Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

Yener Bandakçıoğlu

  29 Mart 2004

  Günler yine göz açıp kapayıncaya kadar süratle geçti. Yapılıyor yapılacak dediğimiz yerel seçimlerde bu gün-dün- tarihte ki yerini aldı.

  Seçimler demokrasi hayatımızın en anlamlı ve güzel günleridir. Demokrasiye inanan insanlar seçim sonuçlarını da başlarına taç yaparlar. Uzun süren siyasi hayatımızda biz de mensubu olduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi'nden iki defa Belediye Başkan adayı, iki defa da milletvekili adayı olduk ve seçim sonuçlarını seçimin bittiği akşamdan itibaren kabullendik. Hiç üzülmedik. Hiç yeise kapılmadık. Oy veren hemşehrilerimize de oy vermeyen hemşehrilerimize de bakış açımız ve davranışlarımız hiç değişmedi. Beğenmediğimiz Yunanistan'da bazı seneler tam altı defa seçim yapıldığını anımsadıkça, Yunan halkının demokrasi olgunluğunu da her zaman takdirle karşıladık.

  Memnuniyetle ifade etmek gerekir ki, Bolumuz olgun bir seçim kampanyası geçirdi. Parti teşkilatları ve adaylar bir birlerine karşı daima saygılı oldular. Birbirlerini kırmamaya, incitmemeye özen gösterdiler. Elbette ki bu seçimde de bazı adaylar kazanacak, bazı adaylarda kaybedeceklerdi. Halkın iradesini en büyük irade olarak kabul ettiğimizden seçimlerden birinci parti olarak çıkan AKP'yi ve özellikle Belediye Başkanı seçilen Alaaddin Yılmaz kardeşimi yürekten kutluyorum. Kendisine yine Bolu halkına hizmet yolunda engin başarılar diliyorum.

  Köroğlu TV'nin seçimler öncesi tüm başkan adaylarıyla yaptığı, Köroğlu TV Genel Yayın Yönetmeni sevgili kardeşim Ercan Gülen'in sunduğu "NABIZ" programına bolununsesi Gazetesi Başyazarı olarak katılma onurunu da, hayatımızın tatlı hatıralarından ve bu seçimin belli başlı olaylarından biri olarak değerlendiriyorum. Tamamen tarafsız bir tutumla NABIZ Programında bütün adaylarımıza aynı mesafede olarak sorduğum soruların başında, halen Başkanlık sorumluluğunu taşıdığım Boluspor geliyordu. Boluspor Başkanı olarak bu soruları sormakta haklıydım. Belediye desteği olmadan Boluspor'un bir gün dahi yönetilmesi mümkün bulunmadığından, başkan adaylarına yönelttiğim soruların amacı Bolu halkının Boluspor'a sahip çıkabilmesini bir kere daha hatırlatmaktı. Şimdi buradan kesin ve net bir biçimde yeniden açıklıyorum. Boluspor Yönetim Kurulu Belediye Başkanlığı seçiminden sonra Genel Kurul kararı almıştır. Sayın Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz'ın tebrik ziyaretleri ile geçireceği bir iki günün sonunda kucağında bir Boluspor bulacağını söylemek isterim. Sayın Başkanla yapacağımız bu görüşme dileriz Boluspor'un yaşaması için olumlu sonuçlar verir. Zaten Sayın Başkanda TV'de sorularıma verdiği cevapta Boluspor için her şeyin yapılacağını, en kısa zamanda Boluspor adına bir Benzin İstasyonu ile Yıkama Yağlama Tesisi'nin kurulacağını ifade etmişti. Ayrıca bir firmadan 100 Milyar Türk Liralık reklam alacağı sözünü de vermişti. Doğal olan Belediye Başkanının Boluspor Kulübü Başkanlığını deruhte etmesidir. Biz Boluspor Başkanlığı'nı istediği an kendisine devretmeye hazırız.

  Beş yıl boyunca Belediye Başkanlığı görevini büyük bir başarı ile ifa eden Yüksel Ceylan kardeşimi de hayırla ve takdirle anıyorum. Gerçekten de Ceylan görev süresi içinde Bolu'nun çehresini değiştiren başarılara imza attı. Böylece Bolu tarihinde ki mümtaz yerini aldı. Yukarda şahsımla ilgili ifadelerimi sevgili Yüksel Ceylan'ın da yürekten duyacağına inanıyorum. O da aynen benim gibi halkın iradesine saygılı olacak ve bundan sonra da yine Bolu'ya hizmete devam edecektir. Seçilme ve seçilmeme de bir alın yazısı ve kaderdir. Ceylan'a da önümüzdeki günler için mutluluklar ve başarılar diliyorum.

  Bu arada, bu sütunlarda ki kırık-dökük cümlelerimizin hiçbir art niyet taşımadığını da değerli okurlarım bir kere daha gördüler. Seçim propagandalarının henüz başlamadığı günlerde, Türk halkının 3 Kasım 2002 seçimleriyle iki partili sisteme geçiş yaptığını yazıp, Bolu'da ki seçimlerinde AKP ile CHP arasında geçeceğini söylediğimde beni eleştiren bazı kardeşlerimin zannediyorum şimdi -Yener Abi haklıymış- diye düşündüklerini duyar gibi oluyor ve sevgili kardeşim o zaman ki DYP İl Başkanı Mustafa Özkurde'nin kulaklarını çınlatıyorum. Yener Abin, her zaman doğruları yazar Mustafacığım.

  Yerel seçimler bir kere daha Yüce milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz, çünkü bundan sonra orada yaşayacağız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Düzce Çiçekçi