Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Aba altından sopa gösterme ihtiyacı niye?

Kamuran Alagözoğlu

  15 Mart 2004

  AKP Bolu Belediye Başkan adayı hemen her konuşmasında, birçok taahhütlerde bulunup ardından, "Bizi seçerseniz bu hizmetler Bolu'ya gelir!" gibi ifadeler kullanarak adeta seçmene karşı tehditkar bir tavır sergiliyor. Bu ifadelerden anladığım kadarıyla; kendisi seçilmediği takdirde Bolu'nun iktidar tarafından cezalandırılacağı ima ediliyor.

  3 Kasım seçimlerinde 3 milletvekilini Ankara'ya gönderen Bolu seçmeni değildi de, Atina seçmeni miydi?

  Bundan önceki hükümet döneminde MHP, Başkan kendi partilerinden olmadığı halde Bolu'nun İller Bankası payını 3,5 puan artırmıştı. 28 Mart seçiminden sonra adayı seçilse de, seçilmese de AKP'den beklenen de aynı davranış biçimi olmalıdır. Seçim sonuçları ne olursa olsun, duruş şekli MHP'ninki gibi siyasi ahlaka uygun bir duruş olmalıdır.

  Seçimlerde kaybetme endişesi yaşayan Alaaddin Yılmaz'ın bu şekilde aba altından sopa göstererek seçmenden oy istemesi, kimsenin umurunda olmaz.

  Bolu'ya Belediye Başkanı olmak isteyen kişi, önce kendisine güvenmelidir. Güvendiği bu dağları bu MİLLET yaratmıştır. Aynı MİLLET yarattığı dağı, yok etmesini de bilir!

  Bu konuda en güzel cevabı da SANDIK verir!

  -Atasözünde söylendiği gibi; "Yukarı çıkarken her gördüğüne selam ver. Çünkü aşağıya inerken aynı insanlarla karşılaşacaksın!"

  Özür dilemek de bir yüceliktir!

  Geçen hafta "Hiç kimse İzzet Baysal'ın üzerinde olamaz" başlıklı yazımdan sonra, okurlarımızdan olumlu tepkiler aldım. Şehir içinde seçim çalışmalarını yürüten Alaaddin Yılmaz'ın da, gittiği her yerde bu konuda eleştiri aldığını biliyorum.

  İzzet Baysal'ın ölüm yıldönümü nedeniyle verilen bu ilanda, Alaaddin Yılmaz'ın resminin altında, İzzet Baysal'ın resmine küçücük bir şekilde yer verilmesi, en olumlu ihtimalle görsel bir dizayn hatası olabilirdi. Ancak, hatalı da olsa bu dizayndan; Bolu'nun Babası İzzet Baysal'a ve O'na saygı duyan tüm insanlara karşı yapılmış bir saygısızlık ifadesi anlaşılmaktadır.

  Hata yapmak elbette insanlara mahsustur. Yapılan bu hatadan ötürü özür dilemek de bir yüceliktir. Bu hatanın farkına varıldığı halde işi pişkinliğe vurmak; olsa olsa küstahlıktır.

  İzzet Baysal'ın el sallayan fotoğrafının telif hakkı bana aittir. Bugüne kadar da hiç kimseden telif hakkı talep etmedim.

  Belediye Başkanı seçilsin veya seçilmesin, özür dilemediği sürece Alaaddin Yılmaz'ın O fotoğrafı bir daha kullanmasına kesinlikle izin vermiyorum.

  Projelerimiz, isteyen herkese bedava!

  2 Ağustos 1999 tarihli bolununsesi Gazetesi'nde, "Büyüksu'yu böyle kurtarabiliriz" başlığıyla manşetten yayımladığımız haberde, projenin nasıl uygulanacağını da anlatmışız.

  Yıl 2004 28 Mart seçimleri öncesinde Alaaddin Yılmaz yazdıklarımızı aynen almış, kendi projesi imiş gibi aktarıyor. Ardından aynı projeyi MHP'nin adayı Mustafa Özdemir'in seçim broşüründe de görüyorum.

  Yine 13 Mayıs 2002 tarihli gazetemizin birinci sayfasında "Tavuk gübreleri atık mı, yoksa değerli bir kaynak mı? Tavuk entegrecileri birleşin, tarlalarımız elden gidiyor!" başlıklı yazımızda kümeslerden çıkan tavuk gübrelerinin doğru kullanılmadığı için topraklarımızın öldürüldüğünü, bunların doğru kullanıldığı takdirde çok değerli bir hazine olduğunu vurgulamışız.

  Geçtiğimiz hafta tavuk gübrelerinin değerlendirilmesi konusunda Ticaret ve Sanayi Odası'nda panel düzenleniyor. Profesörlerin verdiği panele, tavuk entegre kuruluşları da katılarak, yıllık 150 bin ton gübrenin nasıl değerlendirilmesi konusunda ciddi biçimde ilk adımı atıyorlar.

  Seçimden seçime seçmenin karşısında birkaç laf edebilmek uğruna, Bolu'nun sorunlarını hatırlamaya çalışanlar için, görüldüğü gibi bolununsesi gazetesi arşivi tam bir hazine! Çevirdikçe geçmiş sayfaları, herkese uygun projeler bulabilirsiniz. Seçimden seçime değil, her zaman Bolu'ya hizmet etmeyi ilke edinen bolununsesi 'nde daha çooook projeler var!

  Gazetemizle gurur duyuyorum.

  Geçen sezondan akıllanmadık!

  Geçen sezon seyircimizin taşkınlıkları nedeniyle, oynanmamış maçta yenik sayılma cezası, saha kapatılma cezası ve para cezaları ile birlikte şampiyonluğu 3 puanla kaybettik.

  Kastamonu karşısında takımımızın iyi top oynamadığını hep beraber seyrettik. Kötü oynayan takımın galip gelmesi de elbette mucizelere bağlıdır. Geçen sezon aldığımız cezaları bile bile, takımımızın kötü oynadığını göre göre, hakeme yönelik hareketlerle ne yapmaya çalışıyorsunuz? Hakeme 3 numaralı anonsu yaptırdınız. Zaten maddi imkansızlıklar içinde olan kulübümüze gelebilecek para cezası nasıl ödenecek? Daha da ötesi bu taşkınlıklar devam ederse, geçen yıl 3 puanla şampiyon olamadığımız gibi, bu yılda silinebilecek bir 3 puanla küme düşersek sorumlusu kim olacak?

  Ey benim Boluspor'u destekleyen(!) taraftarım. Daha geçen sezon yaşadıklarımızı ne çabuk unuttunuz!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak