“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

İŞTE YAZDIM

Sinan Gökdemir

  6 Mart 2006

  Zaman çabuk geçiyor. Daha dün annemizin kollarında derken kollarımıza aldığımız önce yeğen, sonra evlatlarımız oldu. Yeğen ve evladı hiç ayırt etmedik. Onların hepsi benim evlatlarım. Ama işte o ilk sevda yok mu! Önce Yaseminim oldu. Ablamın tomurcuğu. Adnan, Ayhan, Gökhan, Burak, Muammer, Serdar, Yurdakul, Sercan, Burak, Aslı, Burcu, Turgay, Tuğçe. Tabi o esnada olmasa da bizimkiler dünyaya gelmeye başladılar. Cezmi, Erkut, Cüneyt ve tekne kazıntım Sonat.

  Diğerlerini yazsam aşiret olacağız. Onlarda yüreğimin bir parçasıdır. Dedim ya Yaseminimiz ilk göz ağrımızdır. O zamanlar bilgisayar falan yoktu. Bizim altın topumuzdu yeğenim. Onunla oynar onunla kalkardık. Derken devamı doğa kanunları gereğince gerçekleşti ve öylede olacak. Burak dünyaya geldi. Oda Bahtiyar ablamın ilk göz ağrısı. Bizim yeni oyuncağımız. Esmer bir şey işte. Haşır neşir büyüttük sülalece. Aşçılık Okulunu bitirdi. Biraz üniversite. Derken askerlik. Oda bitti.

  Boynunda asılı ahşap kolyesi ile dükkanımın önünde belirdiğinde nasılda kızmıştım. Ulan tasma mı takıyorsun demiştim. Oda dayı sen ne dersen o olur diyerek ve de üzülerek hemen kolyeyi çıkarıp oynasın diye benim tekne kazıntım, onun yeğeni sonata vermişti.

  Okulu bırakıyorum dayı, çalışacağım deyince çok kızmış ama hiç belli etmemiştim. İş bulduk. Çırağan Sarayı. Hala orada. Gereken konuşmalarımız sonunda başladı çalışmaya. Ve emeklerimiz sülalece sanırım boşa gitmedi.

  Burakcığım Tüyap Fuarında Bronz madalya ile ödüllendirildi. Yanında daha iyi derece elde eden başka canlarımızda var. Birisi çok sevdiğim 17 yıllık kapı komşum Foto Varlık?ın yeğeni Erol Varlık. Erolcuğum ne diyelim.Gözlerimiz nemli yüreğimiz buğulu takip edebildik başarılarınızı. Elden şimdilik bu geliyor.

  İşte bunlar gelecekler. Bunlar genç. Her zaman söyledik ve yazıyoruz. Bu ülkenin geleceği Unakatmadan bunlar. Taya binmeden gelecekler. Bazıları hazırlıklı olsun canlarımız kuvvetli ve onurlu bir şekilde geliyorlar.

  Tüm başarılı gençlerimizin Mengen?e verdiği ve yaşattığı onur nedeniyle tebrik ediyor, alınlarından öpüyorum.

  Bir başka güzellik daha var Mengenimizde. M.İ.O.?lunun Voleybol takımı. Filenin prensesleri. Bora hoca önderliğinde başarıdan başarıya koşuyorlar. Koşun canlarım. Nirvana'ya kadar geldiniz. Orada kalın. Aşağısı çok beter. Aman haa aşağıları unutmayın. Yüreğimizin bir parçası da sizin için atıyor. Gözlerinizden öpüyorum. Bora hoca senin yerin bir başka. Sende yıllardır kapı komşunsun. Yüzündeki sabah gülücükleri eksik olmasın. Emeklerini allah ailene yansıtsın. İyiki gelmişsin Mengenimize.

  Diyordu Burak yazında beni de yazacaksın dayı diye.Tabiki yazacağım oğlum dedim. İşte yazdım....

  YÜZÜNÜZDEN GÜLÜCÜKLER, YÜREĞİNİZDEN SEVGİLER, KAFALARINIZDAN SORU İŞARETLERİ EKSİK OLMASIN. SEVGİYLE KALIN.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak