“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Pamuk Helva

Sinan Gökdemir

  7 Ağustos 2006

  Bu sene 22?incisi gerçekleştirilen Aşçılar Festivalimizi yazmazsak olmaz. İlgi hayli fazlaydı. Ama bana kalırsa gelen misafirlere sanırım daha iyi şeyler sunmamız gerekirdi. Benim naçizane görüşüm bu. O eski debdebeli festivallerimizi maalesef özlüyor olmaktan üzülüyorum. Nesini yazayım aynı şeyler işte. Dev tencerede pilav, köy mutfakları, pamuk helva ve balon satıcıları ve diğer şeyler işte. Lafta uluslararası. Kenya?dan, Japonya?dan, Gana?dan falan gelenler oldu sanırım. Kendi kendimizi kandırdığımız sünnet şöleni kadar beceremediğimiz bir etkinlik.

  Ben bu tür etkinlikleri niçin severim bilir misiniz? Pamuk helva, senede birde olsa festivalde geliyor. Ondan sonra yok. Pamuk helva bizim çocukluğumuzun ilk göz ağrılarındandır. Şekerden yapılır. Ağızda eriyiverir. Dudaklarınızda izi kalır. Bir şaheserdir benim için.

  Yener abim her zamanki nezaketini göstererek ziyaretime geldi. Ben yoğundum bir yere gitmedim. Festivalin yorumunu Yener abime bırakıyorum. Aslında yorumları festivale gelenlerden dinledik. Ben yazmıyorum. Çünkü bu konuda ezginim ve de yorgunum.

  Okurlarımızdan Süleyman Aksu ile beraber olmak benim için daha önemliydi. Süleyman bir eski dost. Mengen sevdalısı candan bir arkadaş. Rahmetli Türkay Veciz'den bu yana yerel gazetelerimizin birinci okuru. bolununsesi ile haftaya başlayan bir dost. Köçekler ve davul eşliğinde Süleyman?la muhabbet gayet samimi ve hoştu. Ama tek kelimeyle festival boştu.

  Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler, kafanızdan soru işaretleri eksik olmasın. Sevgiyle kalın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak