Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

FAKİRİN EŞEĞİ

Yaşar Eyüpoğlu

  1 Aralık 2004

  ORÜS KARACASU TESİSLERİ Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne tahsis edilirken, 43.5 dönümünün Bolu Emniyet Müdürlüğü'ne ayrıldığını sevgili MURAT GÜCÜM'ün geçen haftaki yazısından tam olarak öğrendim. Ben, bir kaç lojman sanıyordum.

  Peki ama, niçin Emniyet Müdürlüğü? Milli Eğitim Müdürlüğü niçin değil? Garnizon Komutanlığı veya Adliye veya diğerleri niçin olmuyor?

  Emniyet Müdürlüğü bu alanı nasıl kullanacak? Lojman olarak değerlendirecek deniliyorsa, diğer müdürlüklerin personeli de devlet memuru. Hatta pek çoğunun ki düz memur olduğu için herkesten az maaş alırlar.

  Yok lojman değil, Bolu Dağı'ndaki gibi sosyal tesis yapılacaksa bunun Bolu'ya nasıl bir getirisi olacak? Yeni fakültelerin açılması daha fazla öğrenci demektir. Şehrimize girdisini kimse inkar edemez.

  Sosyal tesis yapılırsa sadece üst düzey bürokratların dinlenme ve Termal rahatlama ihtiyaçlarına cevap verir.

  Mesele, senin benim müdürlüğüm meselesi değil. Olaya Bolu açısından bakmak lazım. Şehir kalkınırsa yararı Bolu'da yaşayan herkesedir. Öbür türlüsü gösterişten başka bir şey değildir.

  Hem, bütün iktidarlar Eğitim Yeri veya Sosyal Tesis adı altında açılan yerleri ve lojmanları özelleştireceklerini bağıra bağıra ilan ederken, yenilerini yapmanın espirisini anlayamıyorum.

  Anlayamadığım bir konu daha var. Oraya açılacak fakülteler, KARACASU'nun çehresini tamamen değiştirecektir. Küçük bir belde iken, süratle kalkınmış bir kaza olacaklarını görmüyorlar mı? Konutlarının ve ürettiklerinin değerinin katlanacağını bilmiyorlar mı? Sosyal yaşamlarının değişeceğini, çağın nimetlerinden bol bol yararlanacaklarını farketmiyorlar mı? Yeni iş alanları açılacağından emin değiller mi?

  Herkes Bolu'da tozu dumana katarken onların hiç sesi soluğu çıkmıyor. Davulun susmasını bekleyip, parsayı toplamaya mı gelecekler? Satışın yapılacağı tarihe 10 gün kaldı. Biraz kımıldasanız diyorum. Partili, partisiz el ele verip sesinizi duyurmanız için fazla zamanınız yok. Eğer bu fakülteleri istemiyorsanız onu da yüksek sesle açıklayın ki, bizde neye, kime çalıştığımızı bilelim.

  Kulağıma gelenler doğru ise, AKP'nin Bolu ileri gelenleri Emniyet Müdürlüğü'ne verilen bu en kıymetli yerleri onaylamadıkları için satış işine ses çıkartmıyorlarmış.

  Öyle ise önlerine altın bir fırsat çıktı. Eski tahsisler iptal edildiğine göre yeni alınan satış kararından vazgeçerek, tesislerin tamamını ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ'ne verdirebilirler.

  Bunu başarabilirseniz önünüz ve ufkunuz açılır. Bolu'da rahat gezersiniz. Yerel seçimlerde sizi yıpratacak en büyük kamburdan kurtulursunuz. Anıt mezarda yapılacak törenlerde birilerinin arkasına saklanmak zorunda kalmazsınız.

  Sizler bu işi başarırsanız biz ne mi yaparız? Fakirin kaybolan eşşeğini bulması gibi seviniriz.

  GAZETECİLER GÜNÜ

  Benim gibi emeklilikten sonra bu işe soyunursanız ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ olan 10 Ocağı unutursunuz.

  Sağolsun Belediye Başkanımız sayın Yüksel CEYLAN unutmamış. Cumartesi sabahı hem sohbet ettik, hem karşılıklı istekleri dile getridik.

  Yaptıkları ile yetinmediğini, "Daha çok hizmetim var. Başardıklarım yapacaklarımın garantisidir" diyor.

  Kendisine önümüzdeki seçimlerde başarılar diliyorum. Part içi adaylığını hallederse seçimlerde zorlanacağını sanmıyorum.

  BOLU POSTASI

  Sevgili GÖKHAN AYDIN'a bolununsesi 'nde çalışırken tanıdım. Kendisini hep beğendim. Olaylara yaklaşımı, ikili ilişkileri, medeni cesareti GÖKHAN'a ayrıcalık kazandırıyor.

  Yedi sayısını başarı ile çıkarttığı BOLU POSTASI'na uzun ömürler, kendisine başarılar diliyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak