“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Özür diliyoruz

Sinan Gökdemir

  20 Nisan 2009
     Cumhuriyetimizi koruyalım istedik hep. Engeller var dağ gibi. Metris'e üniversite kurup profosörleri atayanların elinde oyuncak olduk da, işsizlikten ağlayanlara kalmadı vaktimiz. Türk Milleti'nden Atatürk adına özür diliyoruz. Sizin gençliğinizi biz çaldık. Bizim gençliğimiz daha güzeldi. Bize bostanlardan elma çalmasını, fındık çalmasını öğretmişlerdi de, biz bu küçücük hadiselerin buralara geleceğini bilemedik. Özür dileriz bu toplumda çalanın koltuk sahibi olabileceğini size anlatamadık, ama başkaları anlattı. Sizler gençler olarak yine de itibar etmeyin. Size yakışmaz. Fenerleri söndü ama onlar hala kendilerini, rem bahçelerinde zannediyorlar. Bilmiyorlar zannetmeyin Hassan Sabah'ın yolundan gidiyorlar. İçiriyorlar afyonları millete ve sahte cennet vaat edip kandırıyorlar da, kimse farkında değil. Sahte cennetlerinde mutlu zannetmeyin onları. Allah onları bir yargılayacak pir yargılayacak. İçiniz rahat olsun.
      Ama biz yinede özür diliyoruz. Sizlere Atatürk'ü iyi anlatamadık. Sizlerin suçu yok. Bize de güzel anlatamadılar koca lideri. Biz onu bostanlarda karga kovalayan bir çocuk bildik di. Ama gizlice okuduk dedemizden dinledik o bir dünya lideri inanılmaz çılgın Türk dü. Bizler sizlere bunu anlatamadık. Bunun için gençlerden özür diliyoruz.
      Bu özürü biz dilemeyecektik aslında. Yapamadık, hep engel vardı önümüzde. Yüzümüze gülenler, devrimci adıyla yoğrulanlar, gemiyi sıfat için terk ettiler. Bunda bizimde suçumuz yok. Onun için bu özür yinede bize düşüyor. Ve biz bu gençlikten özür diliyoruz.
      Sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Sizleri teknolojiye kurban ederken anne ve babalarınızı da kredi kartlarına kurban ettik. O da teknoloji, futbol topunu görmeden futbol oynanır mı. Bu sistem oynattı. Bacalar tütmüyor artık. BEDAVA KÖMÜRLER HAYATIMIZI HAYATINIZI ÇALDI, ENGEL OLAMADIK. Biz suçluyuz. Onun için özür borcumuz var. Onu ödüyoruz kabul ederseniz. Ve bilinki biz buradayız. Hangi dalga gelirse gelsin. Haberal'ın yanına koysunlar yeter. Beni alnımdan öpen adamla yatmak şereftir.
     Yüreğinizden sevgiler yüzünüzden gülücükler eksik olmasın. Sevgiyle Kalın...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak