Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

BİR TEKLİF VAR

Yaşar Eyüpoğlu

  29 Mart 2004

  Geçtiğimiz Cuma günü Belediye Meydanı'nda sevgili ağabeyim, emekli öğretmen ve ressam Hikmet ÖZÇAĞLAR'a rastladım.

  Kendileri yaşamımda en çok takdir ettiğim, saygı duyduğum ve de örnek almaya çalıştığım insanlardandır. Beraber çalıştığımız yılların anılarını zaman zaman geri sararak yaşamaya çalışırım. Çok kişi bakar ama, O görür. Nüktenin inceliğine meraklı olanlara değişmez adres Hikmet ÖZÇAĞLAR'dır. Günlük yaşamda kolaylıklar sağlayan pratik zeka Ondadır. Sessiz, sakin, omuzlarını içeri çekerek yürürken bile kimseye zararı dokunmasın ister. Adam gibi adamdır. Kısacası tanıyanların karda, diğerlerinin zararda olduğunu söylesem ne demek istediğimi anlarsınız.

  Ayak üstü söyleşimizde sevgili ÖZÇAĞLAR bakın neler dedi.

  "Haftalar boyu Başkan adaylarının yaptıklarını, en çokta yapacaklarını dinledik. Hepsi bu işe soyunurken bir beklentileri olmadığını, sadece hizmet için var olduklarını vurguladılar. Bolulular için çalışmadan, amatör bir zevk alacaklarını dile getirdiler. Ben diyorum ki; Bunların içersinden birisi Belediye Başkanı olacak. Kaybeden diğerlerinin kıymetli görüşlerine yazık değil mi? Bir beklenti içinde olmadıklarını söylediklerine göre, acaba kaybeden bu arkadaşlar seçilen Başkanın etrafında "danışman gurubu" oluşturup, her biri birer "Başkan Yardımcısı" gibi çalışamaz mı? Dünya'da bir "İLKİ" başarırlarken, Bolumuzda kısa sürede sıkıntılarından kurtulur. Bu kıymetli adaylar ve geliştirdikleri hizmet projeleri harcanmamış olur. En önemlisi de, seçim öncesi konuşmalarında ne kadar samimi veya palavracı oldukları anlaşılır."

  Hikmet ağabeyime, bu orjinal ama sitemkar teklifini sizlere duyuracağımı söyledim. Ben aracıyım. Kıymetli fikir değerli ÖZÇAĞLAR'ındır.

  Yukarıdaki teklifi şaka olarak görebilirsiniz, veya üzerinde ufak tefek değişikliklerle "neden olmasın" diyebilirsiniz.

  Ama seçim sonrası Bolu'nun kenetlenmeye ihtiyacı var.

  Yenilerinin ekleneceği söylenen kalkınmada öncelikli iller sorunu, satılan ORÜS'e karşılık Bolu'ya çok daha fazlasının verileceği sözü, Doğalgaz, Boluspor, Abant derken aklıma geldi.

  Önce uzaktan ve derinden gelen söylentiler, bir süredir yüksek sesle dile getirilir oldu. Abant'ın Düzce'ye verileceği konusundan bahsediyorum. Abant'ı Düzce'ye bağlayan yol bitmiş. Bu da ellerindeki kozlardan biriymiş.

  Bakın yıllardır Düzce'den yediğimiz gollerin sayısını bilen varsa öne çıksın. Tam onlardan kurtulduk derken, yeniden gol pozisyonlarına girmeye başladılar. Bu golleri yiyecek siyasi oyuncuları Boluluların elinden kimse kurtaramaz.

  Bu ve bunun gibi bir çok sorun önümüzde duruyor. Kazanana da kaybedeceklere de duyurulur.

  Kimin Başkan olacağını tahmin ediyorum ama, bu yazıyı yazdırdığımda oy verme devam ediyordu.

  Kazananı kutlarken, seçim sonucu hepimize hayırlı olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak