“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

ÖNCE SİZ CİDDİ OLACAKSINIZ

Sinan Gökdemir

  7 Mayıs 2007

  Darılmak yok. Özümüz neyse sözümüz o. İşte rahmetli Uğur Mumcu?nun zamanında yaptığı çağrıyı halkımız bu gün idrak etti. Ne demişti? ?UYAN EY HALKIM? En azından gözlerini araladı. Bu da başarmanın yarısıdır. Buna şimdilik şükredelim.

  Tokat gibi cevap alınlarına yağıştı. Cumhurbaşkanlığı makamı korundu. Atamız daha mutlu şu sıralar. Ve bundan böyle. Birleşin ey dostlar, birleşin yaa...Birleşenin yanındayız bundan böyle. Kendiniz bilirsiniz artık...

  Bir TOKİ?dir gidiyor uzun zamandır. İlk atılımı Mengen Belediyemiz yaptı. Gittik görüştük zamanında başkanımızla. Destek veren yazımızı da yazdık. Bir türlü dairelerin yapılacağı arazi tahsisi gerçekleşmedi. Daireye yazılan vatandaşlarımızın paraları faizsiz bir şekilde yatıyor. Ne kadar zarar ettikleri ortada. Birde 500 YTL belediyeye(hesabına) para tahsil edilmiş. Şimdi de bu paranın kanun çerçevesinde toplanmadığı bilindiğinden, vatandaştan isteyerek verdim gibi bir imza isteniyormuş. Şayet doğruysa çok trajı komik bir olay. Altından kalkamazsınız bu işin. Bakın Pazarköy Belediyesi ihalesini bile bitirdi TOKİ?nin. Bakın Gökçesu hallediyor en kısa zamanda. Biz niçin halledemiyoruz. Bu üyelerin mağduriyeti ne olacak.

  Sonra biz Terminalde çalışıyorsak, ya da yazıhane sahibine yardım ediyorsak , cezamız sizler tarafından sevilmediğimizden, haz edilmediğimizden mi yazıhane sahibi tehdit vari sözlere muhatap kalıyor. İnsanoğlu her şeyi yapar, kişilerin ekmeği ile oynama gafletine düşmez.

  Önce siz şunun hesabını verin. Terminalde otobüsten çıkış parası alıyorsunuz. Tahsilatın belgesi gazete kuponu gibi bir bilet nasıl oluyor. Verdiğiniz belgenin hiçbir resmiyeti yok. Parayı ödeyen otobüsçü aldığı belgeyi gider olarak kullanamıyor. Maliye niçin bakmıyor. Yıllardır böle. Deli Dumrul gibi köprüden geçenden belgesiz para kesmek. Harami misiniz? Ciddi olunacaksa önce siz olacaksınız!

  Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler ve kafanızdan soru işaretleri hiç ama hiç eksik olmasın. CUMHURİYETİMİZ solmasın.

  NOT: Çok sevgili ağabeyim Abdullah Karabult?u kaybetmenin derin üzüntüsü içersindeyiz. Kendisine Allah?tan rahmet, kederli ailesine ve çok sevdiğim yeğenlerime başsağlığı dilerim. Acıları, acılarımızdır...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak