“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

HER ŞEY ZAMAN

Sinan Gökdemir

  22 Ocak 2007

  Sabahın erken saatleri. Gece başlayan yağmur yerini, kara bıraktı. Gelen karla kuşlar ve sokak köpeklerinin karınlarını doyurma telaşı başladı. Kursaklarına girecek bir küçücük lokma için pencere kenarlarına kapı önlerine gelerek kuru yerlerden rızk arıyorlar. Onlara yem vermeyi ihmal etmeyin.

  Mengen?de hayat rutin. Sabah kalkıyorsun, akşam yatıyorsun. Renkli hiç bir şey yok. Kış ayının vermiş olduğu uyuşukluk yaşamı olumsuz bir şekilde etkiliyor. Sohbetlerde yavaş yavaş seçimler konuşulmaya başlandı. Herkes bir tarafa çekiyor. O gelirse şu olur, bu gelirse şöyle olur gibi, inceden muhabbetler.

  Yurdakul Eröz?ün bir kez daha aday olmasına kesin bir gözle bakılıyor. Yeni yapılacak seçimlerde en büyük kozu, Belediyenin borçlarının büyük kısmının ödenmiş olması, olacak gibi. Mengen Terminalinin daha modern bir hale getirilmesi, yaya kaldırımlarının yenilenmesi, su sorununun giderilmesi, Belediyeye takviye edilen araçlar, kültür evi, Belediyeye ait binaların boyanması, Aşçılar Festivalinin ara verilmeden yapılması, Personel maaşlarının düzenli ödenmesi, Mengenspor tesislerinin Belediyeye devri, bu tesislere bağlantı köprüsünün yapılması, Keller yolunun açılması gibi hizmetleri icraatlarının içerisinde yer alacak.

  Handikaplarına gelince; (Kalan zaman içerisinde ne kadarını yapabilir tabi ki bilemiyoruz.) TOKİ tarafından yapılacak olan konutların yer tahsisi sorununun çözülememesi başını çok ağrıtacağa benzer. Niçin çözülemediğini daha önce yazmıştık. Keşke o işi halledip, öyle çıksaydı halkın karşısına. Çözerse bu konuyu büyük koz elde edeceği kesin. Terminalin oradan, dere kenarından, stada kadar olan yolun parke yapılması, hele ki birde karşı kıyınında aynı şekilde yapılması artılarını çoğaltır.

  Birde halk ile arasındaki mesafeyi kısaltıp daha sıcak olması yararına olacaktır. Son zamanlarda eskiye nazaran bu konuda ilerleme yok değil. Biraz daha halka inmeli. En büyük zararı da iç çekişmeleri olacak gibi. Birbirlerinin kurdu gibi, birbirlerini yiyip bitiriyorlar. Her türlü imkansızlıklara rağmen yılın Belediye Başkanı unvanı en büyük kozlarından biri olacak. Demek ki göremediğimizi görenler var. Ortada gezinen isimler arasında şu anda en şanslı aday, durumunda görüyorum. Her şey zaman.

  Aydın Erçelik ağabeyim uzaklardan da olsa bizi hiç yalnız bırakmaz. Nazik telefonun için teşekkürler güzel abim. Mutlu Türker kardeşime de ayrıca teşekkür e-maili için.

  Kapı komşumuz esegilin Aynur Ünlü yengemizi kaybettik. Kendisine Allah?tan rahmet diliyorum. Başımız sağolsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak