külüm olsun.
     Yüzünüzden gülücükler, yüreğinizden sevgiler eksik olmasın. SEVGİYLE KALIN  KAZANIMIZADÜŞENLER KÖŞESİNE KOYVERİN. SELAMLAR

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak