“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Sayın Valim Halleder

Sinan Gökdemir

  27 Mart 2006

  Evvettt... Yine beraberiz. Güzel bir hafta sonu? Mengen?de hava ısınıyor. Saatler ileri alınınca programlar da aksamalar olmuyor değil. Ne yazalım bu hafta dedikti. Düşünürken bizim Nusrettin baba yana yıkıla niye yazmıyorsun bunu da yazsana bakalım dedi. Dinledik ve yazmaya elzem bir havadis olduğundan yazıyoruz. Konumuz sağlık. Sağlık olunca tabi ki hastane? Mengen?de var bir Sağlık Ocağı. Adı Devlet Hastanesi... Ama gerçeği Merkez Sağlık Ocağı? Aziz Karsan Sağlık Ocağı... Pejmürde bir şekilde yetim bırakılmış bir gecekondu.Uzman hekim, cerrah öyle şeyler yok burada. Sadece sevk nakil ambarı gibi ya da kargo şirketi gibi çalışır. Geleni paketleyip yolla Bolu'ya ya da Ankara'ya. Allah?tan iğne falan yapılıyor. Bir de serum takma uzmanımız vardır muhakkak. Ya da aspirin iç başının ağrısı geçer diyebilecek eleman sıkıntısı tabi ki yok. O görevi zaten büyüklerimiz yapıyor. Hasta olma aspirin iç diyorlar. 20.Yüzyılın yüz karası mı desek. Çalışanlarına bir şey demiyorum. Ne kadar tuğla harç, o kadar inşaat. Olacak iş değil. Gelip bakan ilgilenen de yok.

  Yahu adam bir ilaç yazdıracak. Uzman doktorun yazması gerekir alamazsın diyorlar, sonra Bolu'ya git. Sıra al ki gelsin. Her zamanda olmaz. Yol parası. Gidiş dönüş. İlaç parasını zaten geçiyor. Bir de hastasın zaten. Çektiğin eziyet cehennem azabından farksız... Yani bu insanlara bu zulümü reva göreceğinize İlçemize haftada bir günde olsa bir uzman doktor göndermek insanlık adına yakışmaz mı yani... Pes doğrusu. Hadi bir el atalım Sayın Valim Ali Serindağ. Bunu Mengen halkı sizden bekliyor. Ben dedim bizim Valimiz bunu halleder. Mahcup olmakta var. Ben bunu sizin adınıza göze alarak yazdım. Bu dağlar Uludağlar... Benim Valim Serindağ bu işi halleder.

  Yarasa

  Maç seyrederiz Nusrettin Babanın orada. İlginç anılarla doludur maç geceleri. Bizim bir gece yargıcımız var. Benim adım Fikret Soyadım Yılmaz der durur. İyi de Fikret Bey döngel yiye yiye muşmulaya döndün. Galatasaray?ı tutuyorum diyorsun, karşı takım gol atınca yavrummm diye bağırıyorsun. Topu bizimkiler dışarı atıyor. Sen bu seferde oğlummm diye ayağa fırlıyorsun. O kısık gözlerini açta köstebek gibi bakma sağa sola. Yarasalar gece görmez. Sen aslında tam bir yarasasın. Gözüne gözlük. Koçumm benimm! Yine de iyi ol. Muhabbetler eksik olmasın.

  Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler, kafanızdan soru işaretleri eksik olmasın. Sevgiyle kalın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak