“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

?VATAN İÇİN TARAFIZ?

Sinan Gökdemir

  30 Nisan 2007

  Bu kadar keşmekeşin, bu kadar satılmışlığın, bu kadar aymazlığın, bu kadar utanmazlığın, bu kadar şefkatsizliğin yaşandığı bir dönem oldumu acaba? Üniversitede okuyan kızlarımızın nasıl bataklığa sürüklendiğini, fuhuş ve uyuşturucu tacirlerinin eline göz göre göre verildiği, seyredildiği bir dönem daha var mıdır? Emeğin çalındığı, alın terinin yok sayıldığı, kazanç yollarının gayrimeşrulaştığı, hırsızlığın hortladığı, tecavüzlerin rutin hale geldiği, intiharların arttığı, küçük esnafın battığı bir dönem oldu mu acaba?

  Olmadı sanırım. Bu ülke bu kadar yerlere düşmemişti. Hiçbir dönemde siyaset, tarikat, ticaret bu kadar koyun koyuna yatmamıştı. Mevsimler bile darıldı bu oymazlığa da, bahar gelmiyor ülkemize. Ve susuyor mutsuz çoğunluk derken konuşmaya başladı, yürümeye başladı, haykırmaya başladı ülkem insanı. Meydanlar özlemişti böyle kalabalıkları, kırmızı beyaz ay yıldızlı bayrakları. Atam mutsuzdu suskunluktan. Onun bize bakışları değişti, görüyorum gülüyor. Kan geldi yüzünün rengine. Enginar yemekten bile vazgeçti.

  İlçemizde suskunluk devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partili Belediyemiz neden susuyor. Bir ruhsat için vatandaşın burnun-dan getiren sosyalist düşünce, yalnızca yuvası olacağı kesin olan yurt inşaatı yapımının karşısında süt liman maşallah. Sultasını kullanıp Belediye?ye ait iş yerlerine mesaj gönderme gayretliği kendilerine ait. Geldiğinizden bu güne 22 çalışanım değişik sebeplerden dolayı ayrılmış, çıkarılmış. Nazar boncuğunuz CHP?nin. Biz ekmeği buluruz bir şekilde ama onurlu bir şekilde. 23 Nisan törenlerinde ki Cumhuriyet İlköğretim okulu öğrencilerinin folklör kıyafetlerinin renkleri konuşuluyor her tarafta. Bu suskunluk neden? Atalarımızın kazma kürekle aldığı bu vatanın yüreğini sızlatıyorsunuz. Ama iyi ki varlar. Olan ordumuzdur. Ne dedi Büyükanıt, TSK bu tür tartışmalarda ?TARAFTIR?... işte o kadar. Biz taraftar değiliz. Vatan için tarafız.

  Yüzünüzden gülücükler, yüreğinizden sevgiler, kafanızdan soru işaretleri hiç ama hiç eksik olmasın. Cumhuriyetimiz solmasın. Sevgiyle kalın...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak