“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Verin cevabınızı

Sinan Gökdemir

  28 Şubat 2011
      Nasıl baslasam?... İkide bir ırayıp gidiyoruz. Buralar aynı. Göçenler var, konanlar var. Siyah,Beyaz rutin hayat devam ediyor. Birikti tabiki.. özlemler,sitemler, sevgiler, dertler, mutluluklar, Mengen usülu türlü olduk. Yine yeni yeniden merhabalar. iyiki varsınız.
      Ara vermek yaradımı yaramadımı bilemiyorum. Bildigim tek birşey var! Yazmak hakikaten bir tutku. Okunmak ona keza. Tutkularıma gem vuramadım. Nasıl basladıysa öyle... Dik, onurlu, tarafsız, güvenilir, cesur işte beraberiz...
       Mengen'de değişen pek bişey yok aynı fabrika, aynı iş yerleri, aynı kalamayan yollarımız (bozuk), bir zamanların Ankara, İstanbul'un solunmaz havası gecelerimize çöküyor. Suyumuzda Mengen usulü türlü. İki üç yerden gelen sular harman olur bize ulaşıyor. Yine iddaa ediyorum. Sağlıksızdır bizim suyumuz. Kireç madeni gibi. Ne ararsan var. Yok demeyin. YALANNN!!!
       Çift yolumuz hayata gecmek için çırpınıyor.Yarım yalamak. Dünyanın hiç bir yerinde terminale girişi olamayn tek yöre. Her tarafı çöp götürüyor. İstinat duvarı yapılmadan Toki binaları derenin kenarında olmasına ragmen, sahiplerine teslim edildi. Bir yanda dere, bir yanda çöplük. Ne demeliyiz sel gelmeyecek diye sözleşmeleri varsa alaa...
       Atatürk Caddesi'nde kalıcı park yasagı var. İstedigimiz birşeydi. Orada bir rahatlama var gibi. Ama bu seferde ara caddeler ve en önemlisi Gökçesu Caddesi. Tam karnaval yeri gibi oldu. Kesin bir çözüm gerekli buralara. İktidar partisi belediyemizden daha kalıcı çözümler bekliyoruz.
       Ankara'daki Mengen gecesinde tüm ilçeler sayılırken, Mengen adını zikretmeyen AKP Bolu milletvekilimizi uyaran bayanlarımıza şükran borçluyuz. Teşekkürler.
       Bu bir duyum. Üniversite binasını yapmak için Ahmet KAHRAMAN Gentaş adına söz vermiş. Ki doğruysa Ahmet Bey'i kutlarım. En güzel kararlarınızın başında gelecek olduğun ainandığım ve çok duygulandığım girişiminiz için o inşaat da gönüllü işçi olmaya razıyım. Sağolun.
       Birde bizim meşhur aşçı heykelimiz. Yine iddaa ediyorum! Hiç bir yerde böyle bir sanat rezaletinin sergilenmesine müsaade edilmez. Önündeki tenceresi alındı. Elektrik kabloları ortalarda. Belki cereyanı yoktur. Ne biçim bir görüntü. Orası çiçek bahçesi, şelale, ışıklandırma. Neler olmazki. Arada bir sığırların otladığı yer oldu. Birde dışarıdan gelenler fotoğraf çekerken utancımı nerelere gizlediğim bende saklı.
       Terminalimizin girişi yok yazık. Olacak zaman lazım. Geçici giriş vermemek acizliktir. Aşçılık okulunun girişi yok. Türkbeyli'nin yok. Dörtyol sonradan düzeldi. Koca terminalde bayanlar tuvaleti iki tane. Birinin kapısında aylardır arızalı yazıyor. Kaldı tek bir tane. Bay tuvaletleriyle yan yana. Kimin nereye girdiği belli değil. Klozet sakatlar ve yaşlılar için gerekli. O da yok. Tuvaletlerde fırça yok. Hijyen SIFIR. Duyduğumuz laflar bizde saklı. Bunları görmek için burada yaşamak gerekmez. Köy hizmetlerinin önüne bir çöp bidonu koysanız çöpler yere atılmayacak. Çöplerini herkes oraya atar o zaman. Diğer görevli zabıtalar, yere atınca ceza kesmek için havalara çıkıyoruz. Başkan'a ilettinizmi bunu? Hayır... Kendi kendinizce ahkam kesiyorsunuz. Yoldan çıkış alıyorsunuz yolu yapmıyorsunuz. Sonradan çöpler yere atılınca havalara çıkıyoruz. Ama başkanın yine haberi yok. İyi işte bende yazdım. Haberi oldu şimdi.
       "Ormanlarımdan bir dal kesenin kolunu keserim" demiş. Padişahımız demiş. Bizim ormanlarımızdan dallarda kesildi, budaklarda. "Yalan, duman, su" nereye saklarsan sakla, bir birgün bir yerden çıkar derler. Doğru derler. Yargıda herşey Bize düşen; Adalete inanmak. Vesile olanlar parmakla sayılacak kadar cesurlardan. Hadi bakalım kolay gelsin.
       Bir çına alan köylünün canına ot tıkayanlar. Kozalaklar için can yakanlar. Kabuk için veryansın edenler. Ağaçlar çamlar, meşeler, kayınlar hesap soruyor. Verin cevabınızı.
      Yüreğinizden sevgiler,yüzünüzden gülümsemeler eksik olmasın....
   
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak