“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

BAKİ OLSUN

Sinan Gökdemir

  31 Aralık 2007

  Yine mazeretimiz vardı. Araya bayram girdi. Yazamadık. Bu vesile ile geçmiş bayramınızı tebrik ediyorum. Bayram bitti bitmesine de, acıları ve tatlı anılarıyla bir koca yıl da geride kaldı. Aramızdan ayrılanlar, aramıza katılanlar oldu. Hayat işte; öyle ya da böyle sürüp gidiyor.

  Bol bol kitap okuyarak zamanı geçirmeye, ömrümüzü tüketmeye devam ediyoruz. İlçemizin içindeyiz ama, olan bitenden geç haberimiz oluyor artık. ?Duyarlı, kültürlüdür bizim ilçemiz? tezini defalarca bu köşeden yazdım. Halâ da bu inancım devam etmektedir. Her ne kadar huzur bozucu şer odaklarının rahatsızlığını da yaşasak, inancımız Mengen?e, Mengenliye güvenimiz tamdır. Bizi asıl huzursuz eden, ilçesinin huzurunu ön planda tutan halkımızın garip suskunluğudur. Sanki bir yerlerden, birilerinden korkar olmuşlar ve bizim için çok elzem olan bir olay bile konuşulmaz olmuş. Konu Cumhuriyet ve Atatürk olunca, ilçemizi her zaman ön planda tutarım. Hele ki Bolu il ve ilçelerinde tek CHP?li belediye bizimki olunca bu inancım sarsılmaz bir hal alır.

  Olayın ardından ne kadar süre geçti bilemiyorum. Ama ben duyalı birkaç gün oldu. Cumhuriyet İlköğretim Okulumuzun bahçesinde bulunan Atatürk Büstü bir gece yok olmuş. Hiç birimizin haberi yok. Sanırım resmi birimlerin olmuş. Orasını bilemiyorum. Sanırım bir kaç gün sonra okul öğrencileri tarafından bulunmuş. Nerede bulunuyor Atatürk Büstü? Derede... Okulumuzun hemen arka cephesinden 15-20 metre uzaklıkta bulunan Türkbeyli Çayı?nda buluyor çocuklar Ata?sını. Ne kadar gücüme gitti anlatamam.

  Daha önceleri yazmıştık. Sinsi sinsi geliyorlar diye. Din düşmanı oluverdik. Böylesine Atatürküne ve Cumhuriyetine bağlı bir ilçede birden ortaya çıkmak tabii ki yanlış olurdu. Onlar da yavaş yavaş yol alarak gelecekler demiştik. İşte geliyorlar. Ama burası Mengen. Yine üzerine düşeni yapacaktır ilçem halkı. Duyarlıdır. Bu tür olumsuzluklara geçit vermeyecektir. Dedim ya. Ben çok üzüldüm. Son pişmanlık fayda etmez diyorum. Eskisi gibi birlik olalım. Her şey gelip geçici olsun, ?Cumhuriyetimiz bâki olsun.?

  Yeni bir yıla giriyoruz. Herkesin bir beklentisi var muhakkak. Bizim de var haliyle. Herkesin beklentilerinin gerçekleşmesini diliyor, tüm okurlarımızın yeni yıllarını kutluyorum.

  Bu vesile ile 1948 yılında ilçe olan Mengenimizin 2008 yılında 60 yaşına gireceğini hatırlatmakta fayda görüyor, nice yıllara Mengenimiz diyorum.

  Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler, kafanızdan soru işaretleri eksik olmasın. Cumhuriyetimiz hiç solmasın. Sevgiyle kalın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak