Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Teşekkürler Fahri Gündüz, Teşekkürler Bolu Gündem!

Yener Bandakçıoğlu

  28 Mart 2005

  Hepimizin hayatında, geçen yıllar sonucu arkamıza baktığımızda (- Keşke şunu da yapsaydım, keşke şunu da yapmasaydım) dediğimiz çok olgular vardır. Herkes gibi benim de artık Sonbaharı bitirmek üzere olduğum şu günlerimde geriye dönüp baktığımda yapmadığım için hayıflandığım birçok olgu bulunuyor. Bunların en başında itiraf etmeliyim ki Bolusporla ilgili düzenli bir arşiv geliyor.

  Şimdiler de böyle bir arşiv tutmadığıma hakikaten çok üzülüyorum. Düşünün bir kere henüz 29 yaşındasınız Boluspor Yönetim Kurulu'na girmişsiniz, birkaç Yönetim Kurulu Toplantısı yapılmış yapılmamış o zamanın ağır topları Boluspor Kulübü Başkanı cennetmekan Kamil Bilgihan ile 2. Başkan ve Belediye Başkanı -Yüce Allah uzun ömürler versin- Muzaffer Işın toplantıya katılmamışlar, buyrun arkadaşlar Başkanımız ve 2. Başkanımız belki de mazaretleri icabı toplantımıza gelememiş olabilirler diyerek Yönetim Kurulu'na Başkanlık etmeye başlamışsınız. Arzu eden herkes halen Boluspor Kulübü'nde saklanmakta olan Yönetim Kurulu Karar Defterlerini inceleyerek o tarihten bu tarihe Yönetim Kurulu'na kimlerin ne kadar sayıda Başkanlık ettiğini çok kolay bir biçimde hesaplayabilirler. 9 yılı Başkanlık, 8 yılı Genel Sekreterlik, 2 yılı da Yöneticilik olarak tam 19 yılı bulan Boluspor yöneticiliği hayatım gerçek rekorlar ve mucizelerle doludur.

  Bütün bunları niçin tekrarlıyorum. Bilmiyorum takip ediyor musunuz? Bolu Gündem refikimizin değerli spor yazarı Fahri Gündüz kardeşim son günlerde Boluspor'un şanlı tarihi ile ilgili çok değerli ve düşündürücü arşiv bilgileri veriyor. Benim "Boluspor'un Şanlı Tarihi" diye algıladığım ve patenti bana ait olan bu sıfat Fahri'nin sütununda "Boluspor Efsanesi Olmuş" Geçmiş her zaman unutulmaya mahkumdur. Zaten bir atasözümüzde bunu "Hafıza-i Beşer, Nisyan İle Malüldür" diye çok veciz bir şekilde ifade ediyor. Türkçesi insan hafızasında unutkanlık sakatlığı vardır demektir.

  Benim yukarda ifade ettiğim gibi düzenli bir Boluspor arşivim yok. Bu sütunlarda zaman zaman verdiğim fotoğraflar o günlerden bugünlere sırf hatıra olsun diye saklanmış karelerdir. Keşke şimdi ki aklım olsa da o günlerin Boluspor'unu yazılarıyla fotoğraflarıyla saklamış olabilseydim.

  Bugünkü kuşaklar Boluspor'un nereden başlayıp nerelere geldiğini bilmiyorlar. Boluspor'un maçları için stadyuma gelip emektar Temprayı park ettiğimizde, arabamıza ters ters bakan kimi emniyet mensupları da bizim hayatımızın tam 19 yılını Boluspor'a verdiğimizi de bilmiyorlar. Tabi bu onların kabahati değil. Allah'tan Beden Terbiyesi İl Müdürlüğümüz herhalde Boluspor Kulübü'nün de onayını almak suretiyle eski kulüp başkanlarına şeref tribününde 3 koltukluk bir yer ayırmış. Maçlara devamlı gelenler bu koltukların sadece birinin dolduğunu diğerlerinin dolmadığını üzülerek görüyorlar. Eski başkanların benim dışımda hiç birinin maçlara gelmemesinin nedenlerini irdelemek benim görevim değildir. Herhalde eski başkanlar ya Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü'ne ya da Başkanımız Necip Çarıkcı kardeşimize kırgın olmalılar.

