Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

SEVGİLİ İZZET BABAM

Yaşar Eyüpoğlu

  3 Ağustos 2004

  Aramızdan ayrılalı dört yıl olmuş. Zaman nasıl akıp gidiyor.Yine böyle soğuk ve karlı bir günde aldık acı haberini. Günlerdir yağan kar, senin Anıt mezarına verileceğin gün dinmiş, yerini pırıl pırıl bir güneşe bırakmıştı. O gün Bolulular seni gözyaşları ile yıkadı. Sayın Yüksel Ceylan'ın söylediği gibi, O gün hepimiz "senin gibi ölmek" istedik. Allah'ın sana olan sevgisine tanıklık ettik. Acını unutmak için verdiğin hedeflere ulaşmaya çalışıyoruz.

  Söze, seni sevindirecek çalışmalarımızla başlayayım. Emanetin olan eserlerine ve kurduğun vakfa sahip olmada iyi işler yapma gayreti içersindeyiz.

  En büyük arzun olan İZZET BAYSAL FAKÜLTESİ bitti. Geçen yıl yapılan törenlerle Üniversitesine teslim edildi. İçinin donanımında Devlet her zamanki ağırkanlılığını sergiliyor. Bulunan bir yabancı kaynaklı kredi var. Bürokrasinin labirentleri arasında gidip gelirken kaybolmasından korkuyoruz.

  Ama üzülme... Bolulular kolları sıvadı. İsmini taşıyan Hastane binası hayırseverler tarafından donatılıyor. Bu işte de başı yine hayatta iken sana yakın olanlar çekti. Bolulular onları takip ediyor.

  Şu anda toplanan para bir trilyonu buldu. İçlerinde milyarları göz kırpmadan verenler olduğu gibi, emekli maaşından artıran dul bayanın "bir milyarı" da var. Donatılan oda sayısı 123'e ulaştı. Ameliyathaneler eksik te olsa açıldı. Kan Bankası ve Acil Servis hastalara hizmet veriyor.

  Başındaki Dekanından hizmetlisine kadar tüm hastane personeli sana layık olabilmenin yarış ve telaşı içersindeler. Tedaviye gelen insanların "hayır duaları"na sık sık tanık oluyorum.

  Bu arada bir kişi var ki hakkını teslim etmek isterim. Mütevelli Heyet üyelerinden sevgili Sabahattin ERATALAR abimiz. İZZET BAYSAL TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ'nin donanımı için öne düştü. Bir yıldır üzerine aldığı görevi başarı ile götürüyor. Mutlu sona ulaşıncaya kadar da bırakmaya niyeti yok.

  Biraz da güncel bilgiler vereyim. Çok sevdiğiniz bir önceki Belediye Başkanımız sayın Necdet GÖREN'in başlattığı ve adınıza düzenlenen ŞÜKRAN GÜNLERİ, yeni Başkanımız sayın Yüksel CEYLAN tarafından da aynı heyecan ve coşku ile devam ettiriliyor. 11 Mayısların adınıza yakışır bir FESTİVAL'e dönüşmesine çalışılıyor. Yakında O da başarılacak.

  Bu arada size bir müjdem daha var. Bolu, Türkiye'nin en zengin ikinci ili oldu. "Nasıl başardınız?" derseniz, kimse bir şey bilmiyor. Sokaklar dilencilerden geçilmezken, prefabriklerde halen oturanlar varken, esnafın yüzündeki memnuniyetsizlik devam ederken, onarım görmeyen binalar dururken, Hükümet Konağımız bile göz yazığı harabe konumunu korurken ve "durup dururken" nasıl Türkiye ikincisi olduğumuzu herkes birbirine soruyor. Ama cevabını bilen yok. Bir söylentiye göre Boluluların bankalarda çok parası varmış, sebep O diyorlar.

  İktidarda, Erbakan'ın değiştiklerini iddia eden türevleri var. Bir öncekilerin isminizi taşıyan üniversiteye verdiği ORÜS Karacasu Tesislerini geri alıp sattılar. Nasıl olacaksa bu işin "daha hayırlı" olduğunu söylüyorlar. Ülkenin paraya ihtiyacı varmış.

  Yine iktidarın gayretleri sonucu Düzce, kalkınmada öncelikli iller arasına girerken, biz de refah içersinde yaşayanlara dahil edildik.

  Abant'a girenler Bolu'ya bir kaç lira bırakıyorlardı. Ona da son verildi. Bize Abant'ın çöpünü toplamak kaldı.

  Yazılacak, söylenecek çok şey var ama, bugünlük yetiversin.

  Sevgili İZZET BABAM, vakfın emin ellerde. Senin ilkelerin ışığında Bolu Milli Eğitim ve Sağlığına yararlı çalışmalarına devam ediyor.

  Bolulular Vakfının ve eserelerinin üzerine titriyor.

  Eksik ve hatalarımız, millet olarak sahip olduğumuz zaaflarımızdan kaynaklanıyor.

  En büyük sevincemiz, sana layık olma uğraşı içersinde olmamızdır.

  Huzurlu uyu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir dinin tabiî olması için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lazımdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak