Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Rekorlar Kitabı'na Bolu'dan bir aday!

Kamuran Alagözoğlu

  25 Nisan 2005

  Geçtiğimiz hafta öğrendiğim bir konu beni hayrete düşürdü. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyelerinden birisinin, 12 yaşındayken dünya evine girdiğini öğrendim.

  Kız çocuklarının erken yaşta evlendirildik-lerine, ender de olsa şahit oluyorduk. Ama ben, 12 yaşında dünya evine giren bir ERKEK, bugüne kadar ne duydum, ne de gördüm.

  12 yaşında dünya evine giren ve 13 yaşında baba olan bu ERKEK Bolu'da yaşıyor ve halen BTSO meclis üyesi. Daha erken yaşta evlenen bir başka ERKEK olabileceğini tahmin edemiyorum ve bu ağabeyimizi, "En Genç Yaşta Evlenen Bolulu Erkek" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na kaydettirmeyi düşünüyorum. Böylelikle Bolumuzun da ilk kez Guinness Rekorlar Kitabı'nda bir yeri olmuş olur.

  Ceza, park yapmasını bilmeyenlere!

  Uzun bir süreden beri hapis park yapanlara ceza yazılmadığı için bu başıboşlukta herkes gelişigüzel park yapmaya alışıvermişti. Bu alışkanlık öyle hal almıştı ki, normal park yapmış araç sahipleri ile sorumsuzca hapis park yapıp ortadan kaybolan araç sahipleri arasında sık sık kavgalar yaşanıyordu. Başkalarının araçlarını hapsederek, tam bir sorumsuzluk ve saygısızlık örneği sergileyen araç sahipleri, beklettikleri araç sahiplerinden özür dilemek yerine, hiç utanmadan haklı çıkmaya çalışıyorlardı.

  Geçen hafta başlatılan uygulamayla, hapis park yapanlara, uygunsuz şekilde park yapanlara ceza yazılmaya başladı. Bazı kişiler bu cezalar karşısında bizlere şikayette bulundular. Şikayet sahiplerine, bu uygulamadan memnun olmaları gerektiğini, park konusunda daha önce hiçbir ceza uygulanmadığı için maganda sürücülerin tam bir park kargaşası doğurduğunu park konusunda gelinen son noktada bu cezai yaptırımlara mecburen başvurulmak zorunda kalındığını anlatmaya çalıştım. Kültür seviyesi düşük toplumlarda bu tür cezai yaptırımların mutlaka olması gerektiğini, aksi halde toplum düzeninin başka türlü sağlanamayacağını anlatmaya çalıştım.

  -Park keşmekeşliğine bir son verilmesi gerekiyordu. Bu nedenle yapılan uygulamayı destekliyorum. Bolu'da birçok kişinin de benimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.

  Bu taraftarla da gurur duyulur

  Rahmetli Amigo Tevfik?in, ?Bir baba hindi!? diye tribünleri ayağa kaldırdığı yıllardan beri tribünlerimiz çok uzun bir süre, ?gırmızı mı deyem, beyaz mı deyem?? ikilemi yaşamıştı. Bol bol küfür seslerinin yükseldiği tribünlerimizden organize tezahürat sesleri yükselmemişti.

  Yarenler taraftar grubu, geçtiğimiz yıllarda yapılan küfürlü tezahüratları geçmişte bırakıp, maç boyunca ahenkli şarkılar söyleyerek takımımızı destekleyerek tribünlere güzellik katıyorlar. Ayrıca, takımın şampiyonluk havasına girmesiyle birlikte tribünleri süsleyip binlerce bayrak yaptırıp dağıtan ve sporun güzelliklerini tribünlere yayan Yarenlere, bütün taraftarlar adına teşekkür ediyorum. ?Bu taraftar sizinle gurur duyuyor? diye tezahürat yapan taraftarlara, ?Bu taraftarla da gurur duyulur? diyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak