“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

ONLAR GELECEKLER

Sinan Gökdemir

  19 Şubat 2007

  Yıllar öncesine gittik dün gece.1983?ün yine aynı ayındayız o zamanlar. Askerlik geldi vatan borcu kaçınılmazdı. Her akşam ayrı bir yerlerde vedalar yaptıktı. Biter mi bu askerlik? 610 gün dile kolay diye ağlamalar vardı yaşantımızın içerisinde.

  Ne hayaller kurmuştuk. Nuri onbaşım Eğirdir?e kadar götürüp teslim etmişti beni. Beynimde cevapsız sorular, kalbimde unutamayacağım sevgiler ve sevgililer vardı. Bugün okumasalar benim evlatlar asker olacaklardı. Yarın olur inşallah.ama onlardan ayırmadığım bir gençlik vardır Mengen?de. Beni nedense çok severler. Askere giderlerde Sinan abilerini çağırmazlar mı? Yanlarındaydık. Merih Aydın, İlker Akarsu, Gökay Karakaş, İbrahim Beşlioğlu yeyenlerim.Veda ettiler bize davullu zurnalı.Yarı yaşıma geri döndüm birden. Askerden gelen yeyenlerim Serdar ve Sercan.Levent ayrıdır. Daha da ayrı olan Ersoylar ve Savaş. Yanında Barış. Hep canlar. Serhan, diğerleri, hangisini sayayım. Geceye Belediye başkanından kısa bir ziyaret. Canlar askere gitti. Ben duygulandım. Diğer yeyenim Gökhenın vokal yaptığı gecenin assolisti olmamak için, içim içimi yiye yiye eve yollandım. Zor ve gururlu bir geceydi çocuklar. Sevginizi kelimeler, sevgimi kalpler ifade edemez. Sizleri hep sevdim. Allah?ın izniyle gidip gelin. Sizleri seviyorum. Vatan sizlere minnettardır. Sizler geleceksiniz.

  Yüreğinizden sevgiler,yüzünüzden gülücükler,kafanızdan soru işaretleri hiç ama hiç eksik olmasın.sevgiyle kalın..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak