Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

1x4=1

Yener Bandakçıoğlu

  22 Kasım 2004

  'Böyle bir matematik formülü olur mu?' desem herhalde hepiniz bana, hep bir ağızdan 'olmaz' dersiniz. Elbette olmaz. Ama sosyal ha-yatta böyle formüller her zaman olabilir. 21 yıl gibi insan ömründe çok büyük bir zaman dilimini ifade eden bir süreç sonucu yasal engel nedeniyle önceki hafta bıraktığımız Bolu Barosu Başkanlığı görevimiz dolayısıyla Bolu yerel basınında hakkımızda övgü dolu haberler ve köşe yazıları yayınlanıyor. Diğer illerimizde bu görev değişikliği nedeniyle Bolu'da olduğu gibi büyük bir kamuoyu oluştuğunu hiç zannetmiyorum.

  Daha önceki sayılarımızda gerek bazı köşe yazarlarımızın gerekse Baro mensubu sevgili meslektaşlarımın naciz şahsımla ilgili çok övücü cümlelerini sütunlarıma almıştım. Geçen hafta da aynı övgüler devam etti. Takip edebildiklerimi bu hafta sütunlarıma alıyorum. Eğer takip edemediğim ve okuyamadığım başka yazılar varsa sahiplerinden özür dilerim.

  Evet sevgili okurlarım, yazımın başlığındaki formül doğrudur. Geçen hafta 4 değerli kardeşim Yener abilerinden bahsetmişler. Bu yazıları 4'le çarptığımız zaman ortaya tek bir kişi çıkıyor: Yener abi. Dilerseniz formülümüzün ayrıntılarına geçelim:

  1. çarpan:

  "Yener Abi aramızda

  Ve nihayet 21 yıllık görevinin bitiminde Yener abi aramıza döndü. Gönül rahatlığı ile devrettiği bu uzun soluklu görevinin ardından, üzülmedim diyen her insan yalan söyler. Mutlaka üzülür insan. Ama asıl olan şey gönül rahatlığıdır. Herkesin Yener abisi olmak, Baro Başkanı olmaktan iyidir.

  Bu arada yeni Baro Başkanı Avukat Tuncay Alnıak'ı kutluyor, başarılar diliyorum.

  Hamza Canbaş- Bolu'da Yenihayat"

  2. Çarpan:

  "Nasıl oldu da 21 yıl Baro Başkanlığı yapabildin? Sen de öz be öz Bolulusun. Ayağına takılmak istenen çelmelerle nasıl başettin? Seni kıskananlara tavrın nasıl oldu? Hala meslektaşlarından en fazla oyu nasıl alıyorsun? Onlar sana ONURSAL payesini verirken niçin zorlanmıyorlar?

  Soruları uzatmak mümkün. Sadece bunlara bir cevap versen yeter. Gençler arasından 'Yener abi'liğe soyunanlar olabilir. Onlara yol göstermeni dilerim.

  Elim değmişken bir sorum daha olacak Cennet Mekan ortak arkadaşımız Mustafa Gürtan, Oğlun CUMHUR'u liseye getirip bana teslim etti ve gitti.

  Doğrusunu söylemek gerekirse bugünün muhteşem CUMHUR'u, o günler beni bir hayli uğraştırmıştı. Zaman zaman ümitsizliğe kapıldığımda oldu. Üniversiteye girişine de en çok sevinenlerden biri de ben oldum.

  Peki, 'Bir baba olarak ne yaptın da bu kadar hayat ile barışık, işinde başarılı, dolu dolu yaşayan, insanlarla içli dışlı, yazdığı zevkle okunan, sohbeti dinlenen , en kaliteli bir eser çıkardın ortaya?'

  Ne de olsa seninki gibi bir evlada sahip olmak isteyecek çok babalar olacaktır.

  Senin ve oğlunun böyle övgülere ihtiyacınız yok. Emin ol içimden gelenleri yazdım. İnanıyorsun değil mi?

  M. Yaşar Eyüpoğlu - bolununsesi"

  3. Çarpan

  "Baro Başkanlığı süresince rekor kıran sevgili başkanımız Av. Yener Bandakçıoğlu yasal başkanlık süresi dolması ve tekrar aday olmasına yasanın bu nedenle izin vermemesi nedeniyle başkanlıktan ayrıldı. Böyle bir durum olmayıp, tekrar adaylığını koyabilseydi, karşısında kim olursa olsun ezici bir çoğunlukla seçimi alacağından kimsenin kuşkusu yok. Sevgili üstadımızın bundan sonra da avukatlık yaşamında yine üstün performans göstereceğine, yine yapıcı ve uzlaşmacı davranışları ile Baro'ya yardımını esirgemeyeceğine de hepimiz inanıyoruz. Çünkü bizlere gönül bağı ile bağlı.

  Reşat Bulut - bolununsesi"

  4. Çarpan

  "Bolu Barosu.

  Dile kolay. 21 yıl. Sayın Yener Bandakçıoğlu'nun Baro Başkanlığı.

  Koskoca 21 yıl...

  Adliye'de her yurttaş gibi işimiz düştüğünde güleryüzü, herkese eşit değer veren, hümanist anlayışı ile oldukça rahat yanına girdiğimiz, çayını içtiğimiz değerli bir abimiz.

  Baro Başkanlığı kendisi için bitti.

  Olabilir...

  Her şeyin bir sonu var, hayat gibi.

  Ama esas olan sevgi, saygı...

  Bolu halkının ; yurttaşların Sayın Yener Bandakçıoğlu'na duyduğu sevgiden saygıdan eksilen ne olabilirki...

  Değişen hiçbir şey yok...

  O Boluspor'un, Baro'nun, Cumhuriyet Halk Partisi'nin... başkanı.

  Gönüllerin Başkanı.

  Baro ve cemaat tartışmalarına girmek istemiyorum. Çünkü Yener abi, 21 yıllık Başkanlık döneminde Gazi Mustafa Kemal düşüncesinin dışındaki hiçbir oluşumun boy verip, serpilmesine olanak vermemişti.

  Tuncay Alnıak arkadaşımız da soyadı gibi, bildiğimiz, tanıdığımız formasyondan geliyor.

  O da Yener Abi'nin Gazi Mustafa Kemal , laiklik formasyonundan ödün vermez.

  Kimse heveslenmesin.

  Süha Alparslan - Bolu Gündem"

  Bu hafta da bu 4 sevgili kardeşime -çarpanıma- gönül dolusu teşekkürlerle yazımızı noktalıyalım. Bana verdikleri mutluluğu Yüce Allah, onlara da göstersin.

  MÜFTÜMÜZE VE KAMİL KARDEŞİME BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN

  İlimizin değerli ve mümtaz Müftüsü, büyük din alimi, yazılarımda çok sık kullandığım sıfatı ile 'Müftü Ahmet Okutan Hocaefendi Hazretleri' ve makam şoförü Kamil Varlık kardeşim, geçtiğimiz hafta görevli olarak Ankara'ya giderlerken Çeltikçi yakınlarında geçirdikleri trafik kazası sonucu yaralandılar. Yüce Allah, değerli müftümüzü ve Kamil kardeşimi Bolu'ya ve bizlere bağışladı. Sayın Müftümüzden öğrendiğime göre kendileri hızla iyileşiyorlar. Daha ağır yaralanan Kamil de iyileşme sürecine girmiş. Her ikisine de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak