“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Yasa neyse o

Sinan Gökdemir

  14 Ocak 2008

  İlçemizden geçen bir yol var. Zonguldak ve Bartın illerini ve o güzergahta bulunan yerleşim bölgelerinde yaşayan halkımızı Ankara ve İstanbul gibi iki metropol kente taşıyan yol. Deniz taşımacılığının kalbinin attığı güzergah. E-5 karayolundan daha fazla araç geçiyor neredeyse. Bu yol üzerinde ekmeğini bu yola bağlamış bir çok esnaf var.

  İkinci tünel yapılıyor. İkinci yolda yapılacak elbet. Ama burada yolunda gitmeyen bir şeyler var. Yük taşıyan araçların sahipleri sık sık yolda ekipler tarafından çevrilme yapıldığını ve yüksek tonaj yüzünden ağır para cezalarına çarptırıldığını, bu yola kadar başka bir yerde bu sıklıkta bir uygulama ile karşılaşmadıklarını ifade ediyorlar. Bunun için daha fazla kilometre yaparak Ereğli tarafından gittiklerini söylüyorlar. Durum böyle olunca yoldan geçen kamyoncuya umudunu bağlamış olan esnafta zarar ettiklerini söylüyor.

  Hal böyle olunca ortaya şu çıkıyor. Birincisi bu yol üzerinde görev yapan ekipler işlerini yapıyorlar. Ereğli yolu üzerindekiler ya işlerini yapmıyorlar ya da fazla mı esnek davranıyorlar. Ya da başka bir yol mu?

  Ama sonuçta Mengen,Zonguldak geçişindeki ağır vasıta trafiği gün geçtikçe azalıyor. Buna çere üretmek lazım. Ya Ereğli yolunda görev yapanlar da aynı hassasiyeti gösterecek ya da Mengen yolunda görev yapanlarda onlara uyacak. İki yol. Birisi yani Mengen yolundaki ekipler yasayı uyguluyor. Ereğli?dekiler uygulamıyor. Bu çıkıyor ortaya. Yasalara uymak zorunda olduğumuza göre adaletin kestiği parmak acımaz deyip yaramıza tuz basacağız. Ya da benim haddim olmayarak bir önerim var. Bizim ekipleri iki aylığına oraya yani Ereğli-Zonguldak yoluna gönderelim. Oradakiler buraya gelsin. Bakalım ortada bir değişiklik olacak mı?

  Yüzünüzden gülücükler, yüreğinizden sevgiler eksik olmasın.

  Sevgiyle kalın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak