Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

OKUTUN

Sinan Gökdemir

  6 Şubat 2006

  Uzun bir tatil dönemi sona erdi. Öğrenciler birer ikişer derken okullarına ve arkadaşlarına kavuştular. Kar yağmasa da ılık geçen günün ardından gelen gece ayaz mı ayaz oluyor. Mengen yine bildiğiniz gibi.Gelen öğrencilerimiz olsa da gidenlerimizin sayısı da az değil. Kuş gribi nedeni ile yasaklanan avdan dolayı yaban kazları ve ördekler gayet mutlu günler geçiriyorlar. Tabi onları rahatsız edenlerde olmuyor değil. Ama her şeye rağmen ömürlerinin en rahat kışlarını geçiriyorlar. Evlerinde kaz ve benzeri hayvan besleyenlerden bazıları hayvanları derelere saldılar. Onlarda şimdilik derelerde mutlular. Allah?tan kuş gribi buralara rastlamadı.

  Rutin geçen günler. Kış uykusundayız vesselam. Çiğdemler uyanacak bizler hala uyuyoruz. Soğutma sistemli terminalde şu ana kadar sağ kalmayı başardık. Yan komşumuz gribal enfeksiyonla ve yediği iğnelerle şimdilik tehlikeyi savuşturdu. Yani bir tek soba yakmadan kışı geçiren tek terminal sanırım Mengen terminali. Burada birinciliği kimseye bırakmayız. Çocuklar üşüdüler. Bayanlar üşüdü. İnsanlar soğukta araba bekledi. Ama bir kış öyle yada böyle geçmek üzere. Lütfen şu terminale bir çare bulalım. Çözüm büyüklerimizde.

  Havalar ısınınca yazılarımızda ısınacak haliyle. Bu aralar biraz renksiz geçiyor yazılarımız farkındayız. Telafi edeceğiz. Okurlarımız her zaman olduğu gibi yazılarımızı okurken sıkılmayacaklar. Haftaya güzel bir mektupla karşınızda olacağız. O mektubu mutlaka okuyun ve okutun. Haftaya beraberiz. Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler, kafanızdan soru işaretleri eksik olmasın.

  SEVGİYLE KALIN.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak