“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

AKILLI OLMAK LAZIM

Sinan Gökdemir

  20 Mart 2006

  Şimdi her şeyin başı eğitim diyoruz. Ama eğitim için ne yapıyoruz? Önceleri okuma yazma öğrenmek için Ali Okulları varmış. Sadece okuma yazma öğretirlermiş. Eli kalem tutsun misali bir şey. Şimdi öyle değil tabii ki. Teknoloji, iletişim, devir değişti. Bir çocuk bakıcısından bile tecrübe bilgi soruyorlar. Ama gelin görün ki bizim Milli Eğitim halen yanlışları kovalamaya devam ediyor. Salmalık mevsimi sanki. Soran soruşturan yok.

  İlkokulda okuyan çocuklarımızı kime emanet ediyoruz? Öğretmenlerimize değil mi. Öğretmen açığı var bu gerçek. Bu açığı nasıl kapatıyoruz peki? Dışarıdan sözleşmeli öğretmen alarak. Buda doğru. Peki bu öğretmen seçimini yaparken ne gibi kriterlere bakıyorsunuz? Yani üniversite bitirmesi sadece yeterli mi sizce? Yani veteriner, Ziraatçı yada başka dal ne olursa olsun mu?Mengen de o kadar emekli öğretmen var. Sanırım müraacatları da var. Onlar yıllarını eğitime adamış insanlar. Tabi ki diğerleri de çalışsın ama öncelik onların olmalı. Çocuklarımızı öğretmenlik, eğitmenlik alanında hiç bir bilgisi ve becerisi olmayan, pedagojik formasyon görmemiş kişilere teslim etmek yirminci yüz yıl zihniyeti sanırım olamaz. O zaman buradan ne anlaşılıyor? Adamını bulan Mehmet kebabı götürür. Ama dikkat edin acılı olmasın. Hemoroit olanlara dokunur. Biraz akıllı olmak lazım.

  KIZLARIMIZ DÖKTÜRÜYOR

  Bu yazıyı bugünkü maç oynanmadan yazıyorum. M.İ.Okulunun bayan voleybol takımı Bolu'yu temsilen gittiği Bartın?da üç maçı arka arkaya kazandı. Bugün yenerlerse yarı final oynayacaklar. Bu büyük bir onur bizim için. Almanya?dan Ali Öztan amcamızın, Gentaş?ın ve diğer hemşerilerimizin destekleri ile oradalar. Önce emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kızlarımızın alınlarından öpüyorum. Bugün de iyi haberlerinizi bekliyoruz. Dualarımız sizlerle.Yolunuz açık olsun.

  Bu haftalık bu kadar. Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler, kafanızdan soru işaretleri eksik olmasın. Sevgiyle kalın?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak