Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

13 yaşındayız

Kamuran Alagözoğlu

  2 Eylül 2004

  Hayatımızın her döneminde birbirimize değişik şakalar yaparız. Bu anlamda her zaman geçerliliğini yitirmeyen bir söz vardır. "Her şakanın altında bir gerçek yatar" Köşemin adı "Faka bastın şaka yaptık" olmasına rağmen, bazen şakayla karışık, fakat ciddi olmaya her zaman özen gösterdim. Sonuç olarak geldiğimiz noktada taşlana taşlana bir hal oldum. Bu kadar baskı altında, kimisi bıkar vazgeçer. Yazdığına yazacağına pişman olur. Biz pişman olacak bir şey yazmadık. Mutlaka hatalarımız olmuştur. Ancak temel değerlerimizden hiç vazgeçmedik. Hemen belirtelim bize yön veren; rantiye ve çıkar ilişkisi değil, temel değerlerdir. Güven, saygı, sevgi, paylaşma ve ilkeli olmaktır.

  bolununsesi Gazetesi'nin yaşamında ilkeleri-mizden ödün vermeden, koskoca bir 12 yılı alnı-mız açık, göğsümüz dik olarak geride bırakmanın huzur ve mutluluğu içerisinde, bizi bugünlere getiren okurlarımıza teşekkür ediyorum.

  MHP, DYP ve ANAP'ın ortak adayı
  Yusuf Yaman

  "Kaybedeceğini önceden bildiğin bir yarışa girmek enayiliktir" derler. 28 Mart Yerel Seçimleri öncesinde bu gerçekleri iyi gören üç parti, Yusuf Yaman ismi üzerinde birleşmek üzereler.

  Siyasi geçmişi MHP tabanından gelen Yusuf Yaman uzun yıllar ANAP'ta siyaset yaptı. Avni Akyol'un son olarak milletvekili seçildiği dönem-de, kendisi önseçimle birinci sıraya oturabilecekken, Akyol'un kontenjandan birinci sıraya yazılmasına izin vererek siyasi yaşamındaki en büyük yanlışı yaptı ve milletvekili olma şansını geri tepti.

  Genellikle hep iktidarda olan bir partide çok uzun bir süre siyaset yaptı ama hakkettiğini bulamadı. Şimdi iktidarda olmayan üç köklü partinin desteğiyle oluşacak konsensüsün Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere girmesi bekleniyor. Uzun süreli bir siyasi geçmişi bulunan Yusuf Yaman'ın aday olması durumunda Bolu'daki dengeler alt üst olacak gibi görünüyor. AKP ile CHP arasında geçmesi beklenen başkanlık yarışı, bundan sonra ne hal alır bilinmez.

  AKP'nin adayları birbirlerinin oylarını bölüyormuş(!)

  Bu lafı ben demedim. Vatandaş öyle söylüyor.

  Geçen gün bir lokantada yemek yerken, aşçıbaşı patronuna soruyor;

  "Ya bu AKP'nin başkan adaylarının hiç mi kafası çalışmıyor? Üç aday birden çıkmışlar. Biz bunların hangisine oy vereceğiz. Bunlar birbirlerinin oylarını bölüyorlar!" diyerek hepsine kızıyor.

  Patron ise bıyık altından gülerek, önce önseçim yapılacağını, daha sonra tek aday kalacağını aşçıbaşına anlatmaya çalışıyor.

  ?Vatandaş artık bilinçlendi" diyenlere karşı, alın size bir vatandaş portresi. Bu vatandaş 28 Mart'ta oy kullanmak için girdiği odada, mühürü kim bilir kime basar.

  Başhekim acı baldan zehirlendi

  Fizik Tedavi Hastanesi Başhekimi Dr.Sedat Turgay yediği acı baldan zehirlendi ve İzzet Baysal Bolu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  Edindiğim bilgilere göre, geçtiğimiz cumartesi günü yediği acı baldan zehirlendiğini belirten Başhekim Sedat Turgay, Acil Servis'te tedavi görerek, iyileşinceye kadar bir süre gözetim altında tutulması için hastaneye yatırıldı.

  -Kendisine geçmiş olsun diyorum.

  Kurban paraları hırsıza gitti

  Aytuğlu Et ve Sucuk firmasının sahibi Orhan Aytuğlu'nun Sankur Sitesi'ndeki evine balkon kapısının göbek kısmını sökerek giren hırsız, kendisi ve ailesi evde uyurken, eşine ait çantanın içinde bulunan yaklaşık 2 milyar değerinde para ve ziynet eşyasını alarak sırra kadem basmış.

  -Kurban Bayramı'nda Orhan'ın sattığı koyunlardan elde ettiği kazanç(!), anlaşılan hırsıza kurban gitmiş.

  -Aytuğlu Ailesi'ne geçmiş olsun diyorum.

  Beko'cu İsmail de hırsızlardan nasibini aldı

  Aynı geçe aynı usülle Beko Servisi Sahibi İsmail Kesen'in Bolnak 2 Sitesi'ndeki evine giren hırsız, evde bulunan para, cep telefonları ve kredi kartlarını almış. Hırsızın bayıltıcı sprey kullandığı tahmin edilirken, İsmail Kesen ve ailesinin öğlen vakti telefonun sesiyle ancak uyanabildikleri belirtiliyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük İnsanlar, bütün acılara şikâyetsiz katlanırlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm