Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Derneklere müjde!

Kamuran Alagözoğlu

  22 Eylül 2003

  Derneklerin kongre ve tüzük ilanlarının, resmi ilan statüsüne sokularak, sadece resmi ilan almaya hak kazanmış olan Bolu'da ki iki günlük gazetede yayınlanma mecburiyetinden sonra, hakkımızı arayacağımızı söylemiştim. Bilindiği gibi bu uygulamadan sonra, daha önce en çok 200 milyon liraya yayınlanan bir tüzük ilanı için, bir günlük gazete 1,5 milyarlık fatura kesmişti.

  Bu konuda mağdur olan dernek yöneticileri ile birlikte, bolununsesi Gazetesi olarak bu haksız uygulamayı durdurmak için yaptığımız girişimler kısa sürede sonuç verdi. Uygulamanın yanlış olduğu anlaşılır anlaşılmaz, Valiliklere yeni bir genelge gönderildi.

  Bütün dernek ilanlarını hem de fahiş fiyatlarla sadece kendileri yayınlayabilecekleri için, bu yanlış uygulamayı adeta göbek atarak karşılayan iki günlük gazeteye seslenerek; yanlış uygulamanın fazla sürmeyeceğini, hakkımızı sonuna kadar arayacağımızı, bu yüzden iştahlarının fazla kabarmaması gerektiğini söylemiştim. Bu yazımın üzerinden 15 gün geçmeden yanlışlıktan geri dönüldü ve hak yerini buldu. Bundan böyle eskiden olduğu gibi, dernekler kongre, tüzük gibi ilanlarını dilediği gazeteye verebilecek.

  ?Kimin eli, kimin cebindeymiş??

  Bolu'nun eğitimdeki başarısızlığı üzerine kamuoyunda devam tartışmalara, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Güler de katılmış. Tartışmaları dışarıdan takip ettiğini belirten Güler, Bolu'da herkesin konuştuğunu belirterek, ?Ortada bir maç var. Ama minder dışında gerçekleşiyor. Kimin eli kimin cebinde belli değil? demiş.

  Ali Güler Hoca?nın ?Kimin eli kimin cebinde? beyanını görünce; bir an geçen hafta yazdığım, ?Hızını alamayan akademik ağabeyimizden mi bahsediyor acaba? diye düşündüm.

  Haberin devamını okuyunca öyle olmadığını anladım.

  Öğretmenlere kötü haber

  Öğretmenevlerinin özelleştirileceğine dair ulusal basında çıkan haberden sonra gazetemize açıklama yapan Ahmet Baysal, daha önce protokolü yapılan ve inşaat çalışmalarına hızla başlanılan, ?Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi? yapımından vazgeçebileceklerini belirtti.

  Bolulu öğretmenler, öğretmenevi beklentilerine karşı siyasiler tarafından hep kandırıldılar. Bolu'nun yıllardır çözümlenememiş bir ihtiyaca cevap vermek için iyi niyetle yola çıkan Solmaz- Ahmet Baysal çiftinin yapacağı öğretmenevi diğer öğretmenevleri ile birlikte özelleşecekse tabii ki boşu boşuna yapmanın alemi yok.

  ?Silerim? dedi, ?Silindi?

  1989- 1999 yılları arasında iki dönem üst üste belediye başkanlığı yapmış olan Necdet Gören önceki hafta gazetemize verdiği beyanatta, ?Başer?i de, Ceylan?ı da siler atarım? demişti.

  Gören?in bu sözlerinden iki hafta sonra CHP kongresi yapıldı. Necdet Gören, Kongrede aday olduğu kurultay delegeliğine bile seçilemedi.

  Gelen vuruyor, giden vuruyor!

  Henüz bu sene amatör kümeden 3. lige çıkmış bir Yeniköy ile sadece anlı şanlı tarihiyle övünebildiğimiz Bolusporum karşı karşıya geliyor. Yeniköylüler maçtan sonra şampiyon olmuşçasına seviniyor. Yener Abimizin ağzını bıçak açmıyor. Teknik Direktör Çetiner Erdoğan istifa etmeyi düşünmüyor.

  Sonuç: Vah Bolusporum vah...!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Abant Bungalov Evleri