  Fahri Gündüz'ün "Boluspor Efsanesi" notlarını herkesin okuması lazım. Böyle bir görevi yerine getirdikleri için Fahri Gündüz kardeşimi ve Bolu Gündem refikimizin değerli patronu Fatih Maradit kardeşimi yürekten kutluyorum. Onların kullandıkları satırlar için de Boluspor'un Şanlı Tarihi ve bu tarihin içinde de Yener Bandakçıoğlu ismiyle ilgili ders alınacak çok cümleler var. İlerki haftalarda zaman zaman bu konulara tekrar dönersek beni bağışlayacağınızı dileyerek yazımızı noktalayalım.


  İşte Fahri Gündüz'ün "Boluspor Efsanesi 1985-1986 Sezonu 2.Lig B Grubu" yazı dizisine konu şampiyonluk senemizin kahramanları bir maç öncesi ya da sonrası o yılların en popüler mekanı Filiz Makarna Restaurant'ta verilen yemekte birlikteyiz. Antiparantez Filiz Restaurant'ın kısa bir süre sonra yeniden Türk Turizminin ve Bolumuzun hizmetine gireceğini müjdeleyelim. Soldan sağa üst sıra; Vergi Kontrol Memuru-şimdilerde ki sıfatı ile Vergi Denetmeni- Recep Cengiz, Sabri Çatladı, şu anda anımsayamadığım bir arkadaşımız, Genel Sekreter Mehmet İnceayan, İsmail Semercioğlu, İsmail'in arkasında Filiz Restaurant'ın Şef Garsonu Bolumuzun en beyefendi insanlarından cennetmekan Mevlüt Baki, zamanın DSİ Müdürü Mustafa Tahiroğlu, Emin Gökdemir. Erol Köseer, İsmail Kırcalı, Genel Kaptan İbrahim Çelik, Başkan Yener Bandakçıoğlu yani Bendeniz, Filiz Restaurant'ın o zaman ki Müdürü Nezih Sönmez, Cennetmekan Turgut Kural, Ahmet Yılmaz, Küçük İbrahim, Tahir Tabakoğlu, Hikmet, Antrenörümüz Çetin Erdoğan. Oturanlar üst sıra; Salih, İsmail, Ethem, Cevdet, Recep, Yavuz, Müfit, İsmail Taviş. Alt sıra da oturanlar; Şenol, Engin, şimdi ki Teknik Direktörümüz Selahattin, Halitoviç, Muzaffer, Erol ve Malzemeci Sami. Sami halen Malzemecilik görevine devam ediyor. Hey gidi günler hey! Kimler gelmiş kimler geçmiş felekten! 20 yıl öncesinin bu tarihi anısı önünde Boluspor'a hizmeti geçen herkese teşekkürler!

  Bolumuz Çok Önemli Bir Eser Kazandı

  Sağlık Sektöründe, Türkiye'de belli başlı illerden biri haline gelen Bolumuzda kervana yeni bir halka daha eklendi. Cumartesi günü çoşkulu bir katılımla "Özel Köroğlu Tıp Merkezi"nin açılışını yaptık. Mesleğe Sağlık Memuru olarak başlayan değerli kardeşimiz Cavit Demir'in büyük bir başarıyla Bolu halkına hediye ettiği Tıp Merkezi'nde sevgili arkadaşım ve kardeşim Op. Dr. Recai Güroğlu Başhekimlik görevini üstlenmiş. Recai'nin mümtaz yöneticilik vasıflarıyla merkezin birbirinden değerli, hepsini sevdiğimiz ve saydığımız doktorlarının ve hemşirelerinin çalışmaları birleştiğinde ortaya iddialı bir hizmet ocağının çıkacağını söylemek bir kehanet olmayacaktır. Özel Köroğlu Tıp Merkezi'nin Bolumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak